26.02.2017. 17:18

Abu komandu pirmajā tikšanās reizē VTB vienotās līgas ietvaros pārāki izrādījās Maskavas CSKA basketbolisti, pārspējot pretiniekus ar rezultātu 105:91. Laukuma saimnieki pēdējos piecos mačos spēja izcīnīt četras uzvaras, vienīgo zaudējumu piedzīvojot pret Jāņa Timmas pārstāvēto Sanktpēterburgas ‘’Zenit’’, savukārt viesiem tikai viens panākums pēdējos piecos mačos.

Maču labāk iesāka CSKA basketbolisti, kuri gandrīz visu pirmo ceturtdaļu atradās vadībā, vienu brīdi pat ar +9 (22:13). Pirmās ceturtdaļas beigās viesi spēja nedaudz pietuvoties, un ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 23:19 Maskavas CSKA labā.Iesākoties otrajai ceturtdaļai, viesi bija uz viļņa un ar vairāku veiksmīgu tālmetienu palīdzību ātri vien spēja arī pārņemt vadību spēlē. Taču "Unics" snaiperu rokas atdzisa, un maskavieši to izmantoja. Pēc pirmā puslaika rezultāts uz tablo 50:47 mājinieku labā.

Arī otrais puslaiks iesākās ar lielu CSKA pārsvaru , mājinieki guva deviņus bezatbildes punktus, un trešās ceturtdaļas vidū pārsvars jau bija +14 (63:49). Atlikušajās ceturtdaļas minūtēs abas komandas spēlēja līdzīgi, bet Kazaņas basketbolistiem atkal izdevās nedaudz pietuvoties, un pēdējā ceturtdaļa iesākās ar rezultātu 71:63.

Spēles pēdējo ceturtdaļu ļoti apņēmīgi iesāka Kazaņas "Unics" basketbolisti ar Žoakimu Kolomu un Kītu Lengfordu priekšgalā. Pēc Koloma piespēlēm uz groza apakšu komandas kapteinim Lengfordam, un pēc Koloma precīzā tālmetiena vadību atkal pārņēma "Unics" (73:74). Spēles pēdējās minūtes solījās būs ļoti saspringtas, taču galu galā Maskavas CSKA prata atgūt vadību un nosargāt uzvaru. Spēles gala rezultāts - 92:88

Mača rezultatīvākais spēlētājs bija Nando De Kolo, kuram 23 gūti punkti, kā arī sešas rezultatīvas piespēles. Double-double pievienoja serbs Milošs Teodosičš - 19 punkti un desmit rezultatīvas piespēles. Savukārt viesiem rezultatīvākais Lengfords (20 gūti punkti).

Izmantotie resursi:VTB United League | VTB United League

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222