19.08.2015. 19:51
SMScredit.lv Virslīgas pēdējās vietas īpašniecei "Mettai"/LU izdevās izbraukumā nosargāt neizšķirtu pret Jūrmalas "Spartaku" (2:2). Rīdziniekiem pa vārtiem guva Elī Ndekrē (viņa pirmie Virslīgā) un Armandam Pētersonam, bet jūrmalniekiem izcēlās Toms Mežs un Romāns Mickevičs. Edgars Gauračs pirmoreiz šajā Virslīgas sezonā tika iekļauts spēles pieteikumā, taču vēl laukumā nedevās.

Jūrmalas "Spartaka" vārtos pēc gandrīz trīs mēnešu pārtraukuma atgriezās Dmitrijs Grigorjevs – Pāvelam Davidovam acīmredzot vietu sākumsastāvā maksāja ielaistie vārti Jelgavā (0:1) -, bet no laukuma spēlētājiem starta vienpadsmitniekā atgriezās arī Romāns Mickevičs un Elvis Stuglis, nomainot Jevgēņiju Kazačoku un Romānu Bespalovu. Līdz ar to laukumā sagaidījām brāļu dueli – Elvis pret Ingaru Sarmi pretējā nometnē. "Mettai"/LU bija viena izmaiņa – diskvalificēto Arti Ojāru Ostrovski aizstāja Gatis Kalniņš.

Kamēr "Spartaks" bija veicis vārtsargu rokādi, "Mettas"/LU vārtos, par spīti divām dārgām kļūdām Liepājā, palika Dāvis Ošs. Taču limbažnieks diemžēl jau trešajā minūtē pēc stūra sitiena pieļāva vēl vienu kļūdu, neaizsniedzoties līdz bumbai un uzdāvinot vārtus Tomam Mežam (1:0). 16. minūtē neprecizitāte izgājienā ar ielaistiem vārtiem varēja beigties arī Grigorjevam, bet Elī Ndekrē no neērtas pozīcijas ar galvu sita pāri mērķim. 18. minūtē gan rīdzinieki panāca izlīdzinājumu – pēc Armanda Pētersona sitiena bumba soda laukumā trāpīja pa roku Taironam Aboagji, un Ndekrē realizēja 11 metru soda sitienu (1:1).

"Spartaks" laukumā sūtīja Ričardu Korzānu un otro puslaiku sāka ar spiedienu, taču tieši "Metta"/LU pārņēma vadību - 54. minūtē ar teicamu sitienu no soda laukuma stūra izcēlās Pētersons (2:1). Ielaistie vārti mājiniekus demoralizēja, un "Metta"/LU pāris minūšu laikā izveidoja vēl divus momentus, vienā no tiem no izcilas pozīcijas garām sitot Edgaram Vardanjanam. "Spartaks" nomierinājās, izdarīja abas atlikušās spēlētāju maiņas un iespieda pretiniekus to laukuma pusē.

Centrējumi, sitieni no distances, vēl arī bumbas trāpījums pa viesu aizsarga roku - Ivars Caune acīmredzot neuzskatīja, ka tā bijusi spēle ar roku -, bet 80. minūtē spiediens beidzot vainagojās panākumiem. No 14 metriem efektīgus vārtus guva Mickevičs, kurš sita no gaisa un neatstāja vārtsargam nekādas cerības (2:2). 87. minūtē mājiniekiem bija fantastiska izdevība izraut uzvaru. Rupji kļūdījās "Mettas"/LU aizsardzības centrs, uz maiņu iznākušais Ēriks Punculs nokļuva aci pret aci ar Ošu, taču vārtsargs reabilitējās par kļūdu trešajā minūtē un glāba komandu. Viens labs pretuzbrukums kompensācijas laikā bija arī viesiem, bet Kalniņam tika fiksēta aizmugure.

Jūrmalas "Spartaks" – "Metta"/LU 2:2 (1:1)Vārti: Mežs 3', Mickevičs 80' – Ndekrē 18' (11m), Pētersons 54'Brīdinājumi: Aboagji, Mickevičs – Emsis, JuhņevičsSpartaks: Šlampe, Mežs, Bulvītis, Aboagji, Mickevičs, Maksimenko, Ulimbaševs (Bespalovs 70'), Vivakva, Mena (Punculs 58'), Stuglis (Korzāns 46')Metta/LU: Ošs, Pētersons, Giļņičs, Ševeļovs, Puķītis (Emsis 46'), Gitī, Vardanjans, Juhņevičs, Stuglis (Fjodorovs 90'+2), Kalniņš, Ndekrē (Uldriķis 75')Galvenais tiesnesis: Ivars Caune