01.01.2014. 20:57
Latvijas Futbola federācijas mājas lapa lff.lv, noslēdzoties 2013. gadam, publicēja lielu materiālu ar LFF ģenerālsekretāra Jāņa Mežecka izteikumiem.

Jānis Mežeckis : "Aizvadītais gads bija diezgan sarežģīts. Gan veiktā LFF restrukturizācija, gan arī valstsvienības galvenā trenera maiņa – tas jebkurā gadījumā ir sāpīgs process. Kā atceramies, LFF restrukturizācija tika uzsākta pirms LFF Valdes sastāva nomaiņas, jau 2011. gadā. Šogad lielākas izmaiņas ir skārušas arī LFF struktūrvienības, ar ko esam iepazīstinājuši mūsu biedrus gan LFF jaunatnes futbola sezonas noslēguma pasākumā, gan arī LFF Valdes sēdēs. Laiks, protams, rādīs, vai veiktās izmaiņas ir bijušas pozitīvas, tomēr es uzskatu, ka esošajā brīdī tās ir bijušas pareizas, un esmu pārliecināts, ka mūs sagaida pozitīvi rezultāti.

LFF restrukturizācijas process tika uzsākts ciešā sadarbībā ar FIFA, kas bija galvenie šī procesa iniciatori, tāpēc mēs esam pateicīgi viņiem par sniegto stimulu to iesākt. Vēlos izteikt pateicību jaunās LFF stratēģijas izstrādē gan LFF ģenerālsekretāra vietniekam Edgaram Pukinskam, gan arī LFF Sporta direktoram Dainim Kazakevičam, kuru kopējā sadarbība ir darbspējīga un visas plānotās lietas tiek soli pa solim realizētas. Ir veiktas daudzas izmaiņas arī LFF štatu sarakstā, federācijā strādāt ienākuši jauni un centīgi kadri. Uzskatu, ka uzkrātās pieredzes un jaunības apvienojums LFF darbam un Latvijas futbolam kopumā nesīs labus rezultātus nākotnē."

„Latvijas nacionālā futbola izlase šobrīd ir skaidri definēta kā Latvijas futbola piramīdas virsotne, tāpēc LFF ikdienas darbs tiek virzīts valstsvienības vajadzībām un izaugsmei. Jo labāki būs Latvijas izlases rezultāti, jo labāk mums sekmēsies ar citu pakārtoto procesu virzību. Mēs atceramies, ka desmit gadus atpakaļ, mūsu futbolistiem iekļūstot „EURO 2004” finālturnīrā, populārākais sporta veids Latvijā viennozīmīgi bija futbols.

Kā zināms, 2013. gada jūlijā pēc Aleksandra Starkova atlūguma saņemšanas Latvijas nacionālās futbola izlases galvenā trenera amatā tika apstiprināts jauns un perspektīvs treneris Marians Pahars. Kā profesionālu futbolistu mēs atceramies Paharu ar pašiem labākajiem vārdiem. Kā viņam veiksies valstsvienības galvenā trenera amatā, to redzēsim. Es ceru, ka Mariana Pahara un viņa komandas šogad iesāktais darbs turpināsies uz labas nots un nākotnē valstsvienības izpildījumā šī trenera vadībā redzēsim labus rezultātus!”

LFF.lv jau ziņoja, ka 23.februārī Nicā notiks 2016.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra izloze. Jānis Mežeckis atgādina, ka savulaik tieši LFF kopā ar Skotijas Futbola federāciju bija galvenie iniciatori finālturnīra dalībnieku skaita palielināšanai līdz 24 komandām. „Eiropas čempionāta dalībnieku paplašināšana palielina iespējas daudzām federācijām nonākt lielajā futbola festivālā,” piebilst Mežeckis, paredzot lielāku konkurenci jaunajā kvalifikācijas ciklā cīņā par iekļūšanu Eiropas čempionāta finālturnīrā.

LFF ģenerālsekretārs LFF.lv atklāja, ka 2014. gada 29. – 31.maijā Latvijā risināsies tradicionālā Baltijas Kausa izcīņa nacionālajām izlasēm, kur Latvijas izlase centīsies aizstāvēt 2012. gadā Igaunijā iegūto trofeju. Baltijas Kausa izcīņā tradicionāli spēlēs Igaunijas un Lietuvas valstsvienības, kā arī, iespējams, Somija, kas oficiālu atbildi sola paziņot tuvākajā laikā.

„Lai Latvijas nacionālā futbola izlase spēlētu veiksmīgi, liels darbs jāiegulda jauniešu izlasēs un jaunajos futbolistos. Kā zināms, ar Latvijas U-17 un U-19 izlasēm ikdienā strādā no klubu vadīšanas pienākumiem atbrīvotie treneri, un šogad viņu darba rezultāti vērtējami kā labi. Esam priecīgi, ka Igora Stepanova vadītā Latvijas U-17 jauniešu izlase iekļuvusi UEFA Eiropas čempionāta Elites raundā, tikmēr Vladimira Babičeva vadītajai U-19 izlasei šogad pietrūka viena minūte, lai kvalificētos Elites raundam. Protams, potenciāls šajā jomā ir liels, un pie tā ir jāstrādā,” uzskata Jānis Mežeckis.

LFF ģenerālsekretārs arī informēja, ka LFF panākusi vienošanos un ir atrasts kopsaucējs par turpmāko sadarbību ar iepriekšējo Latvijas nacionālās futbola izlases galveno treneri Aleksandru Starkovu. Mežeckis: „Neizmantot Aleksandra Starkova pieredzi un autoritāti Latvijas futbola labā, mūsuprāt, būtu nepareizi. Pēc notikušajām personīgajām sarunām ar Starkovu man ir skaidrība, ka viņš ir gatavs turpināt strādāt Latvijas Futbola federācijas valdē kā LFF nacionālo izlašu komitejas priekšsēdētājs, vienlaikus veltot lielāku uzmanību darbam ar talantīgajiem Latvijas futbolistiem vecumā no 16 līdz 20 gadiem. Sadarbībā ar LFF Sporta direktoru Daini Kazakeviču tiks izstrādāta un īstenota šī vecuma spēlētājiem veltīta attīstības programma gan Rīgā, gan arī citās Latvijas pilsētās,” informēja Jānis Mežeckis, vienlaikus piebilstot, ka situācijā, ja Aleksandrs Starkovs nākotnē piekritīs atgriezties trenera darbā kādā klubā, tiks panākta vienošanās par viņa turpmāko sadarbību arī ar LFF.

Jānis Mežeckis atkārtoti apsveicis FK „Ventspils” ar izcīnīto Latvijas Virslīgas čempionu titulu un iegūto Latvijas kausu, un novēlējis kluba vadībai, spēlētajiem un treneriem neapstāties pie sasniegtā un sekmīgi pārstāvēt Latvijas futbolu nākamās sezonas Eiropas kausos. Pieskaroties notikušajām izmaiņām LFF organizēto sacensību jomā, Jānis Mežeckis informēja, ka LFF Sporta direktora Daiņa Kazakeviča pārraudzībā ir izstrādāta vienota Latvijas futbola sacensību sistēma.

Mežeckis: „Virslīgas čempionātu turpmākajās sezonās nolemts organizēt četros riņķos ar desmit komandu piedalīšanos, savukārt Virslīgas dublieru čempionāts 2014. gadā tika atdalīts no Pirmās līgas sacensībām. Otrās līgas un zemāko līgu sacensību organizēšana arī turpmāk notiks sadarbībā ar reģioniem. Izmaiņas starpsezonā skārušas Latvijas jaunatnes futbola čempionātu organizēšanu, kuras turpmāk tiks iekļautas kopējā LFF Sacensību daļas pārraudzībā.

„Mēs apzināmies, ka negatīvu imidžu ap Latvijas futbolu joprojām veido totalizatoru sērga un iespējamā pašmāju klubu un spēlētāju līdzdalība tajos. Vēlos uzsvērt, ka šajā jautājumā LFF sadarbībā ar UEFA un FIFA savulaik bija vieni no pirmajiem, kas sāka ar to cīnīties un arī turpmāk darbs pret šo sērgu neapstāsimies. Jebkura negodīga rīcība nākotnē tiks izskausta.”

Mežeckis informēja, ka tuvākajos LFF plānos ietilpst arī starptautisko jauniešu izlašu pārbaudes turnīru organizēšana Latvijā un šajā virzienā strādā LFF izlašu daļa sadarbībā ar LFF projektu daļu. Vienlaikus LFF priekšlaicīgi ir atbalstījusi ilggadējā Latvijas nacionālās futbola izlases spēlētāja un šobrīd futbola turnīru organizatora Imanta Bleideļa iniciatīvu 2014. gadā Latvijā rīkot draudzības spēli starp „EURO 2004” Latvijas nacionālās izlases spēlētājiem un pasaules vai Eiropas futbola zvaigznēm.

Jaunajā sezonā tiks rīkoti arī tradicionālie pašmāju jaunatnes futbola turnīri, tostarp, Latvijas zēnu un meiteņu futbola festivāli. Tikmēr 2014. gada rudenī Latvijā notiks UEFA Eiropas U-17 un U-19 jauniešu futbola čempionātu, kā arī UEFA Eiropas U-17 meiteņu futbola čempionātu priekšsacīkšu kvalifikācijas apakšgrupu spēles. Šādu turnīru organizēšana nozīmē, ka UEFA un citas Eiropas valstis mums uzticas. Tādējādi tiek iegūta pieredze, lai nākotnē, iespējams, LFF pretendētu uz lielākas nozīmes starptautiska turnīra organizēšanu Latvijā."

Mežeckis intervijas laikā atgādināja, ka futbola infrastruktūras attīstības ziņā LFF Stadionu un infrastruktūras attīstības komitejai šobrīd galvenais uzdevums ir jaunā stadiona projekta realizēšana, kurā mājas spēles nākotnē aizvadīs Latvijas nacionālā futbola izlase. Vienlaikus ar atbildīgajām valsts un pašvaldības iestādēm LFF sadarbosies „Daugavas” stadiona rekonstrukcijas plānu realizēšanā Rīgā.

„Laika gaitā ir pamainījusies koncepcija Krišjāņa Barona ielas stadiona projektam, proti, tajā tika iekļauta komerciālā sastāvdaļa un potenciālo investoru interese ieguldīto līdzekļu atpelnīšanā. Kamēr nav jaunā stadiona, valstsvienība turpinās spēlēt Skonto stadionā, kuru iespēju robežās sadarbībā ar esošajiem tā apsaimniekotājiem nepieciešams uzlabot, nodrošinot ērtības gan skatītājiem, gan arī apmierinātu UEFA centralizētā mārketinga prasības, kuras stāsies spēkā līdz ar jaunā kvalifikācijas cikla sākšanos."

Kā svarīgu jautājumu dienas kārtībā Jānis Mežeckis norāda darbu ar futbola līdzjutējiem un LFF ģenerālsekretārs gadu mijā izsaka pateicību visiem Latvijas nacionālās futbola izlases līdzjutējiem par sniegto atbalstu aizvadītā kvalifikācijas cikla ietvaros. Mežeckis intervijas laikā arī informēja, ka LFF mārketinga un komunikācijas daļu turpmāk vadīs Normunds Malnačs, kurš ir pieredzējis cilvēks gan biznesā, gan arī futbolā. Jānis Mežeckis izteica cerību, ka Malnača paveiktais, iepriekšējo divu gadu laikā strādājot biedrības „Latvijas Futbola virslīga” (LFV) izpilddirektora amatā, veicinās ciešāku LFF sadarbību ar LFV futbola popularizēšanā mūsu valstī.

„Lai arī pēc pēdējām divām notikušajām Latvijas nacionālās futbola izlases mājas spēlēm rudenī nevaram žēloties par valstsvienības mājas spēļu apmeklējumu, vienlaikus mēs saprotam, ka ikdienā jāstrādā aktīvāk pie Virslīgas un citu LFF organizēto sacensību skatītāju apmeklējuma palielināšanas. Šajā jautājumā arī turpmāk LFF sadarbosies ar biedrību „Latvijas Futbola virslīgu” un tās jauniecelto izpilddirektoru Emīlu Latkovski. Ceru, ka 2014.gadā pašmāju futbola līdzjutēji apmeklēs vietējā čempionāta spēles kuplākā skaitā!”

LFF ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis arī informēja, ka ilggadējam Latvijas nacionālās futbola izlases ģenerālmenedžerim Genādijam Karavajevam tika uzticēts uzdevums apkopot Latvijas futbola vēsturiskos materiālus, statistikas datus un izveidot arhīvu, kuru nākotnē būtu iespējams izstādīt Latvijas futbola vēstures muzejā ekspozīcijas veidā.

Materiālu pilnā apmērā lasiet šeit.

Izmantotie resursi:LFF: JAUNUMI | LATVIJAS FUTBOLA FEDERĀCIJADzenes L. fizioterapeites prakse Ainažu 6, Rīga, LV-1024
Aglenieks Aigars Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties