05.10.2013. 16:52
SMScredit.lv Virslīgas 23.kārtas spēlē Ilūkstē vietējā komanda "Ilūkstes NSS" ar 1:2 piekāpās "Metta/LU" futbolistiem, tādējādi pamatīgi sarežģījot savu uzdevumu - saglabāt vietu Virslīgā. Viesi abus vārtus guva jau pirmajā puslaikā, astoņu minūšu intervālā izceļoties Artūram Pallo un Jurim Skābardim.

Spēles pirmais puslaiks sākās ar abu komandu viļņveidīgiem uzbrukumiem, tomēr bīstamāk pretējā laukumā pusē darbojās viesu "Mettas/LU" futbolisti, kuri spēja izcīnīt tiesības uz vairākām standartsituācijām pie Igora Labuta sargātajiem vārtiem.

Ar standartiem "Mettas" futbolisti neko bīstamu panākt nespēja, toties 30.minūtē lielisku piespēli pa skrējienam saņēma uz aizmugures robežas esošais Artūrs Pallo, kurš atklāja mača rezultātu, pametot bumbu garām ilūkstiešu vārtsargam.

Mājinieki nedaudz aktivizējās turpinājumā, tomēr jau pēc astoņām minūtēm kā auksta duša Ilūkstes kluba futbolistiem sekoja tāls centrējums soda laukumā pie Labuta sargātajiem vārtiem. Bumba nonāca pie Jura Skābarža, kurš ar diezgan spēcīgu sitienu vārtu apakšējā stūrī panāca 2:0.

Otrā puslaika sākumā ilūkstieši lieliem spēkiem devās uz priekšu, un jau 54.minūtē Artūru Biezo "Mettas" vārtos pārspēja Vladimirs Volkovs. Uzreiz pēc gūtajiem vārtiem mājinieku spiediens atslāba, lai gan "Ilūkstei" bija jāgūst vēl vismaz vieni vārti, lai nezaudētu.

Tā vietā mājinieki bīstami tuvu pie Labuta vārtiem pielaida Gati Kalniņu, kurš sākumā meistarīgi tika galā ar aizsargu, bet pēc tam izdarīja labu sitienu tikai nedaudz garām vārtu apakšējam stūrim.

Ilūkstieši gan sagaidīja savu lielo iespēju – 74.minūtē ļoti neveiksmīgi nospēlēja uz maiņu nākušais "Mettas" futbolists Māris Riherts, kurš pa gaisu atspēlēja bumbu savam vārtsargam, bet Biezais spēja apaļo priekšmetu apturēt tikai ar rokām.

Rezultātā galvenais tiesnesis piešķīra netiešo brīvsitienu aptuveni septiņu-astoņu metru attālumā no vārtiem, tomēr šo lielisko iespēju ilūkstieši neizmantoja, un arī atlikušajā laikā pie tik labiem momentiem vairs netika. "Metta/LU" izcīnīja ārkārtīgi svarīgu uzvaru cīņā par palikšanu Virslīgā – 2:1.

"Ilūkstes NSS" – "Metta/LU" 1:2 (0:2)

Vārti: Volkovs 54' - Pallo 30', Skābardis 38'Brīdinājumi: Kalniņš 77'"Ilūkstes NSS": Labuts, Kuplovs Oginskis, Ivanovs, Prokopkins, Tukmašvili, Humarašvili, Volkovs, Kokins, Sputajs, Kozlovs, Džaliašvili."Metta/LU": Biezais, Puķītis, Ostrovskis, Putāns, Vardanjans, Kalniņš, Pallo, Rožkovskis, Milašēvičs (Jaudzems 88'), Māris Savinovs, Skābardis (Riherts 71').Tiesnesis: Vitālijs Poļakovs