16.06.2014. 02:54
Ar uzvaru Pasaules kausa izcīņu uzsākusi F grupas favorīte Argentīna, kura ar 2:1 pieveica Bosniju un Hercgovinu. Jau trešajā minūtē bosnieši ievirzīja bumbu savos vārtos, taču turpinājumā spēlēja visai sekmīgi. Lionels Mesi 65. minūtē dubultoja Argentīnas pārsvaru, bet mača beigās Vedads Ibiševičs atdeva cerības bosniešiem. Neko vairāk gan finālturnīru debitante nespēja.

Pirms spēlesArgentīna uzskatāma ne tikai par F grupas galveno, bet arī par vienu no visa turnīra galvenajiem favorītiem. Pretēji paredzētajam, pamatsastāvā nebija iekļauts Gonsalo Igvains, un priekšējā līnijā par izlases līderi uzskatāmajam Lionelam Mesi grasījās palīdzēt Serhio Agvero un Anhels di Marija. Bosnija, kā jau gaidīts, spēlēja ar Edinu Džeko uzbrukuma smailē, citam kvalifikācijas ciklā daudz vārtu iesitušajam Vedadam Ibiševičam paliekot rezervē.

Negadījums bosniešus nesalaužBosnija līdz ar šī mača sākumu aizvadīja pirmās minūtes lielo čempionātu finālturnīros. Šīs minūtes izvērtās šokējošas – jau trešajā pēc Mesi soda sitiena no laukuma malas bumba trāpīja bosniešu aizsargam Seadam Kolašinacam un ielidoja vārtos. Par spīti sākuma neveiksmei, Bosnija nesalūza un braši turējās aizsardzībā, bieži neitralizējot Mesi, kurš bieži uzņēmās iniciatīvu, taču gandrīz tikpat bieži pazaudēja bumbu un līdz momentiem netika.

14. minūtē bosniešiem padevās pirmais labais uzbrukums, kad Hajrovičam tikai nedaudz pietrūka, lai vārtu priekšā cīņā par bumbu apsteigtu vārtsargu Romero. Argentīnas labākā iespēja dubultot pārsvaru bija Maskerāno sitiens pēc nospēlētas pusstundas – vārtsargs Begovičs glāba. Bosnieši atbildēja ar Džeko sitienu pāri, bet puslaika noslēgumā Luličs pēc stūra sitiena sita ar galvu un lika pasvīst Romero. Bosnija, par spīti ātri un nelaimīgi ielaistajiem vārtiem, aizvadīja ļoti labu puslaiku.

Mesi vārti dod Argentīnai uzvaruLīdz ar otrā puslaika sākumu Argentīna veica divas maiņas, laukumā nākot Igvainam un Fernando Gago. Bosnieši joprojām spēlēja diezgan pārliecinoši, ierobežojot Argentīnu, kā arī paši veidojot labas iespējas – divreiz tādas bija Hajrovičam. Mesi vēl pāris reizes centās saasināt spēli, līdz 65.minūtē viņš, saņēmis piespēli no Igvaina, apskrēja aizsargu un aptuveni no soda laukuma līnijas raidīja bumbu vārtu apakšējā stūrī – tā, atsitusies pret stabu, atrada ceļu tīklā. Skaists vārtu guvums, kas deva argentīniešiem lielāku drošības sajūtu.

Argentīna pēc otrā vārtu guvuma sāka spēlēt aktīvāk un ātri vien vēl vairākas reizes radīja draudus Begoviča vārtiem. Bosnijai savukārt radās problēmas ar savu uzbrukumu veidošanu un nācās pāriet uz izteiktu pretuzbrukumu taktiku. Tiesa, atgriezt intrigu izdevās, kad 85. minūtē pēc Luliča piespēles 1:2 panāca uz maiņu nākušais Ibiševičs, raidot bumbu starp ne pārāk veiksmīgi nospēlējušā Romero kājām. Mača beigās uzbrukumi bija uz abiem vārtiem, bet rezultāts nemainījās. Par spīti ātrajai nokļūšanai vadībā, Argentīnai ne tā vieglākā uzvara.

Statistika Arg Bih
Bumbas kontrole 57% 43%
Sitieni (rāmī) 11 (5) 15 (10)
Stūra sitieni 2 6
Pārkāpumi 10 14
Aizmugures 0 3

Vārti: Kolašinacs 3'(s.v.); Mesi 65' – Ibiševičs 85'Brīdinājumi: Roho 25' – Spahičs 63'Argentīna: Romero, Fernandess, Roho, Savaleta, Garajs, Kompanjaro (Gago 46'), Maskerāno, Rodrigess (Igvains 46'), di Marija, Agvero (Bilja 87'), MesiBosnija: Begovičs, Mujdža (Ibiševičs 69'), Bešičs, Kolašinacs, Spahičs, Bičakčičs, Pjaničs, Hajrovičs (Višča 69'), Luličs, Misimovičs (Meduņanins 74'), DžekoTiesnesis: Žoels Agilars (Salvadora)