01.06.2015. 16:50
Latvijas Futbola federācija (LFF) FIFA vēlēšanās atbalstīja Zepa Blatera kandidatūru, portālam Sportacentrs.com pastāstīja LFF ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis, uzsverot, ka tikusi atbalstīta Eiropas kandidatūra, savukārt tieši pirms kongresa veiktos FIFA amatpersonu arestus Mežeckis nosauca par ne to labāko reklāmu futbolam un FIFA ir jārīkojas, lai atstātu tos pagātnē, kā arī noliedza, ka UEFA būtu izskatījusi iespēju boikotēt kongresu.

"Tas mums nav nekāds noslēpums," Jānis Mežeckis sacīja par LFF atbalstīto kandidātu FIFA vēlēšanās. "Jā, pirms vēlēšanām gan to mēs negribējām atklāt, jo tad tas izraisītu liekas runas un diskusijas. Pirms kongresa bija LFF valdes sēde, tajā katram bija iespēja izteikt savus argumentus, un valde pilnvaroja mūs balsot par Zepu Blateru. Domāju, ka pēc tam, kad visi Eiropas kandidāti, Luišs Figu un Mihaels van Prāgs, atsauca savas kandidatūras, šajā situācijā vēl vairāk tikai apstiprinājās, ka mēs atbalstīsim Blateru, un to mēs arī darījām. Savas domas nemainījām arī kongresa laikā."

Jūs sakāt "visi Eiropas kandidāti atsauca kandidatūras", taču princi Ali būtībā visplašāk atbalstīja tieši Eiropā, UEFA."Visu cieņu princim Ali, taču fakts ir tāds, ka viņš tomēr nav Eiropas pārstāvis. Jā, par viņu lūdza balsot un aģitēja UEFA, taču to darīt bija katras futbola federācijas brīva izvēle. Un vismaz es domāju, ka Eiropā daudzas valstis balsoja par Blateru - nenosaukšu kuras, katrai jāatbild par sevi (publiski par to līdz šim paziņojušas Krievijas, Francijas un Spānijas futbola federācijas - aut.p.). To arī varēja redzēt balsojuma rezultātos."

Princis Ali balsojumā ieguva 73 balsis no 206. Šāds rezultāts, Jūsuprāt, bija sagaidāms arī pirms kongresa?"Godīgi sakot, biju gaidījis, ka viņš saņems vēl mazāk balsu. Tas tikai lieku reizi parādīja spēku samēru. Skaidrs, ka visi šie skandāli, gan pirms kongresa, gan pašā kongresā, parāda, ka darba vēl daudz. Domāju arī, ka mūs vēl gaida daudz jaunumu, visāda veida jauna informācija, taču lietas būtību tas nemaina - FIFA tagad būs ko darīt un tik tiešām sakārtot šo visu jezgu."

Par skandāliem runājot - no malas skatoties, FIFA kongress tiešām atgādināja asa sižeta filmu. Aresti, korupcijas apsūdzības, protestētāji, baumas par spridzekļiem ēkā. Kā tas viss iespaidoja kongresa darbību un cik daudz no tā izjutāt jūs kā kongresa dalībnieks?"Tieši kongresa laikā es, piemēram, par spridzekļa draudiem uzzināju tikai no preses, proti, ka bijis policijas paziņojums par tādu lietu. Mums kongresā vienkārši pateica, ka pusdienu pārtraukums sāksies nedaudz agrāk. Tad visi pameta kongresa telpas, tās tika atbrīvotas, bet vēlāk aizkavējās atgriešanās. Vēlāk vakarā, kad Latvijas televīzijas pārstāvji mani sazvanīja un pavaicāja par spridzekļa situāciju, es biju vispār pārsteigts, par ko ir runa, un tikai internetā, ziņās apskatījos, kas īsti noticis. Tā ka kongresā bez jebkādas panikas, viss ļoti organizēti."

Tieši pirms kongresa veiktie FIFA amatpersonu aresti ļoti ietekmēja kongresa gaitu un atmosfēru?"Aresti notika tieši dienā, kad mēs, Latvijas delegācija, ieradāmies, un skaidrs, ka tas ir skandāls, tā ir sensācija. Presei tas bija tieši kā (pauze)..."

Uguns pakulās?"Tieši tā, tieši tas, kas bija vajadzīgs. Visa tā reakcija, kas parādījās plašsaziņas līdzekļos, tā noteikti nav labākā reklāma futbolam. Bet neko darīt - pret korupciju jācīnās. Laiks gan rādīs, ar ko tas viss beigsies, jo skaidrs, ka tie ir cilvēki no FIFA Izpildkomitejas, kas ar kaut ko nodarbojušies - tieši ar ko, tas gan vēl jāpierāda."

Personīgi Jums šie aresti bija pārsteigums vai tomēr tendences uz kaut ko tādu varēja just jau iepriekš?"Godīgi sakot, tas bija liels pārsteigums. Domāju, ka visai futbola sabiedrībai tas bija milzīgs pārsteigums. Tādas lietas nenotiek katru dienu, turklāt vēl tieši dienu pirms kongresa, kad vēl ir sagaidāmas tik svarīgas vēlēšanas. Tagad var domāt, vai tas bija speciāli izkārtots šādi vai vienkārši sagadīšanās, vai tam bija kāds konkrēts mērķis apakšā - te nu katram savas domas un savs viedoklis."

Šo arestu sakarā UEFA arī pieļāva iespēju boikotēt kongresu. Cik nopietni šis jautājums tika izskatīts un kādēļ beigās noraidīts?"Neviens oficiāli mums par šādu iespēju - kongresa boikotu - neko neteica. Savukārt tas, ko kāds kādam pateicis un pieļāvis intervijās, daudz neko nenozīmē. Šādos brīžos jāvadās tikai pēc oficiālās informācijas."

Nu, šajā gadījumā tieši to arī daru, jo uz šādu iespēju mudināja oficiāls paziņojums UEFA mājaslapā."Jā, bet lai nu kā - tāds jautājums netika izskatīts. Dienu pirms kongresa bija UEFA dalībvalstu pārstāvju tikšanās, tur bija arī princis Ali un Zeps Blaters, abi izteica savas domas un teica īsu runu, bet par iespēju boikotēt FIFA kongresu neviens nekā nerunāja un šāda iespēja netika pieļauta."Lady fitness, SIA Stirnu 31, Rīga, LV-1084
Lapa Dmitrijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties