10.12.2013. 09:48

Pilna vērsija:

, apollo.lv, Sports

Pasaules kausa pirmajā posmā Kalgari četrinieku sacensībās Melbārža kvartets piedzīvoja nepatīkamu pārsteigumu, jo tika diskvalificēts par pieļaujamā maksimāla svara pārsniegšanu. 

«Laikam jau visi kopā esam pie tā vainīgi un visi kopā arī esam par to uzņēmušies vainu,» saka Oskars. «Treniņos ir bijis, ka svars ir 1-2 kilogramus lielāks par pieļaujamo, taču sacensībās viss ir kārtībā. Treniņa beigās regulāri sveramies un reāli vienmēr svars ir par lielu gan divniekos, gan četriniekos. Turklāt vairāk vaktējam tieši divnieku, kurā braucu es un Daumants [Dreiškens].» 

«Ar divnieka bobu viss bija kārtībā, tādēļ par četrinieku nemaz nesatraucāmies. Šķita, ka sacensībās viss būs kā parasti, taču svars bija nedaudz par lielu. Acīmredzot drusku par vieglu piegājām šim jautājumam.» 

«Ja godīgi, pirmajā brīdī bijām nesaprašanā, kā tas ir iespējams? Līdz šim bijām vien pasmējušies par citām ekipāžām, kurām kaut kas tāds atgadījās,» atzīst Melbārdis. «Interesanti ir tas, ka otrajā posmā Pārksitijā mūsu četrinieku nesvēra ne pēc pirmā, ne pēc otrā brauciena, jo vienkārši bija salūzuši svari. Tomēr šoreiz visam bija jābūt kārtībā, jo, Intara [Dambja] vietā ieliekot Jāni [Strengu] mums bija sešu kilogramu rezerve.» 

Pilots secina, ka Dambja nomaiņa ar Strengu braukšanas ziņā neko neesot mainījusi, turklāt arī startā rezultāti esot bijuši līdzīgi. 

«Stīvena Holkomba ekipāža šobrīd startā ir labākā. Cilvēki jau pierada pie tā, ka mēs teju vai katrā trasē uzstādījām starta rekordus, tādēļ tagad ir grūti pieņemt, ka tā nav. Taču viss ir kārtībā. Mēs turpinām trenēties un gan jau būs labāk,» saka Oskars. «Gan amerikāņi un kanādieši, gan pārējie startā ir pielikuši. Acīmredzot visi ir sapratuši - ja startā ir labāk, tad arī finišā būs labāk. Paši jau vien esam pie tā vainīgi, ka to parādījām.» 

Neskatoties uz pēdējo starta vietu Pasaules kausa otrajā posmā, Melbārža četrinieks pirmajā braucienā uzrādīja sesto laiku, bet divu braucienu summā pakāpās pat uz ceturto vietu. 

«Ja godīgi, tad tas bija pārsteigums. Biju koncentrējies, lai pirmajā braucienā tiktu divpadsmitniekā, bet otrajā pakāptos vēl augstāk. Paveicās, ka tobrīd vairs tik ļoti nesniga, un no pirmās vietas atpalikām tikai par 0,10 sekundēm,» norāda bobslejists. «Nevar noliegt, ka pēc pirmā posma bija uzkrājies sportiskais niknums un gājām uz visu banku. Kalgari bijām nedaudz miegaini un nebija vajadzīgās atdeves, bet diskvalifikācija mūs pamodināja. Lika saprast, ka jākoncentrējas ir katram posmam.»

«Jā, uz pagājušajā sezonā iegūto globusu četriniekos vairs nepretendējam, taču varbūt ir vērts ziedot globusu, lai izcīnītu kaut ko citu.»  

Un mēs taču lieliski saprotam, ko Oskars ar to domā. 

Pasaules kausa trešais posms šīs nedēļas nogalē risināsies Leikplesidas trasē ASV, bet pēc tam sportisti atgriezīsies Eiropā. Nodens, SIA Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Alksne Inta Aerobika, Peldēšana
FTA
Reģistrēties