13.12.2013. 19:49

• Melbārža divniekam sestā vieta PK posmā Pārksitijā 2013. g. 7. decembris
  • Sandis Prūsis: Melbārža diskvalifikācija ir arī mana vaina 2013. g. 2. decembris

Melbārdis ar stūmēju Jāni Strengu pēc pirmā brauciena ieņēma devīto vietu, bet otrajā nobraucienā sasniedza 11.rezultātu un summā zaudēja vienu pozīciju.

Jau trešo uzvaru trijās šī gada sacīkstēs izcīnīja amerikāņa Stīvena Holkomba ekipāža, kas divu braucienu summā par 0,63 sekundēm apsteidza šveicieša Beāta Hefti divnieku. Savukārt trešā palika vēl viena amerikāņa Nika Kaningema ekipāža, kas zaudēja vēl 0,01 sekundi.

Tikmēr Melbārdis no Holkomba atpalika par 1,43 sekundēm.

Šajās sacensībās nepiedalījās otrs Latvijas pilots Oskars Ķibermanis, kurš piedzīvoja smagu kritienu treniņā. Savukārt Melbārža ierastajam stūmējam Daumantam Dreiškenam šoreiz bija iedota atpūta.

Pasaules kausa kopvērtējumā pārliecinoši pirmais ar maksimāli iespējamajiem 675 punktiem ir Holkombs, kuram 71 punktu zaudē Hefti ekipāža. Tikmēr trešais ar 554 punktiem ir Kaningems.

No Latvijas ekipāžām Melbārdis ar 504 punktiem no ceturtās vietas atkritis uz septīto, bet Ķibermanis ar 200 punktiem atrodas 18.pozīcijā.

Sestdien divnieku ekipāžas sacentīsies atkārtoti, bet svētdien trasē dosies četrinieki.

Kā zināms, iepriekšējā nedēļā citā ASV trasē Pārksitijā Melbārdis ar Dreiškenu izcīnīja dalītu sesto vietu, bet Ķibermaņa pilotētais divnieks bija 16.vietā.

Šīs ir pēdējās sacensības Ziemeļamerikā - ar Jauno gadu sportisti atgriezīsies Eiropā, bet pēc četrām sacensībām būs pienākušas Soču olimpiskās spēles. Šogad katrā no Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas (FIBT) disciplīnām pa reizei viena Pasaules kausa posma laikā notiek divas sacensības.

Kā ziņots, pagājušajā sezonā Pasaules kausa kopvērtējumā divniekiem Melbārdis ieņēma otro vietu, Uģis Žaļims un Ķibermanis palika attiecīgi 35. un 37.pozīcijā. Savukārt četriniekiem Melbārdis vēlreiz bija otrais, uzvarot neoficiālajā kombinācijas vērtējumā, bet Ķibermanis un Žaļims ieņēma attiecīgi 25. un 29.vietu.

Pagājušās sezonas beigās Melbārdis Sočos notikušajā Pasaules kausa posmā triumfēja četrinieku sacensībās, izcīnot savu pirmo uzvaru karjerā un nodrošinot otro vietu sezonas kopvērtējumā. Savukārt divnieku mačos viņš Sočos izcīnīja trešo vietu.

Žaļims šīs sezonas sākumā Latvijai vērtīgos Nāciju ieskaites punktus pelna Eiropas kausā.

Atlase Soču olimpiskajām spēlēm ilgs līdz 19.janvārim. Ja Latvija pasaules rangā būs vismaz devītajā vietā, tā Olimpiādei kvalificēsies ar divām divnieku un četrinieku ekipāžām, bet labāko trijnieks dos iespēju piedalīties pat ar trim ekipāžām.