27.10.2014. 19:36
Latvijas klubs Rīgas Dinamo, uzsākot četru maču izbraukuma sēriju, šodien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē viesojas pie Maskavas Dinamo komandas, kuru pārstāv uzbrucēji Kaspars Daugaviņš un Mārtiņš Karsums, bet to vada Harijs Vītoliņš un Viktors Ignatjevs.

Spēli tiešraidē translē televīzijas kanāls Viasat Sport Baltic. Mača 2.trešdaļā rezultāts ir 3:1 Maskavas Dinamo labā. Rīdzinieku labā vārtus guvis Miks Indrašis, bet mājiniekiem izcēlušies Aleksejs Cvetkovs, Konstantīns Volkovs un Maksims Pestuško.

Spēli krietni aktīvāk sāka viesi no Rīgas, kuri drīz vien pēc pārkāpuma pret Māri Bičevski tika pie vairākuma. Tajā vārtus gūt neizdevās, tomēr nepilnas divas minūtes vēlāk viduszonā pie ripas tika Miks Indrašis, ātrajā uzbrukumā izrēķinoties ar mājinieku vārtsargu Aleksandru Jerjomenko. Šajā vārtu guvumā rezultatīva piespēle arī Rīgas kluba vārtsargam Jakubam Sedlāčekam. Turpinājumā jau krietni aktivizējās maskavieši, aizvien biežāk apdraudot Rīgas Dinamo vārtus. Tas vainagojās ar viesu zaudētiem vārtiem trešdaļas izskaņā - Aleksejs Cvetkovs atbruņoja Indraši un ar atkārtotu metienu pārspēja Sedlāčeku. Pēc pirmajām 20 minūtēm spēles gaitu pilnībā atspoguļojošs 1:1.

Otrā perioda ievadā pēc 65 spēlētām sekundēm Indrašis zaudēja iemetienā pie mūsu vārtiem, bet Konstantīns Volkovs ar atkārtotu metienu pirmo reizi šajā mačā vadībā izvirzīja laukuma saimniekus. Drīz vien laba izdevība bija arī Kasparam Daugaviņam un maskavieši turpina ļoti bīstami uzbrukt arī turpinājumā. Situāciju vēl sliktāku padarīja kapteiņa Georgija Pujaca 4 soda minūtes, tūdaļ uz sodīto soliņa devās arī Milans Jurčina - maskaviešiem lielais vairākums. Brīdī, kad Jurčina atgriezās uz ledus, Maksims Pestuško pēc lieliskas Daugaviņa piespēles guva trešos vārtus. Pirmajās 7 perioda minūtēs metienu attiecība bija jau 14:0 mājinieku labā. Pirmā reālā iespēja gūt vārtus Arta Ābola vīriem bija perioda 9.minūtē, kad burzmā pie vārtiem ripu tajos nesekmīgi centās iebakstīt Gints Meija. Turpinājumā mūsējie jau tika pie vairākuma, kad 2+2+10 soda minūtes pretiniekiem saņēma Nikolajs Žerdevs.

Rīgas Dinamo sastāvs ir tieši tāds pats kā iepriekšējos divos mačos, kuros komanda uzvarēja. Vārtos stājies čehs Jakubs Sedlāčeks.

KHL regulārais čempionāts. 2014.gada 27.oktobris. Maskava, Lužņiki ledus arēna.

Maskavas Dinamo - Rīgas Dinamo 3:1 (1:1; 2:0, 0:0)

Vārti: 7:35 Indrašis (K.Rēdlihs, Sedlāčeks) 0:1; 18:29 Cvetkovs (Žerdevs) 1:1; 21:05 K.Volkovs (Babenko, Mironovs) 2:1; 26:27 Pestuško (Daugaviņš, Glazačevs, vair.) 3:1;

Vārtsargi: Aleksandrs Jerjomenko - Jakubs Sedlāčeks

Metieni: 24-8

Soda minūtes: 18-6

Skatītāji:

Rīgas Dinamo sastāvs:Vārtsargi: #36 Jakubs Sedlāčeks (#31 Edgars Masaļskis); Aizsargi: #9 Krišjānis Rēdlihs - #44 Oskars Cibuļskis, #5 Čārlzs Genovejs - #68 Milans Jurčina, #11 Kristaps Sotnieks - #27 Georgijs Pujacs (C); Uzbrucēji: #10 Lauris Dārziņš - #25 Andris Džeriņš - #19 Miķelis Rēdlihs, #81 Marcels Hosa - #24 Pjotrs Sčastļivijs - #55 Linuss Vidells, #87 Gints Meija - #96 Māris Bičevskis - #70 Miks Indrašis, #47 Mārtiņš Cipulis - #95 Juris Upītis - #13 Gunārs Skvorcovs.

Rīgas Dinamo komanda uzvarējusi iepriekšējās divās spēlēs pēc kārtas, kas komandai padevies pirmoreiz šosezon, bet kopumā tā desmit oktobra mačos tikusi vien pie trim panākumiem.

Tikmēr Maskavas Dinamo kontā šomēnes ir seši panākumi deviņos mačos.

Daugaviņš šosezon 20 mačos guvis astoņus vārtus un veicis sešas rezultatīvas piespēles, esot savas komandas labākais vārtu guvējs un otrais rezultatīvākais spēlētājs. Savukārt Karsums 18 cīņās iekrājis divus vārtus un divas rezultatīvas piespēles.

Rīdzinieku rindās ar 13 (3+10) punktiem rezultatīvākais aizvien ir Miks Indrašis, 4+6 Laurim Dārziņam, 5+3 Marcelam Hosam, bet 3+5 Pjotram Ščastļivijam.

Rietumu konferences kopvērtējumā Latvijas komanda ar 23 nopelnītiem punktiem 21 spēlē ir 12.vietā 14 klubu konkurencē, bet no pirmā astoņnieka Rīgas Dinamo atpaliek par sešiem punktiem. Tikmēr Maskavas Dinamo ar 43 punktiem 20 mačos ieņem konferences ceturto pozīciju.

Šī Dinamo komandai ir ceturtā izbraukuma spēļu sērija šosezon. Tās turpinājumā rīdzinieki trešdien viesosies pie Soči komandas, piektdien spēkosies ar latviešu uzbrucēja Jāņa Sprukta pārstāvēto Jaroslavļas Lokomotiv vienību, bet svētdien tiksies ar Podoļskas Vitjaz hokejistiem.

Šajā izbraukumā Dinamo treneri līdzi ņēmuši 25 hokejistus - vārtsargus Edgaru Masaļski, Jakubu Sedlēčeku un Nilu Grīnfogelu, aizsargus Krišjāni Rēdlihu, Georgiju Pujacu, Kristapu Sotnieku, Oskaru Cibuļski, Čārlzu Genoveju, Milanu Jurčinu, Mārtiņu Poreju un Aleksandru Jerofejevu, kā arī uzbrucējus Miku Indraši, Lauri Dārziņu, Miķeli Rēdlihu, Pjotru Sčastļiviju, Marcelu Hosu, Līnusu Videlu, Robertu Bukartu, Andri Džeriņu, Gintu Meiju, Juri Upīti, Mārtiņu Cipuli, Gunāru Skvorcovu, Kasparu Saulieti un Māri Bičevski.

Pēc šiem mačiem rīdzinieki atgriezīsies mājās, bet vēlāk 7. un 9.novembrī aizvadīs vēl divas izbraukuma spēles, tiekoties ar Novosibirskas Sibirj un Novokuzņeckas Metallurg komandām.

Nākamo maču savā laukumā Rīgas Dinamo aizvadīs vien 14.novembrī pret Baltkrievijas klubu Minskas Dinamo, kam līdz 1.decembrim sekos vēl septiņas cīņas savu skatītāju priekšā.

Rīgas kluba vadība iepriekš komandas sniegumu sezonas ievadā novērtēja kā neapmierinošu.