30.10.2016. 15:00

Abas tenisistes Singapūrā sacentās arī pagājušajā svētdienā, kad grupu turnīra ievadā Dominika Cibulkova Vācijas tenisistei zaudēja trīs setos ar rezultātu 6:7(5), 6:2, 3:6, toreiz pēdējā setā nenosargājot breika pārsvaru. Šoreiz enerģiskā slovākiete uzvaru neatdeva. Panākuma atslēga bija labāka sava agresīvā uzbrukuma tenisa kontrolēšana.

Pacietīgā un precīzā tenisā Cibulkovai izdevās 3-0 starta izrāviens. Dominika ceturtajā geimā ieguva breikbumbu, bet nespēja atsist laukumā pretinieces pirmo servi. Andželike Kerbere uzvarēja gan šajā geimā, gan arī nākamajā, kad Cibulkova pietrūka disciplīnas, nospēlējot ļoti agresīvi un ar lielu jaudu.

Tas noveda pie četrām kļūdām. Cibulkova žigli sakārtoja spēli, atgriezās pie seta pirmajos trīs geimos spēlētā tenisa un sestajā geimā nopelnīja vēl vienu breiku, ar kuru viņai pietika, lai uzvarētu tikai 31 minūti ilgušajā setā – 6:3.

Kerbere 2. setā spēlēja agresīvāk, nedodot Cibulkovai tik daudz laika, cik viņai bija līdz šim. Tiesa, tas vairāk attiecās uz Endžijas serves geimiem. Cibulkovai savas serves geimos problēmu nebija līdz mača pēdējam geimam. Cibulkovas servēšanas statistika bija ļoti iespaidīga – 83% pirmās serves precizitāte, ar pirmo servi uzvarot 35 no 49 izspēlēm, bet ar otro 7/10.

Seta vienīgais breiks notika septītajā geimā, kad Kerbere bija bezspēcīga bez savas pirmās serves. Ar otro zaudēti trīs punkti pēc kārtas un 0:40. Vācijas sportiste atspēlēja tikai pirmo breikbumbu, bet ar otro galā netika, izsitot autā ar "forehand".

Cibulkova ar nervozu un kļūdām bagātu tenisu mača pēdējā geimā sarīkoja pamatīgu drāmu. Viegli tikusi līdz divām mačbumbām (40:15), viņa abas izniekoja. Vispirms dubultkļūda, pēc tam "forehand" sitiens autā. Vēl viena kļūda, sitot no labās puses, deva Kerberei breikbumbu. Kerbere ļoti garā izspēlē izmisīgi atsitās, bet punktu nespēja iegūt, jo Cibulkova precīzi nospēlēja pie tīkla. Tūlīt sekoja slovākietes trešā mačbumba. Dominika no neliela attāluma ietrieca bumbiņu tīklā. Kerbere pēc vēl vienas pretinieces kļūdas ieguva savu otro breikbumbu geimā. Cibulkova atkal atspēlējās, neatvairāmi uzsitot labajā stūrī. Ceturtā mačbumba bija pēdējā šajā cīņā. Cibulkova spēcīgi uzsita ar "forehand", bumbiņa skāra tīklu un nokrita Kerberes laukuma pusē.

Cibulkova pirmoreiz piedalījās "WTA Finals" un kļuva par čempioni, neskatoties uz to, ka grupu turnīrā uzvarēja tikai vienā no trim spēlēm, tomēr spēja tikt tālāk ar tādu statistiku. Zīmīgi, ka pērn identisks panākums izdevās Agņeškai Radvaņskai. Kopš "WTA Finals" pašreizējā formāta ieviešanas 2003. gadā viņas ir vienīgās tenisistes, kuras kļuva par čempionēm ar 1-2 bilanci grupu turnīrā. Cibulkova ir pirmā tenisiste ar uzvaru savā debijas "WTA Finals" turnīrā kopš 2011. gada, kad Stambulā triumfēja Petra Kvitova.

Panākums Singapūrā Cibulkovai dod astoto vienspēļu titulu (bilance finālos: 8-10), kas viņai ir karjeras nozīmīgākā trofeja. Dominikai ir bijis tikai viens vērtīgāks fināls, 2014. gadā "Australian Open" finālā piekāpjoties Na Lī. Cibulkova pusi no karjeras astoņiem tituliem izcīnīja šogad, kad uzvarēja arī Katovicē, Īstbornā un Lincā. "WTA Finals" trofejas iegūšana ļaus sezonu pabeigt ranga 5. vietā, kas viņai būs jauns rekords, iepriekšējo labojot par trim pozīcijām.

Kerbere, kura šogad uzvarēja "Australian Open" un "US Open", nevar lepoties ar ranga līderei cienīgu bilanci finālos. Tā viņa joprojām ir negatīva (10-15), zaudējot četrus no pēdējiem pieciem. Sezonas izskaņas pozitīvā lieta ir gada pabeigšana ranga virsotnē.

Pāru sacensībās piedalījās sezonas astoņas labākās komandas. Šajā turnīrā iztika bez grupu sacensībām, sākot uzreiz ar ceturtdaļfināliem. Par čempionēm kļuva Riodežaneiro olimpiskā turnīrā uzvarētājas Jekaterina Makarova un Jeļena Vesņina, kuras finālā ar 7:6(5), 6:3 pieveica "US Open" čempiones Betāniju Mateku-Sendsu un Luciju Šafāržovu, pārtraucot viņu 18 uzvaru sēriju un sagādājot Matekai Sendsai un Šafāržovai tikai otro (8-2) zaudējumu finālos. Makarova un Vesņina savām šodienas pretiniecēm bija piekāpusies abās iepriekšējās cīņās – 2015. gadā "Australian Open" ceturtdaļfinālā un šogad "US Open" pusfinālā.

ASV un Čehijas komandai turnīrs gandrīz beidzās jau pirmajā cīņā, kad viņas izglābās pret Jaroslavu Švedovu un Timeju Babošu, atspēlējot trīs mačbumbas. Pusfinālā izdevās sakaut turnīra pirmo duetu Karolīna Garsija/Kristīna Mladenoviča. Savukārt Makarova un Vesņina ceturtdaļfinālā divos setos apspēlēja Andrea Hlavāčkovas un Lucijas Hradeckas duetu, bet pusfinālā ar 3:6, 6:3, 10:6 izslēdza pagājušā gada čempiones Martinu Hingisu un Sanju Mirzu, Šveices un Indijas komanda uzvarot pirmoreiz piecās cīņās. Zīmīgi, ka Hingisas un Mirzas komanda vasarā izjuka, bet, tā kā abas jau bija līdz tam laikam bija kvalificējušās Singapūrai, drīkstēja šeit atkal spēlēt kopā, šo iespēju izmantojot.

Makarova un Vesņina "WTA Finals" startēja trešo reizi. Debijā 2013. gadā viņas finālā iekāpās Sūvejai Šjē un Šuajai Pungai, bet 2014. gadā izstājās jau pirmajā cīņā. Spēcīgā Krievijas komanda finālturnīram kvalificējās arī pērn, taču toreiz nevarēja piedalīties Makarovas kājas savainojuma dēļ. Krievijai pirmais "WTA Finals" tituls dubultspēlēs kopš 2012. gada, kad Stambulā uzvarēja Marija Kiriļenko un Nadežda Petrova. Makarova un Vesņina tikmēr ir pirmā komanda, kas vienas sezonas ietvaros uzvarējusi gan finālturnīrā, gan olimpiskajās spēlēs.

get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]