06.11.2014. 07:54
Argentīnietis Lionels Mesi no Spānijas futbola kluba «Barcelona» trešdien panāca spāņu leģendāro uzbrucēju Raulu UEFA Čempionu līgas rezultatīvāko spēlētāju saraksta augšgalā.

• UEFA Čempionu līgas trešdienu spēļu rezultāti šodien
  • «Real» un «Borussia» kvalificējas Čempionu līgas izslēgšanas spēlēm vakar

Apakšgrupu turnīra F grupas ceturtās kārtas mačā «Barcelona» komanda izbraukumā ar 2:0 (1:0) uzvarēja Amsterdamas «Ajax» futbolistus no Nīderlandes, bet Mesi izcēlās mača 36. un 76.minūtē. Kopš spēles 71.minūtes mājinieki spēlēja mazākumā.

Karjeras laikā šajā turnīrā Mesi tagad izcēlies 71 reizi, atkārtojot Raula savulaik iespēto. Argentīnietis šajā laikā vārtus guvis 23 dažādos stadionos, kas arī ir turnīra rekords.

Citā šīs grupas mačā Francijas čempioni Parīzes «Saint-Germain» savā laukumā ar 1:0 (1:0) uzvarēja Kipras klubu Nikosijas APOEL. Vienīgos vārtus jau cīņas pirmajā minūtē guva urugvajiešu uzbrucējs Edinsons Kavani, palīdzot Parīzes klubam no zaudējuma izbēgt jau 31.šī turnīra mājas spēlē pēc kārtas. Tā ir dalīta labākā no šāda veida sērijām.

Pēc četrām kārtām šajā grupā PSG un «Barcelona» kontā ir attiecīgi desmit un deviņi punkti, kas abām vienībām jau garantējis dalību izslēgšanas mačos. «Ajax» seko ar diviem punktiem, bet APOEL kontā ir viens punkts.

Citā mačā turnīra vēsturi pārrakstīja brazīliešu uzbrucējs Luišs Adrianu no Ukrainas komandas Doņeckas «Šahtar», kurš kā pirmais divās sacensību spēlēs pēc kārtas guvis vismaz trīs vārtus, palīdzot savam klubam ar 5:0 (1:0) savā laukumā sagraut Latvijas vārtsarga Germana Māliņa pārstāvēto Baltkrievijas čempioni Borisovas BATE.

Adrianu šajā mačā guva savas komandas pēdējos trīs vārtus, divreiz izceļoties spēles pēdējo astoņu minūšu laikā. Visu otro puslaiku BATE komanda spēlēja mazākumā, bet Māliņš mačam, kā ierasts, nebija pieteikts.

Citā šīs grupas mačā «Porto» no Portugāles izbraukumā ar 2:0 (0:0) apspēlēja Spānijas klubu Bilbao «Athletic». Vārtus guva kolumbiešu uzbrucējs Džeksons Martiness, kurš pirmā puslaika izskaņā nerealizēja 11 metru soda sitienu, un alžīriešu pussargs Jasine Brahimi.

H grupā pēc četrām kārtām līdere ar desmit punktiem ir «Porto», kas jau nodrošinājusi dalību nākamajā posmā. Tālāk ar astoņiem punktiem seko «Šahtar», trīs punkti ir BATE komandai, bet «Athletic» cīnās ar vienu punktu.

Pie skaļas uzvaras tika Latvijas pussarga Aleksandra Cauņas pārstāvētā Krievijas spēcīgākā komanda Maskavas CSKA, kas izbraukumā ar 2:1 (2:1) pārspēja Anglijas čempionus Mančestras «City».

Seidū Dumbija no Kotdivuāras jau otrajā minūtē izvirzīja vadībā viesus, bet sešas minūtes vēlāk 1:1 panāca viņa tautietis Jaja Turē. Vēlāk 34.minūtē Dumbija izcēlās vēlreiz. Viņš pēdējos piecus no desmit karjerā gūtajiem vārtiem šajā turnīrā guvis tieši pret Mančestras klubu.

Otrajā puslaikā laukuma saimnieki atspēlēties neprata, cīņas gaitā paliekot deviņu vīru sastāvā. «City» kļuvusi par otro angļu komandu turnīra vēsturē, kas vienā spēlē nopelnījusi divas sarkanās kartītes.

Cauņa šim mačam bija pieteikts, tomēr laukumā neizgāja. Abu komandu iepriekšējais mačs, kurā pēc vairāk nekā gada pārtraukuma laukumā izgāja arī Cauņa, pirms divām nedēļām Maskavā noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu 2:2.

Tāpat šīs grupas mačā pie uzvaras tika Vācijas čempioni Minhenes «Bayern», kas savā laukumā ar 2:0 (1:0) pārspēja Itālijas klubu «AS Roma». Precīzi šajā cīņā bija francūzis Franks Riberī un Mario Gēce.

Ar 12 punktiem četrās spēlēs Minhenes komanda ir E grupas līdere un jau nodrošinājusi vietu nākamajā posmā. Ar četriem punktiem seko Romas un Maskavas klubi, bet «City» kontā ir divi punkti.

Visbeidzot, G apakšgrupā pārsteigumu sarūpēja Slovēnijas komanda «Maribor», kas savā laukumā cīnījās 1:1 (0:0) ar Anglijas vienību Londonas «Chelsea», kurai pirms divām nedēļām zaudēja ar 0:6.

Spēles 50.minūtē mājiniekiem vadību dāvāja maķedoniešu uzbrucējs Agims Ibraimi, bet 73.minūtē neizšķirtu atjaunoja serbu pussarga Nemanja Matičs. Cīņas izskaņā uzvaru viesiem varēja atnest beļģu pussargs Edens Azārs, tomēr viņš nerealizēja 11 metru soda sitienu.

Tāpat šajā grupā Lisabonas «Sporting» no Portugāles savā laukumā ar 4:2 (1:1) uzvarēja Vācijas klubu Gelznkirhenes «Schalke 04».

G grupā pēc četrām kārtām astoņi punkti ir «Chelsea» komandai, ar pieciem punktiem seko «Schalke 04», četri punkti ir «Sporting» kontā, bet «Maribor» futbolistiem ir trīs punkti.

Ceturtās kārtas cīņas A, B, C un D apakšgrupās tika aizvadītas jau otrdien. Šajās spēlēs vietas nākamajā posmā jau nodrošināja iepriekšējās sezonas turnīra uzvarētāja Madrides «Real» no Spānijas un jauno sezonu Vācijas bundeslīgā ļoti neveiksmīgi sākusī Dortmundes «Borussia».

Grupu turnīrā, kas risināsies līdz 10.decembrim, 32 komandas salozētas astoņās apakšgrupās. Pēc divu apļu sacensībām katras grupas divas spēcīgākās vienības iekļūs astotdaļfinālā, bet trešajā vietā palikušās komandas sezonu turpinās UEFA Eiropas līgā.

Čempionu līgas fināls nākamā gada 6.jūnijā norisināsies Vācijas galvaspilsētā Berlīnē.

Lux Logi, PVC logu izgatavošana Lux Logi, PVC logu izgatavošana Ruses 6 k.1, Rīga, LV-1029
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana