29.08.2015. 16:21
Latvijas «SMScredit.lv Virslīgas» futbola čempionāta spēlē sestdien pastarīte «Metta»/«Latvijas Universitāte» ar rezultātu 3:2 (2:1) savā laukumā negaidīti pieveica Jūrmalas «Spartaku».

Pilna vērsija:

, apollo.lv, Sports

Rezultātu jau trešajā minūtē atklāja «Spartaka» spēlētājs Toms Mežs, bet turpinājumā trīs vārtus pēc kārtas guva «Metta»/LU futbolisti, reizi izceļoties Kirilam Ševeļovam, bet divreiz - Elī Ndekrē no Kotdivuāras.

Kaut kompensācijas laikā «Spartaks» vienus vārtus atguva, uzvarētājs vairs nemainījās.

«Metta»/LU komanda līdz šim vienīgo reizi šosezon virslīgā uzvaru bija guvusi 31.maijā pret «Daugavpili». Kopš tās reizes deviņās spēlēs tika piedzīvoti septiņi zaudējumi un divreiz spēlēts neizšķirti.

Abas komandas pārceltā spēlē savā starpā iepriekšējo reizi tikās vien pirms desmit dienām, cīnoties neizšķirti 2:2.

Kā zināms, divas virslīgas spēles tika aizvadītas piektdien, kad viena no čempionu titula pretendentēm «Skonto» zaudēja punktus, nospēlējot 0:0 ar «Daugavpili», bet kopvērtējuma līdere «Liepāja» ar 3:2 pārspēja pagājušās sezonas spēcīgāko vienību «Ventspils».

Virslīgas kopvērtējuma līderpozīcijā ar 34 punktiem nostiprinājusies «Liepāja», kas par četriem punktiem apsteidzot «Skonto», bet attiecīgi 28 un 27 punkti ir «Jelgavas» un «Ventspils» vienībām. Visas šīs komandas tagad aizvadījušas pa 17 mačiem.

Stabilu piekto vietu ar 18 punktiem ieņem «Spartaks», «Daugavpils» ar 11 punktiem kopvērtējumā atrodama sestajā pozīcijā, bet tabulu ar deviņiem punktiem noslēdz «Metta»/LU.

Pēc divām aizdomīgām spēlēm vasaras sākumā no virslīgas tika izslēgta «Gulbenes» komanda, līdz ar to virslīgas sezona turpinās vien ar septiņu vienību līdzdalību. Tā kā vienība šosezon vēl nebija aizvadījusi 50% maču, nolemts, ka visi rezultāti ar «Gulbenes» piedalīšanos anulēti. Tomēr gulbenieši šo sezonu bija sākusi neveiksmīgi, astoņos mačos ciešot tikpat zaudējumu un ieņemot pēdējo - astoto - vietu turnīra tabulā.

Pēc «Gulbenes» izslēgšanas no virslīgas čempionāta organizācijas komiteja noteikusi, ka komanda, kas 2015.gada turnīrā ieņems septīto vietu, nezaudēs tiesības piedalīties 2016.gada virslīgas čempionātā. Septīto vietu ieguvusī vienība piedalīsies pārspēlēs ar komandu, kas 2015.gada «komanda.lv» Latvijas pirmās līgas čempionātā ieņems otro vietu.

Kā zināms, tāpat par piedalīšanos spēļu rezultātu sarunāšanā no Latvijas futbola izmesti četri spēlētāji - Dmitrijam Šiļukam, kurš pagājušajā sezonā spēlēja skandalozajā «Jūrmalā», un Sergejam Mišinam («Gulbene») piemērota diskvalifikācija uz pagaidām nenoteiktu laiku, kamēr 12 mēnešu diskvalifikāciju saņēmuši Deniss Tarasovs un Artjoms Loginovs (abi iepriekš - «Metta»/«Latvijas Universitāte»).

Šī sezona Latvijas virslīgā bija nodēvēta par «tīras spēles» sezonu, vēršot uzmanību uz rasismu, spēļu sarunāšanu, dopingu un simulēšanu, kam futbolā nav vietas.

Iepriekšējo reizi kāds klubs no virslīgas tika izslēgts 2009.gadā, kad par spēļu sarunāšanu diskvalificēta tika Daugavpils «Dinaburg» komanda.

Kā zināms, pagājušā gada rudenī Daugavpils «Daugava» komanda tika iepīta lielā totalizatoru skandālā, kā rezultātā policija saistībā ar spēļu sarunāšanu aizturēja astoņas ar šo klubu saistītas personas. Ilgu laiku nekas nebija zināms par Daugavpils «Daugavu», taču komanda šobrīd startē otrās līgas turnīrā. Latvijas augstākās līgas dalībnieku vidū vairs nav arī Rīgas «Daugavas», kas pirms sezonas nesaņēma licenci dalībai turnīrā, turklāt pagājušajā sezonā šis klubs arī bija saistīts ar spēļu sarunāšanu.

Virslīgas apritē vairs nav arī skandalozās «Jūrmalas», kas pērn palika pēdējā vietā, taču tika apsūdzēta spēļu sarunāšanā, bet pazīmes rāda, ka komanda ir beigusi pastāvēt.Pārdaugava, BJFK Pārdaugava, BJFK Dammes iela 20, LV-1069 Futbols
Lucenko Jekaterina Lucenko JekaterinaAerobika, Aerobika ūdenī
FTA
Reģistrēties