05.08.2015. 20:29
Latvijas speciālista Nikolaja Mazura trenētā Krievijas basketbola komanda Maskavas «Dinamo» nav pielaista dalībai Starptautiskās Basketbola federācijas Eiropas nodaļas («FIBA Europe») jaunajā klubu turnīrā, jo vienība nespēlē VTB Vienotajā līgā, raksta krievu mediji.

  • Mazura trenētā «Dinamo» nepiedalīsies Vienotajā līgā 2015. g. 15. jūlijs
  • Mazurs: Maskavas «Dinamo» ir lieli plāni 2015. g. 9. jūlijs

«Kas attiecas uz «Dinamo» un «Novosibirsk» dalību turnīrā, tā kā komandas nestartē VTB Vienotajā līgā, tad arī jaunajā FIBA turnīrā vienības piedalīties nevarēs. Mūsu turnīrā jāpiedalās komandām tikai no Eiropas valstu čempionātu spēcīgākajām divīzijām,» aģentūrai TASS norādījusi kāda FIBA Preses dienesta amatpersona.

Kā zināms, otrdien norisinājās jaunā turnīra apakšgrupu izloze. Sākotnēji dalībai turnīrā bija iekļauti arī «Dinamo» un «Novosibirsk» klubi, bet dalībnieču skaits tika samazināts uz 56 vienībām.

Jau vēstīts, ka Latvijas vicečempionei «Ventspils» I grupā būs jāspēkojas ar Polijas vienību Zgoželecas «PGE Turow», Rumānijas komandu «Timisoara» un Lietuvas vienību Pasvāles «Pieno žvaigzdes», kurai šonedēļ pievienojās arī Latvijas basketbolists Lauris Blaus.

Jaunajā turnīrā, kuru otrdien nodēvēja par FIBA Eiropas kausu, piedalīsies 56 komandas no visas Eiropas, kas sadalītas divās konferencēs. Katrā konferencē izveidotas septiņas apakšgrupas ar četrām komandām, kas aizvadīs divu apļu turnīru. Pēc tā katru grupu pirmo divu vietu ieguvējas un četras no 14 labākajām trešajām komandām iekļūs turnīra 1/16 finālā.

Sacensību finālčetrinieka turnīrs plānots 2016.gadā no 29.aprīļa līdz 1.maijam.

Jau gandrīz 15 gadus Eiropas basketbola divus spēcīgākos turnīrus organizē Eiropas Basketbola līgu savienība (ULEB), tomēr šovasar šajā hierarhijā radusies neskaidrība, jo salīdzinoši negaidīti nopietnas pretenzijas uz konkurentu vājināšanu izvirzīja FIBA Eiropas nodaļa.

Kā zināms, dalība kontinenta otrajā spēcīgākajā basketbola turnīrā - Eiropas kausā - pienācās Latvijas čempionvienībai «VEF Rīga», tomēr tā jau jūlija sākumā pavēstīja, ka gaidāmajā sezonā šajā turnīrā nepiedalīsies. Tāpat rīdzinieku vietu neaizņēma arī «Ventspils», līdz ar to pirmoreiz kopš 2002./2003.gada sezonas Latvija nebūs pārstāvēta Eiropas otrajā spēcīgākajā basketbola turnīrā.

Tikmēr Maskavas «Dinamo» ir 2006.gada ULEB kausa čempioni. Pēc pieciem gadiem komanda finansiālu problēmu dēļ tika izslēgta no Krievijas basketbola čempionāta. Nākamajā sezonā «Dinamo» jauniešu komanda spēlēja pēc spēka trešajā līgā, bet aiznākamajā klubs jau startēja līmeni augstāk.

Iepriekšējā sezonā Maskavas klubs Krievijas superlīgas regulārajā čempionātā bija otrajā vietā, taču izslēgšanas spēlēs palika trešie. Tāpat vienība aizkļuva līdz finālam Krievijas kausā, kurā gan nesacentās valsts spēcīgākās vienības.

Sākotnēji tika plānots, ka «Dinamo» varētu piedalīties VTB Vienotajā līgā, taču rīkotāji Maskavas komandai liedza dalību turnīrā, jo nevarēja saņemt finansiālās garantijas no kluba.

Pašlaik 34 gadus vecais Mazurs par «VEF Rīga» galveno treneri kļuva pagājušā gada jūnijā, bet tā treneru kolektīvā darbojās kopš kluba atjaunošanas pirmsākumiem 2007.gadā. Savukārt šī gada jūnijā Latvijas speciālists pēc abpusējas vienošanās jūnijā lauza līgumu ar «VEF Rīga», kur nu par galveno treneri kļuvis spānis Karloss Frade.

Mazurs ilgus gadus strādājis ar 1995.gadā dzimušo Latvijas basketbolistu paaudzi. Vēl 2013.gadā Mazurs bija Latvijas U-18 izlases galvenais treneris, kad viņa vadītā komanda izcīnīja ceturto vietu Latvijā notikušajā Eiropas čempionātā. Savukārt pērn Mazurs jau Latvijas U-20 valstsvienības galvenā trenera postenī ar grūtībām prata izlasei saglabāt vietu Eiropas čempionāta augstākajā divīzijā.LATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība LATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība Uliha 35/37, Liepāja, LV-3401
Lucenko Jekaterina Lucenko JekaterinaAerobika, Aerobika ūdenī
FTA
Reģistrēties