05.08.2013. 18:50

Zelta medaļu fināla peldējumā ieguva 21 gadu vecā krieviete Jūlija Jefimova, finiša līniju sasniedzot pēc 29,52 sekundēm. Tikmēr 16 gadus vecā Meilutīte, kura iepriekšējā dienā spēja uzrādīt augsto 29,48 sekunžu rezultātu, Jefimovai finālā zaudēja 0,07 sekundes.

«Esmu patiesi priecīga par pasaules rekordu un sudraba medaļu,» paziņojusi Meilutīte, kura šo zaudējumu izmantošot kā motivāciju, trenējoties nākamajam pasaules čempionātam, kas 2015. gadā notiks Tatarstānas galvaspilsētā Kazaņā, un 2016. gada olimpiskajām spēlēm Riodežaneiro.

«Ir nedaudz sarūgtinoši, ka zaudējums ir tik niecīgs, taču es no tā mācos. Joprojām esmu diezgan jauna un joprojām mācos. Jefimova šoreiz vienkārši bija labāka par mani. Tāds ir sports. Domāju, ka ilgtermiņa peldēšanas mērķis ir Riodežaneiro, katras sacensības ir tikai gatavošanās posms Olimpiādei. Man joprojām ir jādodas uz skolu, un cerams, ka spēšu to sabalansēt ar peldēšanu. Cerams, Riodežaneiro varēšu piedalīties vairākās disciplīnās. Aprunāšos ar savu treneri, un izlemsim,» paudusi Meilutīte.

Anglijas pilsētā Plimutā dzīvojošā lietuviete pasaules čempionātu Barselonā noslēdza ar pasaules rekordu arī 100 metru brasa peldējumā (viena minūte un 4,35 sekundes). Šajā disciplīnā viņa ieguva zelta medaļu.

Kā ziņots, Meilutīte Londonas olimpiskajās spēlēs kļuva par vienu no visvairāk apspriestajiem sportistiem. Tikai 15 gadu vecumā viņa kļuva par olimpisko čempioni 100 metru distancē brasā, kas vēlāk ļāva viņai tapt izraudzītai arī par Lietuvas gada cilvēku.

Triumfa lidojumu lietuviete turpināja arī decembrī, kad Stambulā notikušajā pasaules čempionātā īsajā baseinā palika nepārspēta 50 un 100 metru distancēs brasā, kā arī izcīnīja sudrabu 200 metru kompleksajā peldējumā.