10.06.2014. 19:23
Latvijas Futbola federācijas ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis (61) intervijā žurnālam "Playboy" norāda, ka gaidāmā Pasaules kausa galvenā favorīte varētu būt Spānija, stipri būs arī brazīlieši, argentīnieši un urugvajieši. Futbolā ir visvairāk naudas, tāpēc šis sporta veids ir galvenais arī totalizatoru skandālos.

Latviešu funkcionārs uzskata, ka pasaules labākie spēlētāji ir Krištianu Ronaldu un Lionels Mesi, bet patlaban izcilākais - tieši Ronaldu. Viņu problēma gan ir tā, ka ar savām izlasēm šobrīd neko tiešām lielu nav sasnieguši, tikai ar klubiem. Par visu laiku labāko pasaules futbolistu Mežeckis uzskata Peli, savukārt Latvijā tas ir Marians Pahars.

12. jūnijā sāksies Pasaules kausa izcīņa, un Mežeckis lēš, ka pasaules čempione atkal varētu būt Spānija. "Man patīk Eiropas komandas. Es teiktu tā: ja kāds grib likt savu naudu, tad jāliek uz spāņiem," norāda futbola eksperts. "Viņi spēlē futbolu! Bet čempionāts notiks Brazīlijā, jārēķinās, ka arī brazīlieši, argentīnieši, urugvajieši ir stipri. Var izšaut beļģi. Šis būs ļoti interesants turnīrs."

Totalizatoru skandālos lielākā publicitāte ir tieši futbolam. "Tā ir nopietna sērga. Turklāt tā nav skārusi tikai Latviju un tikai futbolu, tā ir izplatījusies visur. Futbolā vienkārši ir visvairāk naudas, tāpēc tam tiek veltīta vislielākā uzmanība," atzīst Mežeckis.

Latvijas Futbola federācija ir bagātākā sporta federācija mūsu valstī. "Es domāju, ka jā. Pateicoties FIFA un UEFA palīdzībai. Piemēram, visi mākslīgo laukumu projekti, ko mēs masveidā visā valstī realizējam, ir tikai ar viņu atbalstu. Nebūtu šīs organizācijas, viss būtu tādā pašā līmenī, kā citiem sporta veidiem," skaidro funkcionārs.

Mežeckis federācijas ģenerālsekretāra amatā ir kopš 1993.gada, uz prezidenta Gunta Indriksona vietu viņš netēmē. "Katram jānodarbojas ar savām lietām. Neslēpšu, ka šis amats man ir piedāvāts, bet tas būtu galīgi nekorekti. Tomēr tik ilgus gadus esam kopā strādājuši. Un, lai gan mums tās domas ne vienmēr sakrīt, cīnīties vienam pret otru galīgi nebūtu pareizi," atzīst ģenerālsekretārs.

Izmantotie resursi:Žurnāls "Playboy"Nodens, SIA Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Šmigarevs Andrejs Šmigarevs AndrejsBrīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties