15.12.2013. 22:26

• Melbārža divniekam 10. vieta PK posma otrajās sacensībās vakar

Startējot tikai ar 17.numuru, Melbārdis ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu pirmajā braucienā sasniedza otro labāko starta laiku un finišā par 0,32 sekundēm atpalika no šosezon ļoti veiksmīgi startējošā amerikāņa Stīvena Holkomba ekipāžas, ieņemot astoto vietu.

Savukārt otrajā nobraucienā Melbārža četrinieks uzrādīja otro labāko laiku un summā pakāpās par trim vietām.

Uzvaru izcīnīja Holkomba ekipāža, kurai latvieši zaudēja 0,30 sekundes.

Otro vietu negaidīti izcīnīja brita Džona Džeksona ekipāža, kas pēc pirmā brauciena atradās vien sestajā vietā, bet otrajā nobrauca ideāli un apsteidza gandrīz visus konkurentus, no Holkomba atpaliekot par 0,07 sekundēm.

Savukārt trešo vietu izcīnīja vācieša Maksimiljana Arnta pilotētais četrinieks, kas uzvarētājam zaudēja 0,25 sekundes.

Melbārdim tik zema starta vieta pirmajā braucienā bija, jo pirmajā etapā ekipāža tika diskvalificēta, kas neļāva atrasties augstāk kopvērtējumā.

Otrs Latvijas pilots Oskars Ķibermanis divnieku treniņā piedzīvoja smagu kritienu, kā rezultātā viņš nevarēja piedalīties abās šīs nedēļas nogales divnieku sacensībās. Tā kā Ķibermanim nav ieskaites treniņā ar četrinieka ekipāžu, viņš šajās sacensībās nestartēja.

Melbārdis piektdien un sestdien abās divnieku sacensībās izcīnīja desmitās vietas.

Šīs bija pēdējās sacensības šogad - ar Jauno gadu sportisti atgriezīsies Eiropā, bet pēc četrām sacensībām būs pienākušas Soču olimpiskās spēles. Šogad katrā no Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas (FIBT) disciplīnām pa reizei viena Pasaules kausa posma laikā notiek divas sacensības.

Atlase Soču olimpiskajām spēlēm ilgs līdz 19.janvārim. Ja Latvija pasaules rangā būs vismaz devītajā vietā, tā Olimpiādei kvalificēsies ar divām divnieku un četrinieku ekipāžām, bet labāko trijnieks dos iespēju piedalīties pat ar trim ekipāžām. Tomēr pašlaik vairs Latvija reāli nepretendē uz iespēju Sočos startēt ar trim ekipāžām.