06.03.2012. 20:10

Uzvaru Baltkrievijas atklātā hokeja čempionāta (BAČ) play-off spēlē otrdien izcīnīja Liepājas Metalurgs, izbraukumā Grodņā ar 3:2 pārspējot spēcīgo Neman vienību, kuru pārstāv Latvijas hokejisti Kaspars Saulietis un Sergejs Pečura. Vārti un rezultatīva piespēle uzvarētājiem Gunāra Skvorcova kontā.

Pamatu uzvarai liepājnieki ielika jau 1.periodā, kuru uzvarēja ar 2:1. Vispirms vadībā metalurgus izvirzīja Skvorcovs, bet tad pēc Saulieša piespēles izlīdzinājumu panāca Ļisičkins. Pēc tam Kārlis Ozoliņš vēlreiz izvirzīja vadībā viesus – tas viss pirmajās 10 minūtēs.

Vārti spēlē vairs netika gūti līdz pat mača pirmspēdējai minūtei, kad Mārtiņš Gipters panāca 3:1. Mājiniekiem vajadzēja tikai 21 sekundi, lai atkal atjaunotu vienas ripas deficītu, bet atlikušajā laikā liepājnieki noturēja uzvaru -3:2! Grodņas hokejisti pa Jāņa Kalniņa vārtiem izdarīja 36 raidījumus, kamēr liepājnieki atbildēja ar 20.

Saulietim bez rezultatīvās piespēles arī neitrāls lietderības koeficients un četras soda minūtes. Tāpat kā pirmajā spēlē, netika realizēts neviens vairākums. Gan Liepājas, gan Grodņas vīri divos mačos nav realizējuši nevienu no 16 iespējām.

Sērijā nu rezultāts kļuvis 1:1, nākamās spēles sērijā līdz trim uzvarām notiks piektdien un sestdien Liepājā.

Armands Bērziņš ar rezultatīvu piespēli uzvaras vārtos spēles 55.minūtē sekmēja sava Minskas Junostj kluba otro panākumu (2:1) sērijā pret Soļigorskas Šahtjor. Bērziņa lietderības koeficients bija +1. Arī pirmo spēli Junostj uzvarēja ar identisku rezultātu, tajā latvieša kontā bija uzvaras vārtu guvums.