12.04.2015. 12:15
«Mercedes» komandas piloti Lūiss Hamiltons un Niko Rosbergs svētdien Šanhajā tika pie dubultuzvaras Pirmās formulas (F-1) Ķīnas «Grand Prix» izcīņā, apliecinot savu favorītu statusu.

Par posma uzvarētāju kļuva pērnā gada čempions Hamiltons, kurš sacensības sāka no pirmās pozīcijas un droši to nosargāja līdz finišam, tiekot pie otrā panākuma trīs šosezon aizvadītos posmos. Finišā britu autosportists savu komandas biedru Rosbergu no Vācijas apsteidza par 0,7 sekundēm. Sacensības noslēdzās bez intrigas, jo formulas finišēja aiz drošības mašīnas, kura trasē devās divus apļus pirms finiša, jo trasē bija apstājusies Maksa Verstapena formula.

Trešais palika četrkārtējais pasaules čempions Sebastjans Fetels ar «Ferrari», kurš bija uzvarējis iepriekšējā posmā, taču šoreiz no līdera atpalika 2,9 sekundes. Ceturto vietu ieņēma otrs «Ferrari» braucējs Kimi Raikonens no Somijas.

Hamiltons Šanhajā uzvarēja otro gadu pēc kārtas un ceturto reizi karjerā.

Priecāties var tikai Hamiltons,pārējie te ir lūzeri,ieskaitot Eklstounu.— Ģenerālis (@ValdisValters)

Tālākajās vietās ierindojās un pie ieskaites punktiem tika brazīlietis Felipe Masa, soms Valteri Botass (abi «Williams»), francūzis Romēns Grosžans («Lotus»), brazīlietis Felipe Nasrs («Sauber»), austrālietis Daniels Rikjardo («Red Bull») un zviedrs Markuss Eriksons («Sauber»). Divkārtējais pasaules čempions Fernando Alonso no Spāniajs ar «McLaren» ieņēma vien 12. vietu.

Hamiltons nostiprinājās pasaules čempionāta kopvērtējuma līderpozīcijās ar 68 punktiem, kur otrais ar 55 punktiem ir Fetels, bet trešais ar 51 punktu Rosbergs. Tālāk seko Masa ar 30, Raikonens ar 24 un Botass ar 18 punktiem.

Sezonas pirmajos trīs posmos uz goda pjedestāla ir kāpuši tikai trīs piloti - Hamiltons, Fetels un Rosbergs.

Konstruktoru kausa vērtējumā pārliecinoši līderi ir «Mercedes» ar 112 punktiem, bet «Ferrari» ar 79 punktiem ir otrā. Tālāk seko «Williams» ar 48 un «Sauber» ar 19 punktiem.

Nākamais F-1 posms notiks 19. aprīlī, kad risināsies Bahreinas «Grand Prix» izcīņa. Šosezon F-1 čempionātā būs 19 posmi, jo iepriekš tika paziņots par Vācijas «Grand Prix» atcelšanu.

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009