01.03.2015. 12:09
Latvijas vadošā bobsleja pilota Oskara Melbārža vadītais divnieks saglabājis otro vietu pirms Vācijas trasē Vinterbegā notiekošā pasaules čempionāta pēdējā - ceturtā - brauciena.

  • Melbārža un Žaļima divnieki otrajā un trešajā vietā pēc PČ pirmās dienas 2015. g. 27. februāris

Trešo braucienu Melbārdis kopā ar pieredzējušo stūmēju Daumantu Dreiškenu veica 55,51 sekundē, kas bija ceturtais ātrākais laiks braucienā, taču startā latviešiem atkal izdevās uzrādīt ātrāko laiku.

Melbārdim izdevās saglabāt otro vietu kopējā ieskaitē, bet no līdera vācieša Frančesko Frīdriha viņš tagad atpaliek par 0,74 sekundēm. Tikmēr pirmo trijnieku pagaidām noslēdz cits Vācijas pilots Johaness Lohners, no Melbārža atpaliekot tikai vienu sekundes simtdaļu.

Savukārt nomināli trešais Latvijas pilots Uģis Žaļims ar stūmēju Intaru Dambi no trešās vietas noslīdējis uz sesto, no pirmā trijnieka atpaliekot jau par 0,24 sekundēm. Tikmēr Oskars Ķibermanis ar Vairi Leibomu atrodami devītajā vietā, no līderiem atpaliekot par 1,34 sekundēm.

Noslēdzošajā braucienā plkst.13.35 ekipāžas startēs pēc rezultātiem no divdesmitās vietas līdz pirmajai.

Sacensības tiešraidē iespējams vērot arī Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanālā.

Četrinieku sacensības norisināsies nākamās nedēļas nogalē, kad arī tiks aizvadīti četri braucieni.

Šosezon par pārsteigumu Sanktmoricas trasē Šveicē parūpējās Latvijas nomināli trešais pilots Žaļims, kurš divnieku sacensībās sensacionāli izcīnīja dalītu otro vietu, piekāpjoties vien Melbārdim.

Melbārdis kļuva par Pasaules kausa uzvarētāju gan divnieku, gan četrinieku, gan neoficiālajā kopējā ieskaitē.

Šīs sezonas astoņos posmos Melbārdis divnieku sacensībās labāko trijniekā bija septiņas reizes, izcīnot divus panākumus un piecas reizes būdams otrais. Viņa kontā ir arī Eiropas čempionāta sudraba godalga, turklāt Eiropas čempionātos Latvija kā neatkarīga valsts divnieku sacensībās pie medaļas tika pirmoreiz.

Melbārdis kļuvis par piekto pilotu mūsdienu bobsleja vēsturē, kurš vienā sezonā Pasaules kausā triumfējis gan divnieku, gan četrinieku vērtējumā, sekojot vāciešiem Andrē Langem, Kristofam Langenam, kanādietim Pjēram Lidēram un šveicietim Martinam Annenam.

Ja Melbārdis triumfēja Pasaules kausā, tad Ķibermanis divnieku ieskaitē bija 12.vietā kopvērtējumā, bet Žaļims ar startiem divos posmos noslēdza labāko divdesmitnieku.R & D akustika, SIA Kurzemes prospekts 3, Rīga, LV-1067
Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties