07.10.2015. 15:39
Brazīlijas futbola blogā "Planeta Bola" apkopota statistika par pēdējo gadu labākajiem vārtu guvējiem vienas nedēļas ietvaros, un brazīlieši ar visai lielu pārsteigumu secina, ka Roberta Levandovska triumfējošajiem desmit vārtiem septembra beigās pietuvoties spējis tikai Aleksandrs Čekulajevs no Latvijas.

Polijas uzbrucējs Roberts Levandovskis no 22. līdz 29. septembrim trīs spēlēs Minhenes "Bayern" sastāvā guva desmit vārtus, satricinot futbola pasauli gan Bundeslīgā, gan Čempionu līgā. Brazīlijas futbola bloga "Planeta Bola" veiktajā statistikas apskatā secināts, ka Levandovska sasniegums tomēr nav unikāls notikums pēdējos gados.

"Vai zināt, kas ir Aleksandrs Čekulajevs?" saviem lasītājiem "Planeta Bola" uzdod retorisku jautājumu. "Jā, viņa vārds nav plaši pazīstams, taču Čekulajevs bija labākais vārtu guvējs Eiropā 2010./11. gada sezonā. "Zelta buci" viņš neieguva, jo Latvijā dzimušais Čekulajevs spēlēja Igaunijā, kamēr Krištianu Ronaldu - Spānijā un uzvarēja ar labāka līgas koeficienta palīdzību."

"Taču Čekulajeva rīcībā ir cits iespaidīgs sasniegums, proti, desmit vārti vienā nedēļā, tāpat kā Robertam Levandovskim. Protams, futbola vēsturē, kad statistika netika uzskaitīta tik rūpīgi, gan jau ir vēl citi futbolisti, kas iespējuši ko līdzīgu, taču pēdējos gados ne Lionels Mesi, ne Krištianu Ronaldu, ne Neimārs ar desmit vārtiem nedēļā nevar lepoties. Čekulajevs var."

30 gadus vecais Čekulajevs savu profesionālā futbolista karjeru jau beidzis un šobrīd darbojas kā futbola aģents. Piesauktajā 2011. gadā viņš pārstāvēja Igaunijas "Trans" komandu, kuras rindās guva 46 vārtus. Vai nu sakritība vai kas, bet savu desmit vārtu sēriju Čekulajevs veica apmēram tajos pašos datumos, kad Levandovskis, proti, septembra izskaņā. Vispirms 2011. gada 24. septembrī Čekulajevs guva trīs vārtus pret "Nomme Kalju", 27. datumā piecus pret vietējo "Ajax", bet pirmajā oktobrī ar dubli pret "Tammeka" sasniedza divciparu skaitli vienā nedēļā, liekot par sevi runāt arī pēc četriem gadiem tālajā Brazīlijā.

Izmantotie resursi:Lewandowski não é o único; Conheça o atacante...Pārdaugava, BJFK Pārdaugava, BJFK Dammes iela 20, LV-1069 Futbols
Solomins Aleksandrs Akadēmiskā airēšana, Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties