31.07.2016. 18:12
Uzvarot pirmajā braucienā, taču piedzīvojot neveiksmi otrajā, vadību kvadriciklu motokrosa Eiropas čempionātā pēc aizvadītā posma Latvijā zaudējis Edgars Meņģelis.

Pirmajā braucienā Pīlādžu mototrasē 2015. gada Eiropas čempionam Meņģelim izdevās nodemonstrēt lielisku sniegumu - tika gūta uzvara, finišā tuvāko sekotāju Adrianu Manžū no Francijas apsteidzot par 26 sekundēm. Trešo vietu guva Igaunijas pārstāvis Martins Filatovs.

Tikmēr otrajā braucienā Meņģelim neizdevās atkārtot tik pat labu rezultātu, jo tehnisku problēmu dēļ tika piedzīvota izstāšanās, tobrīd atrodoties vadībā. Manžū, kurš ir latvieša sīvākais sāncensis par Eiropas čempiona titulu, izmantoja izdevību, lai uzvarētu, aiz sevis atstājot holandieti Marku de Vriesu, kamēr Filatovam atkal trešā vieta.

Stelpes posmā Manžū līdz ar to kļuvis par uzvarētāju, De Vriess ierindojās otrajā vietā, bet Filatovs ticis pie trešās vietas. Meņģelis, otrajā braucienā ticis pie 5 punktiem, posmā ieņēma ceturto vietu.

Tas gan nozīmē, ka zaudēta pirmā vieta Eiropas čempionāta kopvērtējumā, turklāt tas noticis vienu posmu pirms sezonas beigām. Manžū pārsvars gan pavisam neliels - tikai 5 punkti, un viss izšķirsies jau pēc nedēļas, kad Igaunijā, Kivieli trasē notiks izšķirošās sacensības.

Stelpē kvadriciklu sacīkstēs piedalījās arī daudzi citi pašmāju sportisti. Kristaps Veinbergs divu braucienu summā guva augsto desmito vietu, bet tāds pats punktu skaits arī 11. vietas ieguvējam Ralfam Reinfeldam.

Punktus izcīnīja arī Ričards Zālīte (18.), Monta Dišlere-Kirilko (19.), Jānis Saldavs (21.) un Kārlis Bole (23.), bet bez punktiem palika tikai Raivis Sootee.