06.02.2017. 15:34

Par pirmo šīs dienas spēli Ziemas kausā jau vēstījām - RFS ar rezultātu 3:2 apspēlēja Jūrmalas "Spartaku", kļūstot par galveno favorīti uz kausa izcīnīšanu. Savukārt dienas centrālajā spēlē tikās Latvijas un Lietuvas čempionātu septītās spēcīgākās komandas pagājušajā sezonā "Metta/LU" un "Utenis".

Rīdziniekiem bija diezgan jūtamas sastāva problēmas - savainojumu dēļ komandai nevarēja palīdzēt Grigorjevs, Ašrifī, Giļņičs un Abass, saslimis arī Mijazaki, bet Stuglis vēl nav atguvies no veselības problēmām. Ar visu to izdevās uz maču izlikt ļoti pieklājīgu vienpadsmitnieku un tajā vieta atradās arī debitantam Kalebo Seribam, kurš pārstāv Dienvidāfrikas U20 izlasi.

Spēles pirmās minūtes aizritēja līdzīgā cīņā un pa pāris pusmomentiem bija abām komandām, taču nekas tāds, lai reālu salauztu pretinieku aizsardzību. 23. minūtē studentu jaunpienācējs Seriba no metriem 20 pretī vārtiem izdarīja labu sitienu vārtu apakšējā stūrī, taču "Utenis" vienību glāba vārtsargs. Piecas minūtes vēlāk pēc Rendija Šibasa centrējuma no labās malas Konstantīns Fjodorovs, pieslēdzies uzbrukumam, ar galvu raidīja bumbu vārtos, panākot 1:0. Ilgi gan nebija jāgaida līdz izlīdzinājumam, jo pāris minūtes vēlāk pēc Gabriela Zagurska piespēles no kreisās malas vārtu priekšā nepiesegts palika Edvīns Baņulis, kurš raidīja bumbu vārtos - 1:1. Nepilnas desmit minūtes pirms puslaika beigām "Metta" saasināja notikumus pretinieku soda laukumā, taču līdz labam sitienam tā arī tikt neizdevās.

Otro puslaiku aktīvāk iesāka lietuvieši, taču 55. minūtē Fjodorovs pāris metrus no vārtiem atbruņoja lietuviešu aizsargu un nonāca viens pret vārtsargu, tomēr Luks Paukšte glāba savu komandu no otro vārtu zaudējuma. Pamazām "Metta" atguva teritoriālo pārsvaru, un 78. minūtē Artūrs Biders, ielauzies soda laukumā, nonāca labā situācijā, lai izrautu uzvaru, tomēr sitiens neizdevās. Tā arī spēle beidzās bez uzvarētāja noskaidrošanas - 1:1.

Metta/LU - Utenis 1:1 (1:1)Vārti: Fjodorovs 28' - Baņulis 30'Metta/LU pamatsastāvs: Ošs, Birka, Ševeļovs, Strods, Šibass, Seriba, Emsis, Indrāns, Fjodorovs, Abdullāhi, Kalniņš.