13.11.2014. 14:49
Pirmajā no divām pārspēlēm par vietu nākamajā SMScredit.lv Virslīgas sezonā "Metta/LU" vakar ar 1:0 savā laukumā uzvarēja Rēzeknes BJSS. Pēcspēles komentārus sniedza abu komandu pārstāvji.

"Priecājos, ka mums izdevās saglabāt intrigu pirms atbildes spēles. Rezultāts mums ļauj cerēt uz labvēlīgu iznākumu divu spēļu summā. Protams, varēja redzēt, ka "Metta/LU" vairākos spēles komponentos ir meistarīgāka, tomēr esmu pateicīgs savai komandai, ka mēs tikai vienreiz ļāvām pretiniekiem pārvērst mūsu kļūdu par vārtu guvumu. Domāju, ka Rēzeknē būs interesanti," atzina Rēzeknes BJSS galvenais treneris Romāns Ščavinskis.

"Negribētu vainot nevienu konkrēti. Kā jau teicu komandai pārtraukumā, tā bija liela apstākļu sakritība – spēlētāju izkārtojumā, bumbas neveiksmīgajā virzīšanā tālāk no savas laukuma puses, vārtsarga neveiksmīgā spēle, rikošets par labu Kalniņam. Uzslavas Kalniņam – ne katrs spētu tā apieties ar bumbu, kā to izdarīja viņš. Teiksim tā – šajā epizodē mums vairākas reizes nepaveicās," rēzekniešu galvenais treneris izteicās par vienīgo vārtu zaudējumu cīņā pret "Mettu/LU".

"Pilsētā esam veicinājuši interesi par futbolu, īpaši to cilvēku vidū, no kuriem ir atkarīgs mūsu finansējuma apjoms. Runas par Rēzeknes komandas atgriešanos Virslīgā bija jau visas sezonas ilgumā. Tajā pašā laikā apzināmies mūsu vājās puses gan finanšu, gan citos jautājumos. Ne pirms sezonas, ne tās gaitā mums netika izvirzīts uzdevums izcīnīt vietu Virslīgā, bet pilsētā tāda vēlme ir jūtama. Nebūs nekāda traģēdija, ja tas nenotiks jau šosezon. Mēs komandu veidojam ilgtermiņā ar futbola akadēmijas palīdzību. Protams, no iespējas spēlēt Virslīgā neatteiksimies," par komandas mērķiem Virslīgas sakarā stāstīja Ščavinskis. "Atturēšos no jebkādām precīzām prognozēm nākamās spēles sakarā, varu vienīgi pateikt, ka, protams, mēs centīsimies uzvarēt – rezultāts jau ir mums negatīvs," Rēzeknes BJSS komandas vadītājs piebilda saistībā ar nākamo maču.

Tikmēr "Mettu/LU" pēcspēles konferencē diskvalificētā trenera Andra Riherta vietā pārstāvēja kluba ģenerālsekretārs Ģirts Mihelsons. Riherta sodīšanas jautājums bija centrālais Mihelsona runā. "Epizodei biju tuvu klāt. Atkal jāatgriežas pie tā, ka tiesnešiem un inspektoriem ir jācenšas sasniegt augstāku līmeni un nodemonstrēt to komunikācijas ziņā. Mums sanāk, ka mēģinām trenerus nomierināt, sarunāt ar viņiem vai jokot, bet citreiz uzvelkam vai provocējam..." konstatēja Mihelsons.

"Mettas/LU" ģenerālsekretārs arī uzreiz piebilda, ka neuzskata Riherta rīcību par attaisnojamu, tomēr norādīja, ka atbildība ir sadalāma uz vairāku iesaistīto pušu pleciem. "Es neattaisnoju treneri – viņam arī jābūt savaldīgākam un mierīgākam, bet tajā pašā laikā... Kad Vapne dabūja sarkano kartīti, izskanēja tāds jautājums: "Ar ko mani pārsteigsiet?" Tad ir sarkanā kartīte – lūk, ar šo... Andrim Rihertam bija iepriekšējā epizode, kad viņš teica: "Tiesneša kungs, jūs esat zema līmeņa tiesnesis" Tiesnesim pienāktos atbildēt: "Riherta kungs, jūs arī esat ne īpaši augsta līmeņa treneris". Abi pasmaidītu un paspiestu roku – domāju, ka treneri šādus tiesnešus vairāk cienītu," savu viedokli pauda Mihelsons.

"Mums ir problēmas ne tikai treneru pusē, bet vispār. Tas ir novērojams ne tikai mūsu spēlēs, bet arī pirmssezonā. Treneriem ir uzdevums vadīt spēli – viņi ir galvenie. Tad ir futbolisti, kas tieši laukumā ir paši svarīgākie, bet mēs pārējie esam asistenti, kas nodrošina, lai spēle notiek augstā līmenī," turpināja "Mettas/LU" ģenerālsekretārs.

"Mums vajag vieglāk uztvert tos izteikumus – tā ir spēles sastāvdaļa! Paskatāmies to pašu Angliju vai Vāciju, kaut vai tās pašas piezīmes tiesnešiem no treneru puses. Tur viens otru saprot – futbola cilvēki. Mēs te daudz kur strīdamies un diskutējam par to, ka lamu vārdus lieto. Skaidrs, ka no tā ir jāatiet, bet tad, kad redzu, ka trenerim Andrim Rihertam ir ierakstīts: "Par rupjiem vai necienīgiem izteikumiem" – tur nekā tāda nebija. Neviens lamu vārds neskanēja. Līdz ar to mani izbrīna un apbēdina tas, ka izsitam no līdzsvara cilvēkus, kuri tērē futbolam savu laiku un finanšu līdzekļus un velta dvēseli. Paši ziniet, ka nav vienkārši būt futbolā. Cepuri nost Rēzeknei – tas, ko viņi dara Latgalē, ir fantastiski. Tur futbolā ir iesaistīts milzīgs skaits bērnu, tur cenšas izveidot un stiprināt futbola akadēmiju. Mums visiem jācenšas palīdzēt futbolam augt, bet mēs vēl šādiem cilvēkiem sitam pa nagiem un neļaujam viņiem kļūt vēl labākiem. Līdz ar to es vēlreiz aicinātu visus tiesnešus, inspektorus un delegātus novērtēt reālo situāciju un palīdzēt, nevis uzreiz galināt nost. Tāpat jau ir ar spēlētājiem – ja mēs viņus visu laiku kritizēsim par vājo sniegumu, viņi neatkopsies. Domāju, ka mēs panāksim kompromisu. Varbūt ir jānomainās dažai labai amatpersonai. Es ceru uz to labāko!" noslēgumā teica Mihelsons.Trāpītava.com, SIA Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Alksne Inta Aerobika, Peldēšana
FTA
Reģistrēties