09.07.2015. 08:57
Astoņu gadu laikā, ko Latvijas čempiones basketbolā «VEF Rīga» sistēmā pavadīja tās bijušais galvenais treneris Nikolajs Mazurs, viņš palīdzēja komandai un klubs palīdzēja viņam, atzina speciālists.

Pilna vērsija:

, apollo.lv, Sports

Mazurs pēc abpusējas vienošanās jūnijā lauza līgumu ar «VEF Rīga», kur nu par galveno treneri kļuvis spānis Karloss Frade. Savukārt pagājušajā nedēļā Latvijas speciālists tika apstiprināts Krievijas kluba Maskavas «Dinamo» galvenā trenera amatā.

«Protams, no «VEF Rīga» šķīros ar labām emocijām. Tā ir pirmā komanda, kurā strādāju ar profesionāliem spēlētājiem, paralēli arī trenējot jauniešus. Tas, ka darba tirgū pēc katras sezonas tiek izteikti piedāvājumi gan spēlētājiem, gan treneriem, ir tikai normāli. Tās ir darba attiecības. Es palīdzēju klubam, un klubs palīdzēja man, ne tikai šajā sezonā, bet kopumā visu tur pavadīto laiku. Tagad tikai jāsper jau nākamais solis,» stāstīja Mazurs.

Maskavas «Dinamo» ir 2006.gada ULEB kausa čempioni. Pēc pieciem gadiem komanda finansiālu problēmu dēļ tika izslēgta no Krievijas basketbola čempionāta. Nākamajā sezonā «Dinamo» jauniešu komanda spēlēja pēc spēka trešajā līgā, bet aiznākamajā klubs jau startēja līmeni augstāk.

Iepriekšējā sezonā Maskavas klubs Krievijas superlīgas regulārajā čempionātā bija otrajā vietā, taču izslēgšanas spēlēs palika trešie. Tāpat vienība aizkļuva līdz finālam Krievijas kausā, kurā gan nesacentās valsts spēcīgākās vienības.

Visvairāk Latvijas speciālistam jaunajā darba vietā patīkot tas, ka «Dinamo» komandai ir lieli plāni.

«Viņi redzēja, ka mūsu pusē - Latvijā un Lietuvā - strādā labi speciālisti, kas var sasniegt atzīstamus rezultātu. Bija piedāvājums, izvērtēju situāciju un nonācu pie tāda lēmuma pievienoties viņiem. Komandai ir lieli plāni, bet tie nav tādi vērienīgi viena gada plāni, ka viss jāsasniedz jau uzreiz pirmajā sezonā. «Dinamo» stratēģiskie plāni ir trīs līdz piecu gadu griezumā attīstīt komandu tā, lai tā sasniegtu iepriekšējo līmeni, kāds bija pirms pieciem sešiem gadiem, kad klubu piemeklēja krīze,» atklāja Mazurs.

Netiek izslēgts, ka nākamajā sezonā «Dinamo» varētu spēlēt VTB Vienotajā līgā, aizstājot finansiālu problēmu skarto Samāras «Krasnije kriļja». Lēmums par «Dinamo» nākotni tiks pieņemts 18.jūlijā. Ja tas būs negatīvs, vienība piedalīsies Krievijas superlīgā.

«Par to, kur spēlēsim, nekādas skaidrības vēl nav. Ir dažādi viedokļi, gaidām lēmumu, tad arī redzēsim, kā jautājums atrisināsies,» situāciju komentēja Mazurs.

Pēc pievienošanās «Dinamo» klubam intervijā vienības mājaslapā Latvijas treneris neizslēdza iespēju, ka maskaviešiem varētu pievienoties arī kāds no «VEF Rīga» sistēmas spēlētājiem.

«Nekādas sarunas ar nevienu vēl nav bijušas. Tā pagaidām ir tika vīzija, kā veidot komandu. Ir plānoti spēlētāji, kuri varētu būt jau pa konkrētām pozīcijām. Kamēr nav apstiprināts turnīrs, kurā komanda spēlēs, tikmēr mēs nesteigsimies ar leģionāru piesaistīšanu. Protams, ir kaut kāds virziens, kur skatīties, kādus spēlētājus gribētu redzēt komandā. Vēlmes ir, tikai jautājums, vai mēs to varēsim piepildīt dzīvē,» uzsvēra Mazurs.

Pašlaik 34 gadus vecais Mazurs par «VEF Rīga» galveno treneri kļuva pagājušā gada jūnijā, bet tā treneru kolektīvā darbojās kopš kluba atjaunošanas pirmsākumiem 2007.gadā.

Mazurs ilgus gadus strādājis ar 1995.gadā dzimušo Latvijas basketbolistu paaudzi. Vēl 2013.gadā Mazurs bija Latvijas U-18 izlases galvenais treneris, kad viņa vadītā komanda izcīnīja ceturto vietu Latvijā notikušajā Eiropas čempionātā. Savukārt pērn Mazurs jau Latvijas U-20 valstsvienības galvenā trenera postenī ar grūtībām prata izlasei saglabāt vietu Eiropas čempionāta augstākajā divīzijā.



    Kumite, sporta klubs Spīķeru 5, Rīga, LV-1050
    Semenkovs Vjačeslavs Bokss, Taekvondo, Kikbokss, MMA
    FTA
    Reģistrēties