12.05.2014. 23:48
Maskavas CSKA galvenais treneris Etore Mesina pēc otrā zaudējuma mājās pret Krasnodaras "Lokomotiv-Kubaņ" basketbolistiem VTB līgas ceturtdaļfināla sērijā līdz trīs uzvarām paziņoja, ka viņa līmenis un zināšanas ir nepietiekamas, lai trenētu komandu.

Nedēļas nogalē, 16.-18. maijā, CSKA sacentīsies “Turkish Airlines” Eirolīgas “Četru finālā” Milānā, kur pirmajā spēlē mērosies spēkiem ar Deivida Blata trenēto “Maccabi Tel Aviv” vienību. Otrajā pusfināla pārī cīkstēsies Spānijas superklubi “Real Madrid” un “FC Barcelona”.

Dažas dienas pirms gada galvenā starta Maskavas “zirgi” savā laukumā pakļuva zem Krasnodaras “lokomotīves”. Pirmajā ceturtdaļfināla spēlē 9. maijā CSKA pamanījās iztērēt 22 punktu pārsvaru un zaudēja ar rezultātu 83:87. Nākamajā dienā sekoja ne mazāk sāpīga neveiksme – 66:81. Sērijā līdz trīs uzvarām rezultāts kļuvis 0-2 Kubaņas kluba labā, turklāt pretstāve turpinājumā pārcelsies uz Krasnodaru (nākamās spēles paredzētas 22. un, ja nepieciešams, 23. maijā).

CSKA stūrmanis Mesina pēc otrā zaudējuma bija paškritisks. “Godīgi, nezinu, ko darīt. Manas zināšanas un spējas nav neierobežotas. Acīmredzot, ar manu līmeni nepietiek, lai trenētu šo komandu. Lūk, arī viss.”

Sekoja nākamais jautājums, vai teiktais skan kā atvadas no CSKA. Treneris atbildēja: “Es pateicu to, ko teicu.”

Mesina uzslavēja pretiniekus. “Krasnodarieši nopelnīja šo uzvaru. Viņi izdarīja spiedienu uz mūsu vājajām vietām, īpaši aizsardzībā pret saspēles vadītāju un uzbrūkošajiem aizsargiem. Ilgi turējāmies divu trīs punktu attālumā, par spīti tam, kas notika dienu iepriekš. Taču trešajā ceturtdaļā pieļāvām sešas kļūdas pēc kārtas, cenšoties nospēlēt efektīgi brīdī, kad pret agresīvu aizsardzību vajadzēja rīkoties vienkāršāk un drošāk. Tas parāda mūsu nenoturību, kura diemžēl izpaužas jau divus gadus. Neesmu pārliecināts, ka līdz braucienam uz “Četru finālu” man izdosies kaut ko izmainīt. Jā, mēs būsim zālē, runāsim, centīsimies. Taču cilvēka dabu mainīt nav iespējams.”

Neoficiāla informācija liecina, ka par Mesinas pēcteci Maskavā varētu kļūt bijušais Krievijas valstsvienības galvenais treneris Deivids Blats. Viņš izlasi vadīja septiņas vasaras, aizvedot to līdz uzvarai 2007. gada Eiropas čempionātā Spānijā un bronzas medaļām 30. Olimpiādes spēlēs Londonā.

Izmantotie resursi:Мессина заявил, что его знаний недостаточно,...ПБК ЦСКА Москва | Новости