09.12.2012. 12:00

Šodien Vinterbergas bobsleja trasē, Vācijā, norisinās šīs sezonas ceturtais Pasaules kausa posms bobslejā. Latvijas bobsleja ekipāža ar Oskaru Melbārdi priekšgalā pēc pirmā brauciena ieņem piekto vietu, savukārt līderis pagaidām ir vācietis Maksimilians Ārnts. No līdera Latvijas ekipāža atpaliek 0,22 sekundes, savukārt no trešās vietas šķir tikai sešas sekundes simtdaļas.

Oskars Melbārdis ar saviem stūmējiem – Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti, Intaru Dambi – Vinterbergas trasē devās ar ceturto starta numuru. Melbārža ekipāža uzrādīja lielisku starta laiku (5,06 sekundes), kas izrādījās labākais starp visām startējošajām ekipāžām, turklāt otrs labākais laiks tika apsteigts par veselām septiņām sekundes simtdaļām. Savukārt finišu, krītot diezgan biezam sniegam, mūsējie sasniedza pēc 55,23 sekundēm, tā brīža līderim Zubkovam zaudējot 0,21 sekundi.

Tiesa, jau pavisam drīz par līderiem kļuva Vācijas trešā ekipāža ar Maksimilianu Ārntu priekšgalā. Vācieši Zubkovu gan apsteidza tikai par vienu sekundes simtdaļu. Savukārt trešajā vietā pēc pirmā brauciena ierindojās Šveices otrā ekipāža ar pilotu Beātu Hefti, kuri no līderiem atpalika 16 sekundes simtdaļas.

Līdz ar to Melbārža ekipāža pēc pirmā brauciena ierindojās piektajā vietā. Otrais brauciens sāksies jau pēc pusstundas, plkst. 12.30.