05.09.2013. 00:26
"Spēlē pret Maķedoniju guvām uzvaru, kura mums pavērusi durvis uz otro kārtu. Lai tur nokļūtu, mūs gaida vairākas smagas spēles, sākot ar ceturtdienas cīņu pret Latviju. Izredzes joprojām ir neskaidras, taču apsveicu spēlētājus ar lielisku uzvaru grūtā spēlē pret labu pretinieku," izcīnot pirmo uzvaru Eiropas čempionātā, teica Melnkalnes vīriešu basketbola valstsvienības galvenais treneris Luka Pavičevičs.

2011. gada Eiropas čempionātā Lietuvā melnkalnieši izcīnīja vienu uzvaru piecās spēlēs, ierindojās sestajā vietā Alītas grupā un neiekļuva nākamajā kārtā. Nākamo piegājienu “sarkanie” sākuši ar 81-80 uzvaru pār Maķedoniju, taču nedrīkst atslābināties, brīdina Pavičevičs.

“Latvija ir ļoti bīstama pretiniece. Iepriekš sacentāmies trīs reizes. Toreiz latvieši bija novājinātā sastāvā, jo cīnījās bez trijiem vai četriem svarīgiem spēlētājiem. Pārbaudes spēlēs un uzvarā pār Bosniju-Hercegovinu viņi pierādīja, ka uzskatāmi par nopietniem kandidātiem iekļūšanai nākamajā kārtā. Sagaidu līdzīgu spēli kā pret Maķedoniju. Tagad mums jāatjaunojas un jāgatavojas jaunai smagai spēlei.”

Trenerim piekrīt uzbrucējs Seads Šehovičs, kurš uzvarā pār Maķedoniju iemeta četrus trīspunktniekus un guva 16 punktus. “Nevaram atslābināties, jo spēle pret Latviju būs tikpat svarīga kā pret Maķedoniju. Jāatvēsina sakarsušās galvas un jāatpūšas, cik labi iespējams, jo nav daudz laika sagatavoties parādīt labāko spēli pret Latviju. Šajā cīņā nav favorītu. Zinām, ka mums jāspēlē pāri spēku robežai, lai pieveiktu jebkuru komandu. Latvija ir līdzīga Maķedonijai – sākot no saspēles vadītāja līdz centram, visi uzskatāmi par labiem metējiem. Zinām, ka klāsies grūti, taču ticu jaunai uzvarai.”

Uzbrūkošais aizsargs Suads Šehovičs trešdien realizēja divus tālmetienus, pavisam gūstot 11 punktus. “Pret maķedoniešiem sanāca spraiga galotne, kurā cīnījāmies no sirds un bijām pelnījuši uzvarēt. Mūs gaida jauns pārbaudījums pret Latviju, kura parādīja labu sniegumu panākumā pār Bosniju-Hercegovinu. Skaidrs, ka mums vajadzēs izdarīt visu iespējamo, lai uzvarētu un atvērtu durvis uz nākamo kārtu.”

# Komanda U-Z Attiecība P
1 Latvija 1-0 86:75 (+11) 2
2 Serbija 1-0 63:56 (+7) 2
3 Melnkalne 1-0 81:80 (+1) 2
4 Maķedonija 0-1 80:81 (-1) 1
5 Lietuva 0-1 56:63 (-7) 1
6 Bosnija 0-1 75:86 (-11) 1

Izmantotie resursi:Košarkaški savez Crne GoreEuroBasket 20132010, SIA 2010, SIA Cēsu 31 k.1, Rīga, LV-1012
Solomins Aleksandrs Akadēmiskā airēšana, Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties