13.06.2014. 21:58
Neskatoties uz trim pirmajā puslaikā neieskaitītiem vārtu guvumiem, pie uzvaras Pasaules kausa izcīņas finālturnīra spēlē piektdien tika Meksikas futbola izlase, kas ar rezultātu 1:0 (0:0) pieveica Kamerūnu. Visi trīs vārtu guvumi aizmugures stāvokļa dēļ netika ieskaitīti pirmajā puslaikā, bet vienīgos vārtus 61.minūtē guva Orive Peralta.

• Apšaubāma pendele Brazīlijai palīdz ar uzvaru sākt PK finālturnīru šodien
  • Horvātijas izlases treneris ļoti asi kritizē tiesnešus šodien

Slapjā laukumā notikušā mača ievadā nepastrīdams pārsvars piederēja Meksikas izlasei, bet Kamerūna cerēja uz pretuzbrukumiem. Pirmajās 16 minūtēs abas komandas apmainījās ar vārtu guvumiem, tomēr neviens no tiem netika ieskaitīts - sākotnēji 11.minūtē izcēlās meksikānis Džovani duš Santušs, tomēr tie kļūdaini netika ieskaitīti aizmugures stāvokļa dēļ, bet dažas minūtes vēlāk pēc stūra sitiena šāda pat iemesla dēļ, bet jau pamatoti, netika ieskaitīts Ērika Motinga precīzais raidījums.

Pēc pirmo vārtu gūšanas arvien aktīvāk sāka uzbrukt Kamerūnas izlase un 21.minūtē pieredzējušā Samuela Eto raidījums lidoja vien pāris centimetrus garām vārtu konstrukcijai. Pēc spēlētas pusstundas duš Santušs guva vēl vienus vārtus pēc stūra sitiena, tomēr atkal tie ļoti strīdīgā situācijā netika ieskaitīti. Līdz ar to, neskatoties uz rezultativitāti, pirmais puslaiks noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu 0:0.

Otrā puslaika ievadā atkal meksikāņi droši kontrolēja bumbu, tomēr pirmo ļoti bīstamo momentu izveidoja Kamerūna, kad 58.minūtē Benuā Asū-Ekoto soda sitiena bumba rikošetā lidoja vien nedaudz garām vārtiem. 61.minūtē gan Meksika beidzot atklāja rezultātu - Ektors Errera lieliski piespēlēja duš Santušam, kura sitienu Kamerūnas vārtsargs Čārlzs Itandje atvairīja, tomēr pirmais pie bumbas bija Peralta, kurš sita nekļūdīgi.

Pēc vārtu guvuma kādu brīdi vēl Meksikai piederēja pārsvars, tomēr pēdējās desmit minūtēs jau neapšaubāmi pārliecinošāk uzbruka Kamerūna - bīstamāko momentu tā izveidoja pašā kompensācijas laika ievadā, kad ar galvu sita Benžamēns Mukandjo, tomēr Meksikas vārtos pārliecinošs bija Giljermo Očoa. Līdz ar to Meksika tika pie grūtas uzvaras ar rezultātu 1:0.

Šajā mačā jaunu Pasaules kausa rekordu sasniedza meksikānis Rafaels Markess - viņš jau ceturtajā četrgades turnīrā Meksikas izlasi ved laukumā kā kapteinis.

Šī Meksikai bija pirmā uzvara pār Āfrikas komandu Pasaules kausa finālturnīru vēsturē.

Nākamo spēli Meksikas izlase aizvadīs otrdien pret Brazīlijas valstsvienību, bet Kamerūna ceturtdien spēkosies ar Horvātijas futbolistiem.

Atgādināsim, ka A apakšgrupas atklāšanas mačā Brazīlija ar 3:1 uzveica Horvātijas vienību.

Pasaules čempionāta otrajā kārtā iekļūst katras apakšgrupas divas labākās izlases, bet 3. un 4. vietās esošajām vienībām turnīrs būs beidzies.

PK finālturnīrs Brazīlijā norisināsies no 12. jūnija līdz 13. jūlijam.