05.08.2015. 20:31
Talantīgā lietuviešu peldētāja Rūta Meilutīte vairās runāt par viņas sāncenses krievietes Jūlijas Jefimovas dopinga lietošanas pagātni.

Pilna vērsija:

, apollo.lv, Sports

Krievijā notiekošā pasaules čempionātā peldēšanā finālā 100 metru distancē brasā otrdien par čempioni tika kronēta Jefimova, kura finišu sasniedza pēc minūtes un 5,66 sekundēm, kamēr sudrabu izcīnīja Meilutīte, būdama par septiņām sekundes desmitdaļām lēnāka.

Zīmīgi, ka Krievijas sportistei vien martā beidzās 16 mēnešu liegums piedalīties sacensībās, kas tika piespriests aizpērnā gada oktobrī.

Lai gan pirms diskvalifikācijas piespriešanas abas sportistes bija draudzenes, tomēr aprīlī Meilutīte intervijā britu raidsabiedrībai BBC atzina, ka neredz vairs Krievijas sportisti kā «godīgu sāncensi».

Savukārt pēc pasaules čempionāta fināla lietuviete nepiedalījās preses konferencē, bet uz žurnālistu jautājumiem atbildēja trešdien.

«Labprāt neatbildētu uz jautājumiem, kas neattiecas uz mani vai manu komandu. Iemesls, kāpēc nepiedalījos preses konferencē, ir tas, ka man lūdza uzgaidīt, kad Jefimova beigs runāt, taču tas bija daudz ilgāk, nekā sākotnēji tika teikts. Man vajadzēja atpūsties un doties uz dopinga pārbaudēm. Izvēlējos doties, jo man vēl ir jākoncentrējas 50 metru distancei,» stāstīja lietuviete.

Savukārt par notikušo finālu 100 metru distancē Meilutīte stāsta, ka tas bijis smags gan emocionāli, gan fiziski.

«Varbūt biju pārāk uzvilkta un nefinišēju, kā plānots. Tomēr esmu laimīga, tā ir laba pieredze. Bija ļoti liela spriedze, jo jebkurš vēlas parādīt labāko sniegumu, pie tam ir jāsacenšas ar krievu meitenēm pašu mājās, kur viņas atbalsta liels pūlis. Jāatzīst, ka mans uzrādītais rezultāts bija ļoti lēns. Šosezon esmu peldējusi aptuveni minūtē un piecās sekundēs, pie tam nebiju atpūtusies un biju sliktākā formā nekā tagad,» atzīmēja Meilutīte.

Kā zināms, 2012.gada Londonas olimpiskajās spēlēs Meilutīte kļuva par vienu no visvairāk apspriestajiem sportistiem. Būdama tikai 15 gadus veca, viņa kļuva par olimpisko čempioni 100 metru distancē brasā, kas vēlāk ļāva viņai tapt izraudzītai arī par Lietuvas gada cilvēku.

Kopumā lietuvietes kontā ir viena zelta un divas sudraba medaļas pasaules čempionātos garajā baseinā, bet īsajā baseinā Meilutītei trīs zelti un divas sudraba godalgas.

Peldēšanas sacensības norisinās speciāli konstruētos peldbaseinos Kazaņas futbola stadiona teritorijā un ilgs līdz svētdienai. Astoņu sacensību dienu laikā kopumā tiks izcīnīti 42 medaļu komplekti, bet Latvijas sportisti izies uz starta 12 individuālajās distancēs, kā arī 4x100 metru kombinētajā stafetē.Balance Gym, sporta klubs Prūšu 46, Rīga, LV-1057
Šmigarevs Andrejs Šmigarevs AndrejsBrīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties