03.06.2014. 22:20
Ja pēc Ernesta Gulbja uzvaras pār Rodžeru Federeru ārzemju mediji lielāku uzsvaru lika uz slavenā šveicieša zaudējumu, pēc latvieša iekļūšanas Francijas atklātā čempionāta pusfinālā viņš jau saņem lielāku uzmanības devu no ārzemju medijiem, ko gan nedaudz māc fakts, ka gandrīz vienlaicīgi šo pašu turnīra fāzi sasniedza arī serbs Novāks Džokovičs.

  • Lieliski! Gulbis pirmo reizi karjerā «Grand Slam» pusfinālā! šodien
  • Šarapova: Gulbi nevajag uztvert nopietni šodien
  • Kā ietekmīgi pasaules mediji uztver Gulbja uzvaru? vakar

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis Francijas atklātā čempionāta ceturtdaļfināla mačā otrdien ar rezultātu 6:3, 6:2, 6:4 pieveica čehu Tomāšu Berdihu un nākamajā nedēļā, visticamāk, pirmoreiz karjerā sasniegs pasaules ranga labāko desmitnieku.

Populārā ziņu aģentūra «Reuters» savas ziņas virsrakstā liek, ka no jauna fokusu atradušais Gulbis ieslīdējis pusfinālā, bet pašu ziņu sāk ar tekstu, ka pat ar «skaļo» Berdiha t-kreklu nebija pietiekami, lai apklusinātu «huligānisko» («swashbuckling») Gulbi.

«Čeham Berdiham, kurš tagad pazīstams ar savu zili un balti puķaino kreklu, izskatījās, ir par maz ideju, apturēt no jauna fokusēto 25 gadus veco Gulbi, kurš šo sezonu nosaucis kā «pēdējo vilcienu» panākumu gūšanai, jo iepriekš atzinis, ka pēc izlaušanās 2007.gadā izniekojis savu talantu,» raksta «Reuters».

Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) mājaslapā uzsvērts, ka iepriekšējie astoņi tenisisti, kas «Grand Slam» turnīra ietvaros uzvarējuši Federeru, bija cietuši neveiksmi savā nākamajā mačā. Tomēr Gulbis pagarinājis savu uzvaru sēriju līdz deviņiem mačiem, turklāt uzvarējis visās 13 cīņās, ko šogad aizvadījis Francijā.

ATP stāsta, ka Gulbis lauzis Berdiha servi visu trīs setu ievados un cīņu noslēdzis divu stundu laikā. Gulbis vien otro reizi karjerā viena turnīra ietvaros uzveicis divus ATP ranga pirmajā desmitniekā esošus spēlētājus, pēc tam kad februārī ceļā uz Marseļas titulu apbēdināja Rišāru Gaskē un Žo Vilfrīdu Tsongu.

Savā karjerā pirmo «Grand Slam» pusfināla maču Gulbis aizvadīs piektdien, kurā tiksies ar pasaules ranga vicelīderi Džokoviču. ATP atgādina, ka Gulbis ar Džokoviču spēkosies pirmoreiz kopš 2011.gada un līdzšinējos piecos abu tenisistu dueļos četras reizes pārāks bijis serbs. Gulbis izliktajam spēlētājam nav piekāpies kopš 2010.gada Austrālijas atklātā čempionāta, svinot piecus panākumus pēc kārtas.

Iekļūšana pirmoreiz labāko četriniekā latvietim devusi 720 ATP ranga punktus, kas nākamajā nedēļā pasaules rangā, visticamāk, ļaus pakāpties uz desmito vietu. Līdz šim tikai reizi Gulbis viena turnīra laikā bija ticis pie 360 punktiem, bet nākamais viņa labākais sasniegums ir 250 punkti nedēļā.

Par ATP ranga desmito vietu šobrīd cīnās vairāki tenisisti un, ja nenotiks lieli brīnumi, nākamajā pirmdienā vislabākajā situācijā no viņiem būs tieši Gulbis, bet devītā vieta jau ir tālāk. Savukārt astotā vieta ir iespaidīgu 1500 punktu attālumā un tos, visticamāk, Gulbis spēs atspēlēt vien tad, kad kāds no sportistiem neaizstāvēs savus pērn nopelnītos punktus. Pat ja latvietis šajā turnīrā triumfēs, viņš nepakāpsies augstāk par devīto pozīciju.

Otrs pusfināla pāris noskaidrosies trešdien, kad ceturtdaļfināla dueļos tiksies pagājušā gada finālisti Rafaels Nadals un Davids Ferrers, kuri abi ir no Spānijas, kā arī brits Endijs Marejs un francūzis Gaels Monfiss.Boulinga centrs Nonucīši Uzvaras 12, Jelgava, LV-3001
Semenkovs Vjačeslavs Bokss, Taekvondo, Kikbokss, MMA
FTA
Reģistrēties