03.01.2016. 00:00
Pirmo spēli Šveices līgā pēc dalības Špenglera kausa izcīņā aizvadījis Elvis Merzļikins, kurš palīdzēja „Lugano” pēcspēles metienus ar 3:2 apspēlēt "Ambri-Piotta".

Elvis Merzļikins mačā pret „Ambri-Piotta”, kurā pagājušajā sezonā spēlēja Edgars Masaļskis, devās „Lugano” sākumsastāvā un palika nepārspēts līdz 31. minūtei, kad pretinieki panāca 1:1. Trešā perioda sākumā latviešu vārtsargs vēlreiz kapitulēja, šoreiz vārti tika gūti pēc asas cīņas vārtu priekšā. 57. minūtē „Lugano” gan atspēlējās un noveda spēli līdz papildlaikam, kurā vārti netika gūti, un nācās ķerties pie pēcspēles metieniem. Tajos Merzļikins netika galā ar pretinieku pirmo un trešo mēģinājumu, taču pārējos trīs novērsa, un „Lugano” svinēja uzvaru 3:2. Šajā spēlē Merzļikins atvairīja 25 no pretinieku 27 metieniem.

Ivars Punnenovs savukārt palika rezervē „Tigers” uzvarā 3:2 pār „Fribourg”. Vēl 50. minūtē Punnenova komanda bija iedzinējos ar 0:2, taču paspēja atspēlēties un vēlāk izraut uzvaru papildlaikā, kas ļāva pamest turnīra tabulas pēdējo vietu un apsteigt „Biel”, kura turklāt aizvadījusi par trim spēlēm vairāk. Savukārt „Lugano” ieņem piekto vietu.

Šveices B līgā Toms Andersons nopelnīja četras soda minūtes spēlē pret „EHC Visp”, kā arī ieguva negatīvu lietderības koeficientu mīnus viens, kamēr viņa pārstāvētā „Thurgau” cieta zaudējumu ar 1:3. Savukārt Marks Lazarevs „Lions” sastāvā izdarīja trīs metienus pa „Langenthal” vārtiem un zaudējumā 0:5 arī palika ar lietderības koeficientu mīnus viens.

MOL līgā Latvijas vārtsargs Jānis Kalniņš palīdzēja „Fehervar AV19” izcīnīt uzvaru 2:1 pār „Dunaujvarosi”. Kalniņš atvairīja 38 no 39 pretinieku metieniem, bet vienīgos vārtus ielaida pirmā perioda vidū. Viņa komandai šī bija trešā uzvara pēc kārtas un tā ieņem trešo vietu turnīra tabulā deviņu komandu konkurencē.

Itālijas čempionātā Maksima Širokova pārstāvā „Vipiteno” izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar 4:0 pār „Gherdeina”, turklāt visus četrus vārtus guva jau pirmajā periodā. Širokovs ar punktiem šoreiz neatzīmējās, bet viņa komanda pārtraukusi trīs zaudējumu sēriju un saglabā trešo vietu līgā.

Izmantotie resursi:Jetzt entdecken | Swiss Ice Hockey FederationMOL Liga - Menetrend/Tabella