29.09.2014. 14:24
"Gaidāms, ka Aigars Šķēle varēs spēlēt pēc pusotra mēneša, savukārt Jānis Bērziņš iesaistīsies nedaudz vēlāk," pirmdien, 29. septembrī, sarunā ar Sportacentrs.com teica basketbola kluba "VEF Rīga" galvenais treneris Nikolajs Mazurs. Rīdzinieku stūrmanis dalījās pirmajos iespaidos par Eiropas kausa izlozes rezultātiem.

VEF pretiniekos D grupā tika ielozēti Maskavas apgabala “Himki” no pirmā groza, Stambulas “Bešiktaš” no otrā groza, Sanktpēterburgas “Zenit” no trešā groza, Ļubļanas “Union Olimpija” no piektā groza un Ungārijas “Szolnoki Olaj” no sestā groza.

"Pirmajā un otrajā grozā visas komandas var pieskaitīt turnīra favorītēm, tāpēc augšgalā izlozes rezultātiem nebija izšķiroša nozīme. No otras puses, spēlēt pret Maskavas un Stambulas klubiem mums ir izdevīgi, jo Rīgu un minētās pilsētas savieno tiešie lidojumi. Ņemot vērā, ka sezonas gaitā mūs gaida, minimums, 20 ārzemju izbraukumi (Eirolīgas kvalifikācija, VTB līga un Eiropas kauss), tas uzskatāms par labu variantu.

Mūs tāpat sagaida sarežģīta ceļošana, jo daudzās pilsētās varēsim nokļūt tikai ar pārsēšanos. Piemēram, jālido uz Krasnojarsku, Astanu, Kazaņu. Tādējādi slodze izbraukumos būs ļoti liela. Runājot par apakšgala komandām, brauciens uz Ļubļanu ir vienkāršāks nekā, piemēram, uz Izraēlu. Tādējādi izlozē redzu vairāk plusu nekā mīnusu. Pieņemsim pretiniekus, kādi tie ir, un spēlēsim.

Izbraukuma spēle pret Stambulas “Bešiktaš” būs laba pieredze mūsu jaunajiem spēlētājiem, jo turku klubs pazīstams ar saviem skaļajiem līdzjutējiem. Iespēja spēlēt tādu fanu klātbūtnē sniedz labu rūdījumu un sniedz iespēju spert soli uz priekšu.

Pašreizējā sastāvā esam nospēlējuši tikai vienu spēli, jo četri spēlētāji komandai pievienojās trīs dienas pirms izbraukšanas uz Beļģiju. Uzskatu, ka pret Strasbūru bija pārbaudes spēle, kurā nevarējām iziet labākajā formā un sastāvā, tāpēc rezultāts neataino mūsu varējumu. VEF īstais spēks būs redzams sezonas gaitā. Gaidāms, ka Aigars Šķēle varēs spēlēt pēc pusotra mēneša, savukārt Jānis Bērziņš iesaistīsies nedaudz vēlāk. Vai viņi varēs piedalīties Eiropas kausa spēlēs, būs atkarīgs no mūsu sekmēm grupu turnīrā."

Trīsdesmit seši klubi, sadalīti sešās apakšgrupās pa sešām komandām katrā, no 14. oktobra līdz 17. decembra izspēlēs divu apļu turnīru, sacenšoties mājās un izbraukumā. Katras grupas četras spēcīgākās komandas kvalificēsies “Last 32” turnīram, kur tām pievienosies Eirolīgas astoņas vājākās vienības.

“Last 32” turnīrā klubi tiks sadalīti astoņās apakšgrupās pa četrām vienībām katrā, sacenšoties no 2015. gada 6. janvāra līdz 11. februārim. Katras grupas divas spēcīgākās komandas kvalificēsies astotdaļfināliem. Izslēgšanās spēlēs uzvarētāji tiks noskaidroti divu spēļu summā. Astotdaļfināli (A, B, C, D, E, F, G, H) notiks 3.-11. martā, ceturtdaļfināli risināsies 17.-25. martā (A-H, B-G, C-F, D-E), pusfināli paredzēti 31. martā-8. aprīlī. Fināli notiks 24. un 29. aprīlī.A & B, SIA A & B, SIA Āne, Celtnieku 32, Cenu p., Ozolnieku n., LV-3043
Rērihs Jānis Rērihs JānisGrieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties