08.06.2015. 10:29
Eiropas kvadriciklu motokrosa čempionāta līderis Edgars Meņģelis sacensības Stelpē noslēdzis ne tā kā cerēts - lai gan sportistam izdevās uzvarēt pirmajā braucienā, izstāšanās otrajā sacīkstē neļāva kāpt uz pjedestāla māju posmā.

Meņģeļa sīvākais sāncensis Eiropas čempionāta ceturtajā posmā "Pīlādžu" motokrosa trasē bija Stens Jupasčevskis no Igaunijas. Tieši Jupasčevskis bija līderis pirmā brauciena pirmo daļu, tomēr Meņģelim viņu izdevās apdzīt un līdz finišam krietni atrauties, pārspējot konkurentu par 24 sekundēm.

Arī otrajā sacīkstē sākumā Jupasčevskis bija nokļuvis vadībā, bet pavisam ātri Meņģelis viņu apdzina, tiesa, sacensību vidū piedzīvojot izstāšanos. Viesis no Igaunijas uzvarēja otrajā brauicenā, kā arī triumfēja posma summā, kamēr Meņģelis pēc neveiksmīgā otrā brauciena Stelpē palika septītais.

Aiz Jupasčevska posma summā Martins Filatovs, bet trešais - Prīts Jarvlo.

No latviešiem visaugstāk Stelpes posmu noslēdza Ralfs Reinfelds, kurš brauicenos izcīnīja devīto un sesto vietu, bet divu sacīkšu summā ierindojās augstajā piektajā vietā.

Arī citiem Latvijas pārstāvjiem izdevās iekļūt vadošo braucēju desmitniekā. Kristaps Veinbergs sacensības pabeidza astotais, Jānis Saldavs izcīnījis devīto vietu, bet pirmo desmitnieku Stelpē noslēdza Dairis Virkstenis.

Otrajā desmitniekā posmu pabeidza Endijs Bernics, kuram 13. vieta divu braucienu summā, Raivos Sootee, kurš šoreiz tikai astoņpadsmitais, bet aiz viņa "Top 20" noslēdza Reinis Purvēns un Ričards Zālīte. No 26 startējušajiem braucējiem tikai 23. pozīcijā Valters Dišlers-Kirilko.

Neskatoties uz izstāšanos otrajā braucienā, Edgars Meņģelis spējis palielināt pārsvaru Eiropas čempionāta kopvērtējumā, jo viņa galvenais konkurents Miks van Grinsvens no Nīderlandes šajā reizē nestartēja. Abu starpā tagad jau 45 punkti.

Piektais sezonas posms notiks 2. augustā Igaunijā, bet 9. augustā Ķegumā gaidāms Eiropas čempionāta fināls.