01.07.2015. 11:28
Vakar Maskavas basketbola klubs "Dynamo" atklāja, ka komandu nākamajā sezonā trenēs latviešu speciālists Nikolajs Mazurs. Treneris neizslēdz, ka Krievijas komandu varētu papildināt arī kāds spēlētājs no viņa bijušās darbavietas VEF.

"Tie bija astoņi brīnišķīgi gadi, un tieši VEF sastāvā es attīstījos kā treneris, taču visam kādreiz pienāk beigas. Pienāca brīdis, kad bija nepieciešamas pārmaiņas, un es izlēmu spert soli uz priekšu," intervijā "Dynamo" mājaslapā norādīja Nikolajs Mazurs.

"Latvieši spēlē ātru un atklātu basketbolu un ir labi snaiperi, tomēr tas lielā mērā ir stereotips, jo basketbola spēle katru gadu mainās. Galvenais, kas paliek, ir enerģija, ambīcijas un vēlme uzvarēt," treneris raksturoja Latvijas basketbolu.

"Labai komandai viss jāprot labā līmenī. Tai jābūt efektīvai dažādās situācijās un jābūt aktīvai gan aizsardzībā, gan uzbrukumā. Nevēlos būt banāls un teikt, ka balstīsimies uz agresīvu aizsardzību. Centīšos radīt strādīgu un profesionālu vidi un vēlmi uzvarēt. Tieši tas būs mūsu pamatā," "Dynamo" stilu centās ieskicēt Mazurs.

"Basketbolā ir daudz labu speciālistu, un no katra trenera var kaut ko iemācīties. Mani visvairāk piesaista Grega Popoviča, Žeļko Obradoviča, Etores Mesinas un Dušana Ivkoviča vadības stils. Šie treneri ir ļoti atšķirīgi, taču katram no viņiem ir savs trumpis," piebilda Latvijas speciālists.

Uz jautājumu, vai "Dynamo" varētu piesaistīt kādu spēlētāju no VEF sistēmas, Mazurs atbildēja sekojoši: "Nav izslēgts. Spēlētāja pase nav būtiska, svarīgāka ir viņa kvalitāte." Tajā pašā laikā tiks dota iespēja arī komandas līdzšinējiem spēlētājiem. "Nesaukšu vārdus, taču ir virkne spēlētāju, kurus gribētu redzēt mūsu komandā. To vidū ir arī jaunie basketbolisti. Ja viņi vēlēsies augt un attīstīties "Dynamo" sistēmā, došu viņiem tādu iespēju," sacīja Mazurs.

Kopš 2012. gada Maskavas "Dynamo" spēlēja otrajā spēcīgākajā Krievijas turnīrā – Superlīgā, bet nākamajā sezonā plāno startēt VTB Vienotajā līgā. Pieteikums jau ir iesniegts, bet atbilde būs zināma 18. jūlijā. Atteikuma gadījumā "Dynamo" nāksies startēt Superlīgā, taču Mazurs ir gatavs strādāt arī tādā situācijā. "Protams, ka tas nav mūsu mērķis, taču tādā gadījumā pielāgosimies situācijai, lai sezonu aizvadītu maksimāli lietderīgi," sacīja latviešu speciālists. Pilna intervija ar Nikolaju Mazuru (krievu valodā) pieejama šeit.

Izmantotie resursi:ЦБК ДинамоLATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība LATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība Uliha 35/37, Liepāja, LV-3401
Kučans Vasilijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties