12.09.2015. 15:47
Latvijas vīriešu basketbola izlasei pirms Francijas pilsētā Lillē notiekošā Eiropas čempionāta astotdaļfināla pret Slovēniju bija diezgan laba sajūta, žurnālistiem pēc mača atzina Latvijas valstsvienības spēlētājs Mareks Mejeris.

Kā zināms, Latvija sestdien ar 73:66 pieveica Slovēnijas valstsvienību, pirmo reizi kopš 2001.gada finālturnīra iekļūstot sacensību ceturtdaļfinālā. Līdz ar to Latvijas izlase turpinās cīņu par medaļām un iespēju piedalīties nākamā gada Riodežaneiro vasaras olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā.

"Pirms šī mača bija diezgan laba sajūta, jo pret slovēņiem bijām spēlējuši arī sagatavošanas ciklā Rīgā. Zinājām, ka pret viņiem varam ļoti labi nocīnīties," skaidroja Mejeris. "Varbūt šis bija parocīgāks pretinieks nekā kāda cita valstsvienība, jo viņiem nebija izteikti lielu basketbolistu, kas varētu sagādāt ļoti lielas galvassāpes."

Eiropas čempionāta finālturnīros komandas iepriekš bija tikušās trīs reizes, divās no tām 1995.gadā uzvarot Slovēnijai, kamēr sešus gadus vēlāk pārāka bija Latvija. Pirms finālturnīra Latvija ar Slovēniju tikās pārbaudes mačā augusta sākumā, kad ar 72:66 pārāki bija latvieši.

Šajā duelī Mejeris laukumā pavadīja 19 minūtes, kā laikā guva astoņus punktus un izcīnīja trīs atlēkušās bumbas.

"Katrā mačā cenšos spēlēt enerģiski un pēc labākās sirdsapziņas, mēģinu izlikt sevi, cik sanāk. Ceru, ka nākamajās cīņās atgūšu to spēles sajūtu, ko biju nozaudējis iepriekšējās cīņās," norādīja Mejeris.

Kā zināms, Eiropas čempionāta apakšgrupu turnīra izspēle norisinājās četrās pilsētās - Berlīnē (Vācija), Monpeljē (Francija), Zagrebā (Horvātija) un Rīgā. Taču izslēgšanas spēles norisinās Francijas pilsētā Lillē. Zīmīgi, ka jau ceturtdaļfinālā Latvija var tikties ar mājiniekiem francūžiem vai Turcijas komandu.

"Mājās, protams, visi no mums gaidīja uzvaru. Tagad mājinieki ir francūži. Ja ņem vērā šo faktu, nākamajā kārtā gribētu spēlēt pret Turciju, taču šobrīd nevēlos komentēt iespējamos pretiniekus," stāstīja Mejeris.

Eiropas čempionātā no katras grupas tālāk turnīram kvalificējās četras labākās komandas.

Eiropas čempionātā tiks dalītas ceļazīmes arī uz 2016.gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. Pie tām tiks turnīra finālistes, bet trešās līdz septītās vietas ieguvējas kvalificēsies olimpiskajam atlases turnīram.

2015.gada Eiropas čempionātam bija plānots risināties Ukrainā, tomēr nestabilās politiskās situācijas dēļ lēmums tika mainīts.

Pirmā Eiropas čempionvienība Latvija līdz šim finālturnīru rīkojusi vienu reizi, kad 1937.gadā ieņēma sesto vietu.

Latvijas izlase Eiropas čempionātā piedalās jau desmito reizi pēc neatkarības atgūšanas. Līdz šim labākais sasniegums bijis 2001.gada turnīrā, kad tika izcīnīta augstā astotā vieta. Piecos Eiropas čempionātos valstsvienība nespēja izkļūt no apakšgrupas, bet šī melnā sērija tika pārtraukta 2013.gadā Slovēnijā, kad Latvija palika vien uzvaras attālumā no ceturtdaļfināla sasniegšanas.

Citronmuiža, biedrība Rauna, Vidzemes 13-7, Raunas p., Raunas n., LV-4131