01.04.2015. 22:04
Latvijas hokeja Virslīgas finālsērijā vadībā izvirzījusies "Mogo" vienība, kas izbraukumā, sērijas trešajā mačā ar rezultātu 4:3 pagarinājumā pārspēja "Kurbadu". Par mača galveno varoni kļuva Miks Lipsbergs, kurš trešajā periodā panāca izlīdzinājumu, bet pagarinājumā izrāva savas komandas uzvaru. Sērijā rezultāts kļuvis 2-1 "Mogo" labā.

"Kurbads" hokejisti, kuri pēc uzvaras pusfinālā pret "Liepāju", bija ieguvuši lielu pārliecību finālsēriju sāka ar pārliecinošu uzvaru ar 5:2. Arī otrajā spēlē Ogres komandas hokejisti bija gatavi gūt panākumu, bet "Mogo" vienība spēja parādīt savu spēku un ar Renāru Kazanovu priekšgalā izlīdzināja rezultātu sērijā (5:2). Līdz ar to šodien Ogrē abas komandas atsāka finālsēriju no vienādām pozīcijām.

"Kurbads" vārtos šodien stājās nevis Dmitrijs Žabotinskis, bet gan Uldis Čalpa. Mājinieki spēli iesāka aktīvāk un nopelnīja arī vārtu guvumu, kad spēcīgu metienu veica Pauls Zvirbulis, atklājot šī mača rezultātu. "Kurbads" hokejisti neapstājās, turpinot spēlēt ļoti aktīvi. "Mogo" hokejisti maz tika pie ripas, kas beidzās ar pārāk aktīvu cīņu par to un noraidījumu. Minūtes laikā lieliska iespēja gūt vārtus bija Gatim Gricinskim, bet viņš nespēja noslēgt ļoti labu izspēli. Drīz vien pie noraidījuma tika arī Jānis Straupe, komandām turpinot cīņu četri pret četri. "Mogo" tika pie pirmās reālās vārtu gūšanas iespējas, bet Uldis Čalpa palika nepārspēts. Tikmēr otrā laukuma galā spēcīgu metienu no distances veica Toms Bluks, panākot jau 2:0. Perioda otrajā pusē "Mogo" sāka lēnām pārņemt iniciatīvu un arvien vairāk apdraudēt Čalpas sargātos vārtus. "Kurbads" vārtsargs spēlēja pārliecinoši, pirmajam periodam tā arī noslēdzoties ar rezultātu 2:0.

Otrā perioda ievadā hokejisti pārvietojās no vieniem vārtiem pie otriem, bet bīstamas epizodes neizdevās izveidot. "Mogo" prata iegūt iniciatīvu un arī vairākumu, kas gan palika nerealizēts. Kad spēlētas bija deviņas minūtes, "Kurbads" neizmantoja ļoti labu iespēju trīskāršot savu pārsvaru. Vēl pusotru minūti vēlāk Ogres komanda tika pie vairākuma, bet ļoti labi aizsardzībā spēlēja Edgars Kurmis, neļaujot pretiniekam izvērsties. Pēc tam pie vairākuma tika "Mogo", bet tas neliedza Tomam Hartmanim būt tuvu vārtu guvumam mazākumā. Uzreiz pēc tam viesiem tika dota vēl viena iespēja, bet "Kurbads" aizsardzība bija līmenī. Ko "Mogo" nespēja vairākumā, to spēja pēdējā minūtē, komandām spēlējot vienādos sastāvos. Vispirms Edgars Kurmis tika atstāts brīvs un savu izdevību izmantoja, bet 11 sekundes vēlāk Vladimirs Mamonovs labi pacīnījās vārtu priekšā, panākot neizšķirtu - 2:2.

Trešo periodu ar kārtējo neizteiksmīgo vairākumu sāka "Mogo", bet uzreiz pēc tam pie savas iespējas tika "Kurbads". Mājinieki uzbruka labi, bet izšķirošs izrādījās Edgara Adamoviča sologājiens, apspēlējot gan aizsargu, gan vārtsargu un gūstot vārtus (3:2). Līdz perioda vidum "Mogo" centās izdarīt spiedienu uz pretinieku vārtiem, bet "Kurbada" pretuzbrukumi bija pietiekami bīstami, lai varētu teikt, ka cīņa bija līdzīga. Elvim Želubovskim bija iespēja iziet vienam pret vienu ar Uldi Čalpu, bet Macijevskis laicīgi salauza pretinieka nūju un devās uz noraidīto soliņu. Pēc nerealizēta skaitliskā vairākuma "Mogo" turpināja aktīvu un asu cīņu par katru laukuma centimetru, lai tiktu pie vēl kādas iespējas gūt vārtus. Panākums tika sagaidīts septiņas minūtes līdz pamatlaika beigām, kad Vladimirs Mamonovs pēdējā brīdī atdeva ripu Mikam Lipsbergam, kurš savu komandas biedru nepievīla - 3:3.

Atlikušajā laikā komandas nedomāja spēlēt piesardzīgāk, cenšoties izraut uzvaru. Tuvāk tam bija "Mogo", bet veiksme uzsmaidīja laukuma saimniekiem. Līdz ar to komandas varēja gatavoties 10 minūšu pagarinājumam. To aktīvi iesāka "Kurbads", pie ļoti labas iespējas tiekot Gatim Gricinskim, bet "Mogo" hokejistu pašaizliedzīgās darbības aizsardzībā ļāva turpināt cīņu par uzvaru mačā. Tas notika mazāk par minūti, kad par mača varoni kļuva Miks Lipsbergs, izraujot "Mogo" otro uzvaru sērijā ar rezultātu 4:3.

Jau rīt komandas atgriezīsies uz Vidzemes ledus halles ledus, kur "Kurbads" centīsies panākt izlīdzinājumu sērijā un pirms spēles Tukumā nenonākt bezdibeņa malā ar rezultātu sērijā 1-3. Spēles sākums plkst. 19:40.

"Kurbads" – "Mogo" 3:4 P(2:0, 0:2, 1:1, 0:1)Vārti: 04:03 Zvirbulis (Macijevskis) 1:0, 08:16 Bluks (Kļujevskis, Zvirbulis) 2:0, 39:45 Kurmis (Durdins) 2:1, 39:56 Mamonovs (Lipsbergs) 2:2, 44:30 Adamovičs (Bluks) 3:2, 53:04 Lipsbergs (Mamonovs, Brakšs) 3:3, 61:57 Lipsbergs (Cinks) 3:4.Vārtsargi: Uldis Čalpa – Renārs Kazanovs

Spēle Komandas Datums Laiks/Rez. Vieta
1. Mogo – Kurbads 29.03. 2:5 Inbox.lv ledus halle
2. Mogo – Kurbads 30.03. 5:2 Inbox.lv ledus halle
3. Kurbads – Mogo 1.04. 3:4 Vidzemes ledus halle
4. Kurbads – Mogo 2.04. 19:40 Vidzemes ledus halle
5. Mogo – Kurbads 4.04. 13:40 Tukuma ledus halle
6. KurbadsMogo 6.04. 15:10 Vidzemes ledus halle
7. MogoKurbads 8.04. 19:40 Inbox.lv ledus halleget_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties