15.01.2017. 12:39
Latvijas titulētais bobsleja četrinieks ar pilotu Oskaru Melbārdi, kā arī stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu svētdien otro dienu pēc kārtas Šveices trasē Sanktmoricā triumfēja Eiropas kausa (EK) sacensībās, bet kopā guva trešo panākumu trīs dienu laikā.

Melbārdim piektdien Sanktmoricā ar Dreiškenu triumfēja divnieku sacensībās, bet sestdien ekipāža bija labāka arī pirmajās četrinieku cīņās.

Pašreizējie pasaules čempioni svētdien bija ātrākie abos braucienos, otrajā finišu sasniedzot pēc minūtes un piecām sekundēm, kas ir atkārtots šīs sezonas Sanktmoricas dabīgās ledus trases rekords, ko viņi paši uzrādīja sestdien otrajā braucienā. Zīmīgi, ka arī pirmajā braucienā ekipāžu no sestdienas pirmā brauciena rezultāta šķīra tikai viena simtdaļa.

Summā svētdien Melbārža kvartets par 0,56 sekundēm pārspēja Vācijas pilota Kristofa Hafera stūrēto ekipāžu, bet 0,66 sekundes zaudēja vēl viena vācieša Beneta Buhmillera pilotētais četrinieks.

«Šodien jau arī drusku ekperimentējām, bet tāpat bijām pirmie, pagaidām viss iet pēc plāna ar «lielā Oskara» atgriešanos,» izteicies Latvijas izlases galvenais treneris Sandis Prūsis.

Latvijas vadošais pilots Melbārdis šonedēļ nepiedalās Vinterbergā notiekošajā Pasaules kausa ceturtajā posmā, kas vienlaikus ir arī Eiropas čempionāts, tā vietā piedaloties Eiropas kausa sacensībās, lai vāktu kopvērtējuma punktus un palīdzētu Latvijai izcīnīt trešo ceļazīmi uz pasaules čempionātu.

Melbārdis pagājušajā nedēļā veiksmīgi atgriezās Pasaules kausa apritē, piedaloties savā pirmajā posmā divniekos un četriniekos. Tā kā sezonas sākumu nācās izlaist rehabilitācijas dēļ, šobrīd Melbārdim jāiegūst iespējami vairāk kopvērtējuma punkti, lai uz pasaules čempionātu atgrieztos labākā pozīcijā izvēlēties starta vietu.

Nākamnedēļ tieši Sanktmoricas trasē jau notiks Pasaules kausa piektais posms.

Pērnās sezonas pasaules čempionam četriniekos Melbārdim augusta beigās viņam tika veikta muguras operācija. Bobsleja pilotam jau pagājušajā sezonā bija nopietnas muguras problēmas, tāpēc bija nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās. Sākotnēji bija iecerēts, ka pilots sacensībās atgriezīsies vēl vēlāk, nevis pagājušajā nedēļā Pasaules kausa posmā Altenbergā, taču neilgi pirms sacensībām tika nolemts, ka Melbārdis startēs, taču darīs to treniņu režīmā, lai gūtu skaidrību, kā reaģēs sportista mugura.

Atgriežoties sacensību apritē, Melbārdis divniekos ieņēma 13.pozīciju, bet četriniekos ierindojās 11.vietā.

Saistītie rakstiViļānu novada pašvaldība Viļānu novada pašvaldība Kultūras laukums 1a, Viļāni, Viļānu n., LV-4650
Kušnira Natālija Kušnira NatālijaFitness, Aerobika, Body-Bike
FTA
Reģistrēties