03.01.2016. 18:46
VTB Vienotās basketbola līgas regulārā čempionāta spēlē šodien Latvijas čempionvienība „VEF Rīga” viesos ar 76:68 pārspēja Rolanda Freimaņa pārstāvēto Tallinas „Kalev/Cramo”, izcīnot ceturto uzvaru 13 mačos.

Rezultatīvākais „VEF Rīga” komandā ar 23 punktiem bija Mārtiņš Meiers, double-double (16 punkti un desmit atlēkušās bumbas) sakrāja Mareks Mejeris, bet desmit punkti un četri bloki bija Džoša Harelsona rēķinā. "Kalev/Cramo" rindās ar double-double (17 punkti un 11 bumbas zem groziem) atzīmējās Džošs Būns, bet Rolands Freimanis sakrāja 17 punktus (2p. - 4/12, 3p. - 3/4), piecas atlēkušās bumbas, pieļāva vienu kļūdu, nopelnīja divas piezīmes un izprovocēja vienu pārkāpumu.

Latvijas čempioni jau no pirmajām minūtēm ieguva nelielu pārsvaru. Maču veiksmīgi iesāka Mareks Mejeris, kurš pirmajās desmit minūtēs sakrāja sešus punktus un „VEF Rīga” bija vadībā ar 22:18. Pēc Ludviga Hokansona tālmetiena otrajā ceturtdaļā viesi panāca 27:20, bet turpinājumā ar Mejera un Mārtiņa Meiera pūlēm iekrāto pārsvaru izdevās saglabāt un pat palielināt (42:32). Pirmā puslaika beigās „VEF Rīga” bija pat +11 (47:36) un iespējas vēl vairāk palielināt pārsvaru, taču lielajā pārtraukumā Latvijas komanda pēc Džoša Harelsona gūtā groza devās ar desmit punktu pārsvaru (49:39).

Jāpiebilst, ka pirmajās 20 minūtēs „VEF Rīga” basketbolisti trāpīja 17 no 23 divpunktu metieniem, kā arī uzvarēja cīņu zem groziem – 25 pret 19. Taču rīdziniekiem neizdevās tikt galā ar Būnu, kurš puslaikā sakrāja 15 punktus un sešas atlēkušās bumbas.

Trešo ceturtdaļu vefieši iesāka ļoti veiksmīgi – 8:0 izrāvienu ar kārtējo danku šajā mačā pabeidza Mejeris, piespiežot „Kalev/Cramo” galveno treneri Alaru Varaku pieprasīt minūtes pārtraukumu. Tas daudz nelīdzēja un „VEF Rīga” panāca jau +21 (62:41), taču tad deviņus punktus pēc kārtas spēja gūt laukuma saimnieki, sešus no šiem punktiem gūstot Freimanim. Bet divas minūtes līdz ceturtdaļas beigām pēc Gregora Arbeta trejača „VEF Rīga” bija vairs tikai +5 (62:57) un Jānis Gailītis bija spiests otro reizi pieprasīt minūtes pārtraukumu.

Pēdējās ceturtdaļas ievadā „Kalev/Cramo” pietuvojās līdz 64:66, bet četri punkti Meiera izpildījumā ļāva atgūt sešu punktu pārsvaru (70:64). Spēles beigu daļā svarīgus tālmetienus trāpīja Ingus Jakovičs un Fransisko Kruss (80:70), bet minūti līdz finālsirēnai precīzs no tālās distances svarīgā brīdī bija arī Harelsons (83:75).

Tallinas Kalev/Cramo – VEF Rīga 78:86 (18:22, 21:27, 20:15, 19:22)Kalev: Būns 17 (11 atl.b.), Freimanis 17, Veidemans 14, Arbets 13 (7 atl.b.), Kēduss 9, Soks 5 (7 rez. piesp.), Dorbeks 3.VEF: Meiers 23 (9 atl.b.), Mejeris 16 (10 atl.b.), Harelsons 10 (7 atl.b., 4 bloki), Hokansons 9 (4 kļūdas), Kruss 8 (5 kļūdas), Jakovičs 6, J. Bērziņš 6 (6 rez. piesp.), Makdauels 5, Rubio 3.