22.05.2015. 08:52
"Volkswagen" rallija komanda izvirzījusies pirmajās trīs pozīcijās pēc ceturtdienas vakarā aizvadītā sueprspeciālā ātrumposma Lousadas rallijkrosa trasē, bet pasaules čempionāta Portugāles posma vadībā šobrīd atrodas Andreass Mikelsens.

Lousadas paralēlajā trasē vienlaikus devās pa divām mašīnām un tādejādi tika nodrošināts patīkams šovs skatītājiem, kuru nebija mazums. Tiek lēsts, ka kopumā klātienē bija ieradušies ap 35 tūkstošiem cilvēku!

Mikelsena pretinieks duelī bija "M-Sport" komandu pārstāvošais Elfins Evanss, tomēr Mikelsens bija ātrāks par viņu, finišēja pirmais, reizē uzrādot vakara ātrāko rezultātu. Otro vietu, zaudējot pussekundi, ieņēma pasaules čempionāta līderis Sebastjēns Ožjē, kurš savā cīņā pārspēja Madsu Ostbergu no "Citroen", bet trešais ātrākais bija Jari-Mati Latvala, kurš savukārt pievieca "Hyundai" pārstāvi Daniju Sordo. Latvala bija 0.8 sekundes lēnāks par Mikelsenu.

Roberts Kubica, izlaidis Argentīnas ralliju, atkal ir atgriezies WRC un startē ar uzlabotu "Ford" automobili. Sākums viņam labs - ceturtā vieta pirmajā ātrumposmā.

Lai gan "M-Sport" rūpnīcas komanda arī startē ar uzlabotajām (par 80% jaunām) mašīnām, pirmajā desmitniekā tā pagaidām neiekļuva. Evanss bija 11. ātrākais, kamēr igaunis Ots Tanaks ierindojās vien 12. vietā.

Jāpiemin, ka treniņa laikā, kas notika pirms tam, avāriju piedzīvoja Ostbergs, tomēr, kā redzams, tas nav ietekmējis viņa dalību sacensībās. Norvēģis bija septītais ātrākais pirmajā ātrumposmā.

WRC2 klasē pašlaik vadībā Nasers Al-Atija, kurš pagājušās nedēļas beigās uzvarēja rallijreidā "Pharaons Rally", kas piecu dienu garumā notika Ēģiptē.

Pasaules rallija čempionāta piektais posms turpināsies piektdien, sestdien un svētdien.