07.07.2015. 12:39
Amerikāņu bokserim Floidam Meivezeram par finansiālu nenorēķināšanos ar WBO (pasaules boksa organizāciju) ir atņemta čempiona josta pusvidējā svarā (līdz 66,7kg), kuru ieguva 2. maija cīņā pret Meniju Pakjao.

Atgādinām, ka tā dēvētajā ”gadsimta cīņā” Floids Meivezers pret Meniju Pakjao izcīnīja savu 48 uzvaru 48 cīņās, nopelnot 220 miljonus ASV dolāru (200 milj. euro), kas ir lielākā summa vēsturē, ko saņēmis kāds bokseris par uzvaru.

WBO noteikumi paredz, ka par šo cīņu bokserim jāmaksā organizācijai trīs procenti no saviem ienākumiem, taču šī summa nedrīkst pārsniegt 200 000 ASV dolāru. Meivezers lūdza WBO pagarināt maksas termiņu līdz 1. augustam, taču organzācija palika pie sava. Čempions šo noteikumu nav ievērojis un līdz 3. jūlijam nav samaksājis noteikto summu, kā rezultātā viņa pusvidējā svara kategorijas tituls automātiski pāriet Timotija Bredlija īpašumā.

Meivezers, kuram nākamgad apritēs 39 gadi, paziņojis, ka savu 49. un pēdējo cīņu aizvadīs 12. septembrī, taču vēl ir jānoskaidro pretinieks. Tā būtu pēdējā no sešu cīņu darījuma ar ”Showtime Networks”, kas ilgst 30 mēnešu garumā un ir zināms kā naudīgākais darījums individuālajā sportā. Ja Meivezers šo cīņu uzvarēs, viņš būs panācis leģendārā Rokija Marsiāno uzvaru/zaudējumu bilanci 49-0.

izmantotie resursi: ESPN: The Worldwide Leader in SportsTatnaftas kausa cīņas mākslu Federācija Jaunciema gatve 322, Rīga, LV-1015
Solomins Aleksandrs Akadēmiskā airēšana, Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties