17.10.2017. 21:57

Spēles teksta tiešraide

Jau pats spēles sākums ievirzījās ātrā un dinamiskā gultnē. Pirmajā nomaiņā divus spēka paņēmienus izpildīja Gints Meija, pēc viena pretinieku spēlētājam atstājot laukumu ar komandas biedru palīdzību. Septītajā minūtē rīdzinieki tika pie iespējas spēlēt skaitliskajā vairākumā, pie izcilas iespējas tiekot Kristo. Pēc amerikāņa metiena ripa izslīdēja caur pretinieku vārtsarga Alekseja Artamkina kājsargiem, tomēr, atsitoties pret ekipējumu, mainīja trajektoriju un slīdēja garām vārtiem.

Nedaudz vēlāk noteikumus pārkāpa Jevpalovs, atstājot savu komandu mazākumā. ''Severstal'' hokejisti vairākumu izmantoja, kad pirmais pie Jāņa Kalniņa atsistās ripas bija Jurijs Trubačovs, realizējot skaitlisko vairākumu un panākot 0:1. ''Dinamo'' hokejisti uzbruka gana bieži, tomēr nespēja radīt reālas vārtu gūšanas iespējas, pirmajā trešdaļā vien pieciem metieniem trāpot Čerepovecas vārtu rāmī.

Otro trešdaļu daudz veiksmīgāk uzsāka rīdzinieki, tā trešajā minūtē izvirzoties vadībā - ripu zonā ieveda Indrašis, atdeva piespēli vidū esošajam Kristo, kurš ar plaukstas metienu panāca izlīdzinājumu - 1:1. Vārtsargam skatu teicami nosedza Kristaps Zīle. ''Dinamo'' hokejisti spēja noturēt augsto spēles tempu, pārņemot spēles grožus savās rokās un mērķtiecīgi dodoties pēc vadības.

Tiesa, pārliecinoši pretinieku vārtos darbojās Aleksejs Artamkins, neļaujot mājniekiem gūt otros vārtus. Lielas problēmas pretiniekiem sagādāja Makmilana uzbrucēju trijnieks ar Indraši un Kristo, centra uzbrucēja Makmilana šķīlienu atsitot Artamkinam. Vārti netika gūti arī pēc bīstamiem Salmelas, Galviņa un Kristo metieniem. Tomēr pēdējās perioda minūtēs ofensīvu uz Jāņa Kalniņa vārtiem veica arī ''Severstal'', 39. minūtē gūstot otros vārtus - trīs piespēles bez ripas apturēšanas un Pāvels Černovs atguva vadību Čerepovecai - 1:2.

Trešās trešdaļas sākumā laukumā turpinājās atklāts hokejs, un 44. minūtē ''Dinamo'' spēja panākt izlīdzinājumu - pēc cīņas vārtu priekšā ripu aiz vārtu līnijas iebakstīja Skvorcovs - 2:2. Rīdziniekiem tika dota iespēja spēlēt vairākumā, tomēr to neizdevās realizēt. Pēc tā teicamas iespējas bija arī Lipsbergam un Makmilanam, taču viesus turpināja vilkt Artamkins. Neilgi pirms trešdaļas beigām izcēlās asumi - uzbrukuma zonā pret Meiju rupji nospēlēja pretinieks, komandas biedru devās aizstāvēt Skvorcovs, izvicinot dūres ar Ignatu Zemčenko.

Pēdējās četrās perioda minūtēs izraut uzvaru pamatlaikā centās kā viena tā otra komanda, tiesa, spēlējot arī uzmanīgi. Mazāk par minūti līdz pamatlaika beigām Ģirts Ankipāns pieprasīja arī 30 sekunžu pārtraukumu. Brīdi pirms pamatlaika beigām podus sagāza Galviņš, pazaudēdams ripu savā zonā, tomēr pretinieks trāpīja pa vārtu stabu.

Pagarinājumā teicamas iespējas bija abām komandām, taču komandas spēlē turēja Kalniņš un Artamkins. Tomēr 63. spēles minūtē vadzis lūza - ja vienu Miķeļa Rēdliha metienu Artamkins atsita, tad otrs atnesa uzvaru rīdziniekiem - 3:2! Pirmā uzvara šosezon mājas sienās.

Vārti: 11:45 Trubačovs (Vovčenko, Mazurs, vair.) 0:1, 22:32 Kristo (Indrašis, Zīle) 1:1, 38:18 Černovs (Vasiļjevs, Kagarļickis) 1:2, 43:51 Skvorcovs (Žerdevs, Meija) 2:2, 62:09 M. Rēdlihs (K. Rēdlihs) 3:2Soda minūtes: 9:9Metieni: 28:21Vārtsargi: Jānis Kalniņš - Aleksejs Artamkins

Jānis Kalniņš (Mants Armalis); Karls Stolerijs - Krišjānis Rēdlihs, Kristaps Zīle - Ansi Salmela, Guntis Galviņš - Viljams Rens, Uvis Balinskis; Edgars Kulda - Oskars Batņa - Gints Meija, Roberts Lipsbergs - Māris Bičevskis - Miķelis Rēdlihs, Gunārs Skvorcovs - Ņikita Jevpalovs - Nikolajs Žerdevs, Denijs Kristo - Miks Indrašis - Emīls Ģēģeris, Brendons Makmilans.