12.01.2014. 14:44

  • Melbārdim kritiens; Ķibermaņa četrinieks PK posmā 12. vietā 2014. g. 5. janvāris
  • Ķibermaņa pilotētajam divniekam augstā 8. vieta Sanktmoricā vakar

Līdz ar to Melbārdis izcīnīja savu pirmo godalgoto vietu šajā sezonā un kopumā ceturto karjerā četrinieku sacensībās. Melbārdim tā ir otrā uzvara karjerā, bet pirmā tika gūta pagājušās sezonas izskaņā olimpiskajā Soču trasē.

Melbārdis ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu pirmajā braucienā izmantoja vēlo starta numuru un pateicīgāku ledus stāvokli, uzrādot labāko starta laiku (5,02 sekundes) un finišā sasniedzot jaunu trases rekordu - minūte un 4,75 sekundes.

Latvieši pēc pirmā brauciena par 0,04 sekundēm apsteidza otrajā vietā esošo krievu Aleksandru Zubkovu, bet amerikāņa Nika Kaningema ekipāža atpalika vēl par 0,26 sekundēm.

Otrajā braucienā Melbārdis ar stūmējiem uzstādīja jaunu trases starta rekordu (5,00 sekundes) un finišā uzrādīja brauciena labāko laiku, summā apsteidzot Zubkovu par 0,23 sekundēm.

Tikmēr Kaningema ekipāža otrajā braucienā piedzīvoja smagu kritienu un palika bez ieskaitīta rezultāta. Uz trešo vietu tādējādi pakāpās vācietis Maksimiljans Arnts, kurš Melbārdim zaudēja 0,45 sekundes.

Tikmēr Latvijas jaunais pilots Oskars Ķibermanis ar stūmējiem Raivi Broku, Vairi Leibomu un Edgaru Eriņu, kurš ir Latvijas rekordists desmitcīņā, pēc pirmā brauciena ieņēma 13.vietu, līderim zaudējot 0,77 sekundes. Otrajā braucienā Ķibermanis startēja neveiksmīgi, trasē pieļaujot vairākas rupjas kļūdas, kā rezultātā otrajai Latvijas ekipāžai nācās samierināties ar pieticīgo 18.vietu. Ķibermanis uzvarētājam zaudēja 1,52 sekundes.

Sestdien divnieku sacensībās Ķibermanim izdevās izcīnīt augsto astoto vietu, kamēr Melbārdis palika 13.pozīcijā.

Zīmīgi, ka sportists, kurš uzvarēja Sanktmoricā un vēl nākamajos divos pasaules kausa posmos, tiks pie 100 000 eiro. Tiesa, šo posmu sešos braucienos atlētam vajadzēs uzrādīt arī ātrākos laikus.

Pērn šis bonuss tika iedibināts pirmo reizi, un skeletonā to ieguva latvietis Martins Dukurs.

Pagājušajā sezonā Pasaules kausa kopvērtējumā divniekiem Melbārdis ieņēma otro vietu, Uģis Žaļims un Ķibermanis palika attiecīgi 35. un 37.pozīcijā. Savukārt četriniekiem Melbārdis vēlreiz bija otrais, uzvarot neoficiālajā kombinācijas vērtējumā, bet Ķibermanis un Žaļims ieņēma attiecīgi 25. un 29.vietu.

Pagājušās sezonas beigās Melbārdis Sočos notikušajā Pasaules kausa posmā triumfēja četrinieku sacensībās, izcīnot savu pirmo uzvaru karjerā un nodrošinot otro vietu sezonas kopvērtējumā. Savukārt divnieku mačos viņš Sočos izcīnīja trešo vietu.

Žaļims šīs sezonas sākumā Latvijai vērtīgos Nāciju ieskaites punktus pelna Eiropas kausā.

Atlase Soču olimpiskajām spēlēm ilgs līdz 19.janvārim. Ja Latvija pasaules rangā būs vismaz devītajā vietā, tā Olimpiādei kvalificēsies ar divām divnieku un četrinieku ekipāžām, bet labāko trijnieks dotu iespēju piedalīties pat ar trim ekipāžām. Tomēr pašlaik vairs Latvija reāli nepretendē uz iespēju Sočos startēt ar trim ekipāžām.Bulduru Sporta klubs Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Alksne Inta Aerobika, Peldēšana
FTA
Reģistrēties