05.06.2015. 19:47
Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība piektdien, 5. jūnijā, pirmajā puslaikā Stokholmā atspēlēja 16 punktu starpību, taču galotnē piekāpās Zviedrijas izlasei ar rezultātu 66:70. Kate Aizsila sameta 14 punktus, bet Zenta Meļņika un Kristīne Vītola pievienoja pa 12 punktiem katra. Eiropas čempionāts sāksies 11. jūnijā.

Pēdējā pārbaudes spēlē treneri nolēma pārbaudīt rezervistes. Vadošais piecnieks – Zane Eglīte, Anete Jēkabsone-Žogota, Gunta Baško-Melnbārde, Anete Šteinberga, Aija Putniņa – piektdienas rītā devās mājup, tādējādi pie iespējas spēlēt tika visas Stokholmā palikušās basketbolistes.

Latvija: Priede, Krastiņa, Rozenberga, Kūlīte, Vītola

Pirmajās piecās minūtēs vienīgos punktus Latvijai guva Ieva Kūlīte, realizējot metienu pēc izcīnītas bumbas uzbrukumā. Pārējās izspēles beidzās ar neprecīziem metieniem, kamēr zviedrietes pretējā pusē rezultatīvi noslēdza vienu uzbrukumu pēc otra – 2:11. Pēc pārtraukuma Kūlīte guva divus punktus ar sodu, taču viņas partnerēm grozu atslēgt izdevās tikai pēc pāris minūtēm. Neraugoties uz pirmajām maiņām, aizsardzība turpināja atgādināt caurstaigājamu sētu, zviedrietēm realizējot gandrīz visus brīvos metienus – 5:21. Visvairāk posta nodarīja Luīze Halvaršone, pirmajā ceturtdaļā sametot 11 punktus. Ditas Liepkalnes pustālais, Kates Aizsilas “and-one”, Zentas Meļņikas un Kitijas Laksas divpunktnieki stāvokli mazliet uzlaboja – 14:25.

Pateicoties aizsardzības sakārtošanai un labam garo spēlētāju sniegumam uzbrukumā, iniciatīva pārgāja Latvijas rokās. Zenta Meļņika iemeta vairākus āķa metienus un turpināja gūt otrās iespējas punktus pēc izcīnītām bumbām pie pretinieču groza. Pāris sekmīgi garāmgājieni izdevās Ditai Liepkalnei – 28:27, bet puslaika beigās zviedrietes soda laukumā nespēja apturēt Kristīni Vītolu. Otrās iespējas punkti un pieci iemesti soda metieni panāca Latvijai piecu punktu pārsvaru – 38:33. Pēc Lienes Priedes pārķertās bumbas un Kūlītes pustālā atrāviens pieauga – 40:33. Zviedrietes izskaņā trīs punktus atspēlēja – 40:36.

Otrā puslaika ievadā Zviedrija veica izrāvienu 0:9, pēc sekmīgām Ešlijas Kejas darbībām pret Lieni Priedi iegūstot piecu punktu pārsvaru – 40:45. Rozenbergas brīvmetieni un Kūlītes trāpījums no groza apakšas samazināja starpību līdz minimumam, bet Vītolas trāpījums atguva vadību – 46:45. Zviedrietes turpināja ļoti agresīvi aizsargāties, taču nozīmīgi izrāvieni viņām vairs neizdevās. Kates Aizsilas precīzie tālmetieni un Vītolas spēle soda laukumā ļāva pusstundu noslēgt neizšķirti – 55:55.

Ceturtās ceturtdaļas sākumā trīs minūtes izdevās nosargāt savu grozu, bet Vītolas iespēle Liepkalnei panāca plus divi – 57:55. Nākamajās minūtēs pēc Fridas Eldebrinkas precīzajiem metieniem zviedrietēm izdevās 0:11 izrāviens – 57:66. Kates Aizsilas atbildes mēģinājumi šoreiz nebija precīzi, tādējādi galotni nācās pavadīt iedzinēju lomā. Kūlīte un Meļņika samazināja starpību, bet Aizsilas tālmetiens pusotru minūti pirms pamatlaika beigām atjaunoja intrigu – 64:66. Zviedrietes pretuzbrukumos trīs reizes tika pie soda metieniem, atgūstot sešu punktu pārsvaru – 64:70. Aizsila izskaņā divus punktus atspēlēja.

Zviedrija – Latvija 70:66 (25:14, 11:26, 19:15, 15:11)Latvija: Aizsila 14, Meļņika 12 (9ab, 5pp, 3bm), Vītola 12 (3ab), Kūlīte 11 (5ab), Liepkalne 8, Rozenberga 5, Laksa 4 (4ab), Krastiņa, Priede, Veidere.

Metieni no spēles: 26/57 vs 25/612p: 21/40 vs 22/443p: 5/17 vs 3/171p: 13/16 vs 13/20AB: 36 (10/26) vs 35 (13/22)RP: 12 vs 9Kļ.: 16 vs 18PB: 9 vs 6BM: 4 vs 5Personiskās piezīmes: 22 vs 21