24.02.2017. 21:30

Oskars Melbārdis, Daumants Dreiškens, Arvis Vilkaste un Jānis Strenga pagājušajā gadā Īglsas trasē notikušajās pasaules meistarsacīkstēs izcīnīja skaistu uzvaru, pēdējā braucienā izraujot zeltu no Vācijas spēcīgākā pilota Frančesko Frīdriha rokām. Šo sezonu Oskars uzsāka vēlāk nekā konkurenti muguras savainojuma dziedēšanas dēļ.

2016./17. gada sezonu Melbārdis ar stūmējiem uzsāka janvāra sākumā, kad trešajā Pasaules kausa posmā Altenbergā tika izcīnīta 11. vieta. Pēc pirmajiem sezonas mačiem rezultāti pakāpeniski gājuši uz augšu - izcīnīta uzvara Eiropas kausa posmā Sanktmoricā, turpat arī otrā vieta PK ietvaros, kā arī uzvara iepriekšējā posmā Īglsā.

Tiesa, zināmu piesardzību Melbārža sakarā tomēr vairo fakts, ka Kēnigszē notiekošajā posmā Oskars ar stūmējiem ierindojās vien septītajā vietā, kas pavisam noteikti nav tas, pēc kā esošie pasaules čempioni un olimpiskie sudraba medaļnieki tīko šajā čempionātā, kur divnieku sacensībās Melbārdis un Strenga ieņēma sesto pozīciju.

Treniņos Oskara ekipāža nav izcēlusies ar pārāk lielu stabilitāti. Vietu amplitūda ir diezgan plaša - ja pirmās dienas treniņbraucienā latvieši uzrādīja trešo labāko laiku, tad nākamajā dienā vien 15. rezultāts. Taču tas, visticamāk, izskaidrojams ar kādiem eksperimentiem, izmēģinājumiem ar tehniku.

Melbārdis, Dreiškens, Vilkaste un Strenga uz PČ goda pjedestāla kāpuši jau divus gadus pēc kārtas, pagājušogad kļūstot par čempioniem, savukārt 2015. gadā latviešiem kaklā tika uzkārtas bronzas godalgas. Turklāt Oskars un Daumants var palepoties ar vēl vienu bronzas medaļu, 2009. gadā aizstumjot Jāni Miņinu līdz trešajai vietai.

Latvieši var kļūt par trešo ekipāžu, kurai 21. gadsimtā izdevies triumfēt pasaules meistarsacīkstēs divreiz pēc kārtas. 2013. un 2015. gadā [2014. gadā Pasaules čempionāts nenotika - aut.piez.] par uzvarētāju kļuva vācieša Maksimilana Arndta četrinieks, savukārt veselas trīs reizes pēc kārtas, laika posmā no 2003. līdz 2005. gadam, par čempionu kļuva cits vācietis - izcilais bobsleja pilots Andrē Lange. Latviešiem, kuriem joprojām pieder Kēnigszē trases starta rekords, ir visas iespējas piebiedroties šim pulciņam. Melbārža ekipāžai rīt 17. starta numurs.

Oskars Ķibermanis ar stūmējiem Matīsu Mikni, Raivi Zīrupu un Jāni Jansonu aizvada labāko sezonu karjerā. Salīdzinoši labāki rezultāti gan divniekos kopā ar Mikni - Altenbergā latvieši pirmoreiz karjerā kāpa uz goda pjedestāla, izcīnīdami trešo vietu, tāpat kā nedēļu vēlāk Vinterbergā notikušajā Eiropas čempionātā. Pārējos posmos Oskaram divas piektās un viena astotā vieta. Pirms nedēļas notikušajās PČ divnieku sacensībās Ķibermanis un Miknis apsteidza pieredzējušākos tautiešus, ierindojoties ceturtajā vietā.

Tiesa, neskatoties uz ievērojamo progresu divniekos, pirmo uzvaru PK karjerā Oskars šosezon izcīnīja, vadot četrinieku kamanas Sanktmoricas posmā, skaistā cīņā apsteidzot tieši Melbārža ekipāžu. Taču, izmantojot zoles terminoloģiju, pēc lielā nāk kritiens - nākamais posms, kas notika Kēnigszē trasē, Ķibermaņa ekipāžai izvērtās neveiksmīgs, finišējot vien 14. vietā. Iepriekšējā PK posmā Īglsā Oskars, Matīss, Raivis un Jānis ierindojās astotajā pozīcijā.

Treniņos Ķibermaņa ekipāžai izdevies pakāpeniski progresēt - ja pirmajos treniņbraucienos uzrādīts attiecīgi 26. un 8. rezultāts, tad trešajā treniņu dienā latviešiem ceturtais un sestais ātrākais rezultāts. Vīri visu sezonu ir bijuši vadošie starta ieskrējienos, kas noteikti ir viens no galvenajiem trumpjiem. Taču, kā jau vienmēr, izšķirošā nozīme būs braukšanas mākai. Latvieši rīt uz starta stāsies četrpadsmitie.

Domājams, ka tomēr par pašu galveno favorītu uzskatāms vācietis Frančesko Frīdrihs, kurš pārliecinoši triumfēja divnieku sacensībās. PK kopvērtējuma līderis šobrīd ir krievs Aleksandrs Kasjanovs, kurš piedzīvoja izgāšanos divnieku mačos, taču noteikti būs daudz konkurētspējīgāks četriniekos, tāpat kā viņa tautietis Aleksejs Stuļņevs, kurš nereti sasniedz lielākos ātrumus ne vienā vien trasē.

Lieliski čempionāts uzsācies kanādiešiem. Džastins Kripss kļuva par vicečempionu divniekos, taču lielu pārsteigumu sagādāja Niks Polonjato, kurš izcīnīja necerēti augsto piekto vietu. Spīdošu sezonu četriniekos pagaidām aizvada cits vācietis Johaness Lohners, kurš uzvarējis trijos posmos no septiņiem, taču iepriekšējā posmā Īglsā saņēma diskvalifikāciju. Tāpat savas pretenzijas uz medaļām centīsies pieteikt 2015. gada PČ sudraba medaļnieks Niko Valters.

Par neveiksmīgu tomēr uzskatāma šveicieša Riko Pētera sezona. Viņš, neskatoties uz sudrabu Īglsas posmā, tomēr ir regresējis. Taču, kā nekā, Pēters ir pašreizējais bronzas medaļas īpašnieks PČ četriniekiem, un šveicieti nedrīkst norakstīt. Noteikti jārēķinās ar amerikāņu vecmeistaru Stīvenu Holkombu, kura īpašumā ir lieliska tehnika un gadiem uzkrātā braukšanas māka.

Pārsteigumu var sagādāt austrietis Bendžamins Maiers, kurš šosezon pierādījis, ka ar viņu jārēķinās jebkurā trasē, turklāt Eiropas čempionātā austrieši izcīnīja trešo vietu. Pirmajā treniņu dienā Maiers uzrādīja labāko laiku abos braucienos. Pārsteidzoši labus rezultātus treniņos uzrādījusi brita Bredlija Hola vadītā ekipāža, kuri nenoslīdēja zemāk par ceturto vietu nevienā no treniņbraucieniem. Kēnigszē PK posmā briti finišēja 12. vietā. Kas zina, varbūt tieši viņi sacels troksni.

Pasaules čempionātam bobsleja četriniekos starts tiks dots rīt pulksten 14.30.

Izmantotie resursi:IBSF | International Bobsleigh & Skeleton...