12.01.2014. 14:44

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

O.Melbārdim tā ir otrā uzvara Pasaules kausa posmos karjerā - pirmā gūta pagājušās sezonas beigās Sočos.

Melbārdis ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu pirmā brauciena starta ieskrējienā uzrādīja labāko rezultātu (5.02), finišējot ar laiku 1:04.75. Turpat arī Zubkovs (+0.04), bet trešais pēc pirmā brauciena nedaudz negaidīti bija amerikānis Niks Kaningems (+0.30).

Tikmēr Oskaram Ķibermanim ar stūmējiem Vairi Liebomu, Edgaru Eriņu un Raivi Broku startā 5,12 sekundes, vairākas kļūdas trasē un 13.pozīcija (+0.77) pēc pirmā mēģinājuma.

Otrajā braucienā jaunais Ķibermanis kļūdījās vēl vairākas reizes un summā Latvijas otrā ekipāža atkrita uz 18.vietu. Tkmēr Kaningema ekipāža kļuva par Sanktmoricas pirmā kritiena autoru šajā posmā - distances otrajā pusē amerikāņu pilots kļūdījās un nesavaldīja kamanas. Kritiena dēļ piespiedu pauze Zubkovam un Melbārdim, kamēr strādnieki sakopa trasi. Izšķirošajā braucienā Zubkova brigāde teicama startā (5.05), brauciens ne tik labs, tomēr 2.vieta nosargāta. Melbārdis ar saviem stūmējiem uzrādīja vēl vienu starta rekordu (5.00) un braucienā nosargāja 1.vietu.

"Varējām atļauties kļūdīties otrajā braucienā, bet tāpat finišējām pirmie. Uzvara bija vajadzīga kā atspēriens, ceru, ka turpmāk būs tikai labāk!" intervijā pēc finiša atzina Melbārdis, kura četrinieku ekipāžu šosezon vajājušas neveiksmes. Pirmajā posmā Kalgari mūsu četrinieku diskvalificēja pārsniegta svara dēļ, bet pirms nedēļas Vinterbergas trasē Melbārdis ar partneriem krita jau pirmajā braucienā.

PK kopvērtējumā četriniekiem Melbārdis pakāpās uz 10.vietu (827 punkti), bet Ķibermanis ieņem 15.vietu (664).

Sestdien divnieku sacensībās Ķibermanim izdevās izcīnīt augsto astoto vietu, kamēr Melbārdis palika 13.pozīcijā.

Sezona jau nākamajā nedēļas nogalē turpināsies Īglsas trasē Austrijā, bet vēl pēc nedēļas Kenigzē (Vācija) paredzēts pēdējais PK posms, kas vienlaicīgi būs arī Eiropas čempionāts. Pēc tam februārī jau olimpiskās sacensības Sočos.LATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība LATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība Uliha 35/37, Liepāja, LV-3401
Bojāre Olga Bojāre OlgaBokss, Aerobika
FTA
Reģistrēties