31.07.2016. 15:15
Ziemeļīrs Kreigs Brīns kļuvis par pirmo britu, kuram izdevies uzvarēt Somijas rallijā, kamēr viņa pārstāvētajai komandai "Abu Dhabi Total World Rally Team" pasaules čempionāta astotajā posmā izdevies gūt divas vietas uz goda pjedestāla.

"Neste Rally Finland" notika vairāk nekā trīs dienu garumā, sportistiem veicot 24 ātrumposmus. Kriss Mīke par līderi kļuva pēc piektdien veiktā pirmā ātrumposma, un viņš noturēja to līdz finišam, izcīnot otro uzvaru sezonā un trešo WRC karjerā.

Otro vietu finišā ieņēma mājinieks Jari-Mati Latvala no "Volkswagen Motorsport" vienības, bet Mīkes komandas biedram Kreigam Brīnam trešā vieta un pirmais WRC pjedestāls karjerā.

Latvala bija Mīkes tuvākais sekotājs šajās sacīkstēs, taču ziemeļīrs brauca pārliecinoši. Pirmās dienas izskaņā Mīke bija iekrājis 18 sekunžu pārsvaru, kamēr Latvala bojātas riepas dēļ vienā no ātrumposmiem pazaudēja apmēram 16 sekundes. Otrās dienas sākumā tramplīniem bagātajā "Ouninpohja" ātrumposmā Mīke bija 13 sekundes ātrāks, pārsvaru palielinot jau līdz pusminūtei, bet sestdienas izskaņā abus šķīra jau 41 sekunde. Svētdien Mīke brauca piesardzīgi un uzvarēja ar 29 sekunžu pārsvaru pār Latvalu. Brīna atpalika ievērojami - 1 minūti un 41 sekundi.

Igaunis Ots Tanaks piektdien šķita spējīgs cīnīties par uzvaru, taču sabojāja piekari, kā rezultātā divu ātrumposmu laikā zaudēja daudz laika un atkrita uz pirmā desmitnieka beigām. Sestdien sportists nepadevās, pacēlās uz ceturto vietu, bet svētdien mēģināja iekļūt "Top 3", kas noslēdzās ar avāriju. Kādā līkumā Tanaks izslīdēja par tālu, aizķēra akmeni un ielidoja grāvī.

Pasaules čempionāta līderim Sebastjēnam Ožjē šoreiz neizdevās gūt nevienu punktu, jo jau piektdien francūzis avarēja, bet sestdienas rītā saskārās ar bremžu problēmām, iebraucot grāvī. Tiesa, arī WRC sezonas otrajā vietā esošajam Andreasam Mikelsenam rezultāts šoreiz viduvējs - septītā vieta.

WRC2 klasē par uzvarētāju kļuva mājinieks Esapeka Lapi no "Škoda Motorsport" rūpnīcas komandas.

Pasaules rallija čempionāts turpināsies ar asfalta posmu, kas no 19. līdz 21. augustam notiks Vācijā.