05.09.2014. 16:22
Aizvadītajā naktī ASV Koledžu sporta asociācijas (NCAA) otrās divīzijas turnīrā savu pirmo spēli šosezon aizvadīja latviešu futbolista Jāņa Matuļa pārstāvētā Misūri rietumu štata universitāte, kas ar 10:9 uzveica Centrālmisūrī futbolistus.

Lai arī Misūrī rietumu štata universitāte šajā mačā bija favorīti, spēles pirmā puse noteikti par to neliecināja, jo komandas pirmais saspēles vadītājs, debitants Tīdžejs Lafeivers pirmajā puslaikā pieļāva trīs kļūdas piespēlēs, kā arī realizēja tikai četras no 12 piespēlēm un guva 14 jardus. Par laimi, "Griffons" aizsardzība nostrādāja līmenī un arī ar šādu bezzobainu uzbrukumu viņi spēja turēties līdzi.Otrajā puslaikā Lafeivru nomainīja cits debitants Skailers Vindmillers, kurš realizēja 5 no 11 piespēlēm un guva 69 jardus.

Spēles atrisinājums pienāca pirms ceturtās ceturtdaļas divu minūšu brīdinājuma, kad, vispirms, Jānis Matulis, ļoti veiksmīgi apturēja pretinieku saspēles vadītāju, panākot, ka trešajā izspēlē Centrālmisūrī "Mules" bija jāgūst vismaz 18 jardi. To gan viņi neizdarīja, jo Arbanass Eliots pārtvēra izšķirošo piespēli, kas "Griffons" komandu nostādīja ļoti izdevīgā situācijā un viņi to arī izmantoja – Rafaels Spencers ienesa bumbu ieskaites zonā.

Interesanti notikumi risinājās citā aizvadītās nakts spēlē starp Taskalumas un Feitas koledžas komandām, proti, tas, ka Taskaluma uzvarēja ar 71:0 vēl būtu neliela bēda, ja vien ne fakts, ka saviem pretiniekiem viņi "atļāva" gūt -100 jardus (pareizi – mīnus simts jardus).

Savukārt vienīgajā NCAA pirmās divīzijas FBS apakšdivīzijas komandu spēlē Arizonas "Wildcats" ar 26:23 pieveica UTSA futbolistus, bet FCS apakšdivīzijas vienīgajā mačā Teksasas dienvidu koledža uzveica Teksasas koledžu ar 52:14.Lielākā daļa no atlikušajiem mačiem notiks, kā jau ierasts sestdienas vakarā, bet par šīs nedēļas centrālo cīņu var nosaukt Oregonas un Mičiganas štata universitāšu komandu cīņu.

Izmantotie resursi:gogriffons.comESPN: The Worldwide Leader In Sports

Latvijas Svarbumbu celšanas asociācija Saules 110-45, Ventspils, LV-3601