31.05.2015. 00:20
Šodien Spānijas kausa izcīņas finālā cīņā starp "Barcelona" un Bilbao "Athletic" ar 3:1 uzvarēja katalāņi. Divus vārtus "Barcelona" labā guva Lionels Mesi, kurš rezultātu atklāja ar fantastisku futbola šedevru.

Ja pērn Spānijas kausa fināls norisinājās aprīļa beigās, kad vēl virmoja daudz neskaidrību par Spānijas čempionāta iznākumu, tad šogad finālmačs risinājās 30.maijā, un "Barcelona" izgāja laukumā kā valsts jaunā čempione. "Barcelona" šovakar vēlējas izcīnīt otro titulu sezonā, lai paturētu cerības iegūt trīs titulus sezonā - nākamo sestdien Čempionu līgas finālā Berlīnē jātiekas ar "Juventus".

Barselonai pretī stājās "Athletic Bilbao", kas Spānijas čempionātā finišēja 7.vietā - pateicoties "Sevilla" triumfam Eiropas līgā, pat šāda pozīcija ļāvusi baskiem iekļūt nākamās sezonas Eirokausos, taču uzvara šovakar ļautu "Athletic" iegūt vietu uzreiz grupu turnīrā, izvairoties no kvalifikācijas turnīra. "La Liga" ietvaros "Barcelona" uzvarēja abās savstarpējās spēlēs - 5:2 un 2:0.

Interesanti, ka "Barcelona" un "Athletic" (nevis "Real") ir divi titulētākie Spānijas kausa izcīņas klubi - pirms šī vakara cīņas attiecīgi 26 un 23 trofejas. Tiesa, pēdējo reizi "Atlhletic" triumfēja tālajā 1984.gadā, un arī šogad lielā mērā līdz finālam tika, pateicoties veiksmīgam sietam (otrā pusē "Barcelona" izsita "Atletico", "Atletico" izsita "Real"). Arī "Barcelona" Spānijas kausu nevar saukt par pēdējā laika veiksmīgāko turnīru - kopš 1998.gada 16 turnīros tikai divi triumfi, pērn zaudējums finālā pret "Real".

Spēles sākumā ar riskantu spēli "Athletic" vārtos izcēlās ter Štegens, tomēr ātri vien "Barcelona" parādīja, kurš laukumā ir saimnieks - vispirms tika gūti vārti, kurus neieskaitīja aizmugures dēļ, bet vēl pēc brīža labā pozīcijā nonāca Luiss Svaress, un baskus nācās glābt vārtsargam.

Bilbao noturējās līdz 20.minūtei, kad visa pasaule bija lieciniece fantastiskam Lionela Mesi golam. Argentīnietis labajā flangā pāris sekunžu laikā izrēķinājās uzreiz ar trim pretinieku spēlētājiem, ieskrēja soda laukumā, tur apspēlēja arī ceturto un ar spēcīgu sitienu tuvējā stūrī pārspēja arī vārtsargu! Debešķīgi vārti! Barselonai vadība ar 1:0.

"Barcelona" turpināja dominēt un nākamo 10 minūšu laikā izveidoja vēl četrus(!) ļoti labus momentus - "Athletic" ar pūlēm neielaida vēl vienus. Otrie vārti bija tikai laika jautājums, un šis laiks pienāca itin drīz, 36.minūtē. Uzbrukuma pirmo vilni atkal sāka Mesi, bet, kad saasinošā piespēle cauri neizgāja, iniciatīvu uzņēmās horvāts Ivans Rakitičs, kurš ar lielisku piespēli bīstamā pozīcijā izvirzīja Svaresu - urugvajietis nesita pats, bet gan nesavtīgi piespēlēja uz tukšiem vārtiem Neimāram, kurš nokārtoja formalitātes (2:0). "Athletic" pēc ilgas pauzes beidzot paspirinājās 41.minūtē - Inaki Viljamss ar viena pieskāriena sitienu ļāva bumbai noglaudīt "Barcelona" vārtu pārliktni.

55.minūtē zīmīgs notikums - uz maiņu "Barcelona" rindās nāca 35 gadus vecais Čavi, aizvadot savu pēdējo spēli "Camp Nou" stadionā. "Barcelona" turpināja kontrolēt notikumus laukumā un 74.minūtē panāca 3:0 - Dani Alvešs saņēma bumbu labajā flangā un piespēlēja vārtu priekšā, kur visus apsteidza nepārspējamais Mesi.

81.minūtē Viljamss pēc partnera centrējuma ar pakausi guva goda vārtus "Athletic" labā, taču brīnumi šeit nebija iespējami - "Barcelona" ar 3:1 uzvarēja un 27.reizi kluba vēsturē ieguva Spānijas kausu. Pēc nedēļas atliek vēl pievienot Čempionu līgas trofeju.

Gads Uzvarētājs Zaudētājs Rezultāts
2015. Barcelona Athletic Bilbao 3:1
2014. Real Barcelona 2:1
2013. Atletico Real Madrid 2:1 pag.
2012. Barcelona Bilbao Athletic 3:0
2011. Real Madrid Barcelona 1:0 pag.
2010. Sevilla Atletico Madrid 2:0
2009. Barcelona Athletic Bilbao 4:1
2008. Valencia Getafe 3:1
2007. Sevilla Getafe 1:0
2006. Espanyol Real Zaragoza 4:1
Klubs Sk
Barcelona 27
Athletic Bilbao 23
Real Madrid 19
Atletico Madrid 10
Valencia 7Trāpītava.com, SIA Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties