21.12.2014. 07:18
Kalgari Pasaules kausa izcīņas 2. posma sacensībās bobslejā četriniekiem uzvaru izcīnīja Latviešu četrinieks Oskars Melbārdis, Daumants Dreiškens, Arvis Vilkaste un Jānis Strenga.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Melbārža četrinieks jau pirmajā braucienā uzrādīja labāko rezultātu trasi veicot 53.63 sekundēs. Otrajā vietā palika Ņikitas Zaharova (Krievija) pilotētais četrinieks, kas Melbārža četriniekam zaudēja 23 sekundes simtdaļas. Trešie pirmajā braucienā palika vāciešu sportista Maksimiliana Ārnta vadītā komanda, kas Melbārdim zaudēja 0.27 sekundes.

Diemžēl pirmā brauciena sākumā kritienu trases augšdaļā piedzīvoja Oskara Ķibermaņa pilotētais četrinieks, kas otrajā braucienā uz starta neizgāja.

Otrais brauciens Melbārža komandai nebija tik labs - vairāku kļūdu dēļ braucienā palika tikai trešie, tomēr pirmā brauciena ātrais laiks bija gana, lai nodrošinātu uzvaru kopvērtējumā.

Otro vietu kopvērtējumā izcīnīja Frančesko Frīdriha (Vācija) pilotētā ekipāža, kura uzrādīja lielisku laiku otrajā braucienā un, par spīti ceturtajai vietai pēc pirmā brauciena, kopvērtējumā atpalika no Melbārža tikai par 0.17 sekundēm.

Labāko trijnieku noslēdza otra vāciešu ekipaža ar Arntu, kuri otrajā braucienā palika ceturtie.

Zaharova ekipažā palika ceturtie, jo otrajā braucienā uzrādīja slikta laiku (9.vieta). 

Šajās sacensībās pirmo reizi bobsleja vēsturē piedalījās arī jauktās dāmu ekipāžas, taču tām nesekmējās pārāk labi – kanādietes Keilijas Hamfrīsas un amerikānietes Elanas Maijersas pilotētie četrinieki ierindojās pēdējās divās vietās starp 16 ekipāžām, informē aģentūra LETA.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc diviem posmiem Melbārža četrinieks ar 425 punktiem dala pirmo vietu kopā ar Arntu. Tikmēr trešais ar 370 punktiem ir krievs Aleksandrs Kasjanovs.

Jau vēstīts, ka piektdien Melbārdis ar Dreiškenu pirmo reizi karjerā triumfēja divnieku sacensībās.

Pirms nedēļas Leikplesidas trasē ASV notikušajā sezonas pirmajā posmā Melbārdis izcīnīja divas medaļas - ar stūmēju Dreiškenu viņš divniekos bija otrais, bet četriniekos ar Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu ierindojās trešajā vietā. Tikmēr Ķibermanis ar Vairi Leibomu divniekos bija 12.pozīcijā, bet četriniekos ar Helviju Lūsi, Raivi Zīrupu un Leibomu tika ieņemta dalīta desmitā vieta.

Sezona ar sacensībām Eiropā turpināsies janvārī.

Kopumā sezonā paredzēti astoņi Pasaules kausa posmi, bet februāra beigās un marta sākumā Vinterbergas trasē Vācijā notiks pasaules čempionāts.CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga
Aglenieks Aigars Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties