05.12.2012. 06:15

Nacionālās basketbola asociācijas ietvaros šonakt tika aizvadītas sešas spēles, no kurām tikai vienā uzvarētājs bija skaidrs pirms spēles pēdējās minūtes. Pārsteigumu sagādāja Vašingtonas "Wizards", kuri pārspēja pašreizējos NBA čempionus "Heat". Savukārt Losandželosas "Lakers" nespēja noturēt pārsvaru pret Hjūstonas "Rockets".

„Heat” un „Wizards” mačā favorīts bija diezgan izteikts, jo „Wizards” bilance (1-13) šobrīd ir pārliecinoši sliktākā līgā. Taču, šķiet, „Heat” bija piemirsuši, ka NBA ir līga, kur spēlēt prot visi, un pirmajā ceturtdaļā „Heat” paviršas aizsardzības dēļ bieži bija spiesti apturēt pretinieku uzbrukumus ar noteikumu pārkāpumiem, kas ļāva „Wizards” izmest veselus 14 soda metienus un noslēgt pirmo ceturtdaļu ar 30:25. Otrās ceturtdaļas sākumā „Wizards” neapstājās un veica izrāvienu 9:0, turklāt Miami sastāvā rokas savainojumu guva Mario Čalmerss. Puslaika pārtraukumā komandas devā pie rezultāta 60:54 „Wizards” labā.

Trešajā ceturtdaļā savainojumu guva „Wizards” spēlētājs Trevors Ariza, taču tas nepalīdzēja „Heat vienībai”, kuri joprojām nespēja pārņemt vadību spēlē, par spīti Dveina Veida 10 gūtajiem punktiem šajā ceturtdaļā. Piecas minūtes pirms pamatlaika beigām laukumā aizsākās haotisku notikumu virkne, abām komandām vēloties savus metienus realizēt pēc iespējas ātrāk, taču tā rezultātā „Wizards” joprojām bija četru punktu vadībā. Miami „Heat” septiņas sekundes līdz spēles beigām bija iespēja izlīdzināt rezultātu, taču brīvu tālmetienu netrāpīja Lebrons Džeimss, un „Wizards” sagādāja pārsteigumu, uzvarot pašreizējos NBA čempionus ar 105:101.

„Wizards” sastāvā 22 punktus guva Džordans Kroufords, bet viss „Wizards” rezervistu soliņš guva par 23 punktiem vairāk nekā „Heat” rezervisti (54:31). „Heat” rindās „triple-double” savāca Lebrons Džeimss (26 punkti, 13 atlēkušās bumbas, 11 piespēles), taču viņš kļūdījās divos svarīgos metienos pēc kārtas spēles pēdējā minūtē.

Šī bija tikai otrā „Wizards” uzvara sezonā, kura tā arī neļauj izrāpties no turnīra tabulas pašas apakšas. Savukārt „Heat”, lai arī neuzvarēti mājās (6-0), ar savu izbraukuma spēļu bilanci pēc šī zaudējuma lepoties īsti nevar (4-4).

Bruklinas „Nets”, kuriem vēl labā atmiņā bija pagalam neveiksmīgais otrais puslaiks spēlē pret „Heat”, nu piedzīvoja pamatīgas problēmas Oklahomas „Thunder” izskatā, kuri spēles pirmajā puslaikā punktus guva ar apskaužamu precizitāti (65%). It sevišķi izcēlās „Thunder” līderi Durents un Vestbruks, kuri kopā realizēja 13 no 19 metieniem un guva 32 punktus puslaikā vien.

Taču trešā ceturtdaļa piederēja „Nets” un Deronam Viljamsam, kurš guva 13 punktus. Visa „Nets” komanda guva 38 punktus, kas ļāva ceturto ceturtdaļu uzsākt ar tikai četru punktu deficītu. Taču spēles noslēgumu veiksmīgāk atkal aizvadīja „Thunder”, kuras sastāvā Tabo Sefološa pusminūti līdz spēles beigām izcīnīja atlēkušo bumbu uzbrukumā un guva divus vieglus punktus, nodrošinot „Thunder” uzvaru ar 117:111.

Interesanti, ka Sefološas izcīnītā bumba uzbrukumā bija tikai otrā visas „Thunder” komandas kontā, kamēr „Nets” prata izcīnīt 16 bumbas uzbrukumā. Tiesa, Oklahomas vienība pārāk daudz izdevības atlēkušajām bumbām neradīja, realizējot 60% metienus no spēles. Viņu līderim Kevinam Durentam 32 punkti, bet „Nets” Deronam Viljamsam par punktu vairāk.

Losandželosas „Lakers” sastāvā šodien nebija pieejams spāņu spēlētājs Po Gazols, kurš izlēmis izlaist spēli, lai atpūtinātu ceļgalus un turpmāk spētu rādīt labāku sniegumu. Gazols „Lakers” sastāvā nebūs vismaz pāris nākošās spēles, viņš gan atturējās no konkrēta savas atgriešanās datuma nosaukšanas.

Pateicoties Kobes Braienta 14 pirmajā ceturtdaļā gūtajiem punktiem, „Lakers” ieguva pārsvaru, kuru viņiem izdevās noturēt līdz pat spēles pēdējām minūtēm. „Rockets” sastāvā ne pārāk veiksmīgu spēli aizvadīja Džeimss Hārdens, realizējot tikai trīs no 19 metieniem no spēles, taču mača noslēgumā Hārdens un Gregs Smits bija precīzi no soda metienu līnijas, kamēr Braients pēdējā minūtē netrāpīja trīs no četriem metieniem, ieskaitot potenciālo uzvaras metienu. Līdz ar to „Rockets” no 17 punktu deficīta spēja atspēlēties un uzvarēt ar 107:105.

Rezultatīvākais „Rockets” vienībā bija Tonijs Duglass ar 22 punktiem, bet Hārdens ar savu katastrofālo precizitāti pamanījās savākt 15 punktus. Zaudētājiem 39 punktus guva Braients, kurš trešās ceturtdaļas vidū arī piedzīvoja nepatīkamu sadursmi ar pretspēlētāju, taču spēja maču turpināt un pabeigt. Savukārt Dvaitam Hovardam „double-double” – 16 punkti un 12 atlēkušās bumbas, kā arī astoņi garām aizmesti soda metieni (8 no 16). Šis zaudējums atbīda "Lakers" uz 12. vietu Rietumu konferencē.

Čikago „Bulls” mājas uzņēma savu tiešo konkurentu par Centrālās divīzijas troni Indianas „Pacers”. Savainotā Ripa Hamiltona vietā „Bulls” pamatsastāvā devās itālis Marko Belinelli, taču par samērā maz rezultatīva mača galveno varoni guva „Pacers” Pols Džordžs, kurš guva 34 punktus. „Bulls” vienībai tā arī neizdevās atrast pretsparu šādam individuālam sniegumam, turklāt Čikagas komanda pieļāva 19 kļūdas, kas arī noveda pie zaudējuma 76:80

Fīniksas „Suns”, viesojoties Memfisā, atradās mača vadībā lielāko spēles laiku, taču „Grizzlies” spēja atspēlēties un pamatlaika pēdējā minūtē panākt neizšķirtu, kas noveda spēli papildlaikā. Papildlaikā uz emocionāla viļņa jau bija Memfisas basketbolisti, kurus iedvesmoja Zeka Rendolfa fantastiskā spēle. Rendolfs guva 38 punktus un izcīnīja 22 atlēkušās bumbas, kas palīdzēja komandai atspēlēties un uzvarēt „Suns” ar 108:98.

Šī bija Memfisas „Grizzlies” 13. uzvara sezonā un piektā pēc kārtas, kas šobrīd viņiem ļauj ieņemt pirmo vietu līgā.

Šī bija vienīgā šīs nakts NBA spēle, kura noslēdzās ar vienas komandas izteiktu pārsvaru. Jau pirmajā puslaikā laime pavisam noteikti sekoja „Timberwolves” pēdām - pirmajās 24 minūtēs desmit Minesotas spēlētāji bija realizējuši vismaz vienu metienu, un komanda kopā uzbruka ar 60% precizitāti no spēles. Filadelfijas „76ers” neko daudz pretī šādai precizitātei nespēja likt un pirmo puslaiku noslēdza, zaudējot ar 47:65.

Otrajā puslaikā „Timberwolves” precizitāte nokritās līdz vairāk vai mazāk normālam līmenim, taču „76ers” spēkos nebija ko grozīt mača gaitā, un Minesotas vienība svinēja uzvaru viesos ar rezultātu 105:88. Septiņi (!) Minesotas spēlētāji guva desmit un vairāk punktus, turklāt viņu vidū nebija ierastā līdera Kevina Lava, kurš šoreiz guva tikai sešus punktus.